Skocz do zawartości

Skrzyna BR do Vibe BA12"


kubsiol206
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zmiany skrzyni dla mojego Vibe Black Air 12 v4 (najnowszy żółty 550w rms).

 

W tej chwili siedzi w niecałych 50L BR (port 70mm x 150mm).

 

I nie gra tak jak powinien. Pamiętam starego BA12 (czarny) w 60L skrzyni z portem 100m i to było to. Konkretne zejście i małe trzęsienie ziemi.

 

Będę robił skrzynię i zabudowę na wzór tej http://hifimobile.fr/installation-peugeot-206-rc-id18-inst79.html

 

I teraz pytanka. Według strony RF aby uzyskać litraż 60 muszę mieć wymiary: długość 85cm, wysokość 37cm, podstawa głębokość 30cm, góra głębokość 20cm. Wymiary zewnętrzne przy użyciu 18mm MDF

 

Miejsca tyle mam ale wydaje mi się coś duża ta skrzynia, zwłaszcza że ta moja prawie 50l ma wymiary długość 50cm, wys 37, spód gł 37, góra gł 27... (według strony RF 43L)

 

Druga sprawa port. Dorwałem 110mm regulowana długość od 160mm do 280mm. Ktoś może podać jaka jest optymalna długość żeby ten głośnik ładnie zestroić.

 

Chodzi mi o to żeby skrzynia była jak najbardziej płaska. Dlatego pierwsze podane wymiary chciałbym żeby zostały (jeżeli chodzi o wys, gł) a zmieniać tylko szerokość skrzyni. No i jakie wymiary portu...

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podam parametry głośnika Black Air 12

 

RMS power 550w

Peak power 1600w

z-nominal impendance - dual 2 ohm

Revc = DC voice coil resistance in ohms - 4.3

Fo - 29

Sd - 0,0498

Vas - 52.83

Cms - 0.015mm/N

Mms - 200.8

BL - 15.2

Qms - 8.2

Qes - 0.681

Qts - 0.632

n0 - 0.182

 

Zalecana skrzynia przez Vibe to 1,5 cu.f czyli około 50L oraz dwa porty 3" (75mm) i 150mm długie.

 

Jakie to będzie strojenie? Podobno ok 43hz a to trochę dużo. Liczę na 35Hz.

 

Pomocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...