Skocz do zawartości

Czy to napewno dobre wymiary ??


Anty1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Mialem w domu jakas 12" to pomyslalem czemu nie wlozyc go w jakas skrzynke. Glosnik wiem ze to straszny syf... ale nie wydaje mi sie zeby tak slabo gral. Otoz wsadzilem go w 28l br i "rurka" wyszla mi: srednica 4cm na 10cm dlugosci - strojenie 38hz. Gdy jest bass to tak jakby wszystko siedzialo w skrzynce i nie chcialo sie wydostac na zewnatrz. Jednym slowem strasznie huczy :/ Jak by mogl ktos sprawdzic czy dobrze wymiary obliczylem to bede wdzieczny. Oto dane

 

Moc (Waty Max) 160 W

Moc (RMS) 80 W

SPL [dB] 89 dB

Impedancja: 4 ohm

Pasmo przenoszenia [Hz] 28-3000 Hz

Materiał membrany Kevlar Zawieszenie górne Gumowe

Kosz Stalowy

Rozmiar głośnika [cale/mm] 12" / 300 mm

Głębokość montażowa 130 mm

Średnica cewki [cale / mm] 2" / 50 mm

Karkas cewki Aluminium

X-max [mm] 4 mm

Magnes [mm] 140 mm x 30 mm

Fs [Hz] 28 Hz

Vas [L] 165 l

Qms 3,80

Qes 1,05

 

Da sie cos zrobic czy ten glosnik lepiej nie zagra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chwila, chwila chwila...

Po pierwsze to kto stwierdził ze srednica portu musi byc minimum 1/3 srednicy głosnika?

Jezeli tak musi byc to : zakładajac ze sd glosnika ktore nie jest podane, ale zakładajac ze ma nawet 480, czyli 1/3 z 480 to 160.. A to po małych obliczeniach wskazuje ze rura musiała by miec srednice minimalna 140mm. Zakładajac ze buda głosnika ma 50litrów to rura o tej srednicy musiała by miec jakies 4,5 metra długosci.. Chyba troszke przesadziliscie..

Nie bierze sie srednicy rury tylko uwzgledniajac powierzchnie membrany glosnika, ale takze xmax czyli wychylenie liniowe. Tutaj jest bardzo słabe raptem 4mm.

Głosnik nadaje się tylko do skrzyni zamknietej. Ma bardzo wysoki wspólczynnik dobroci głosnika. Owszem, mozecie sie pobawic w br-ale mechanicznie mozna szybko uszkodzic glosnik, a jego jakosc nie bedzie przyzwoita-ba-wrecz irytująca..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz same programy duzo nie daja.. Moze t byc pewna wstawka..

Co do pojemnosci- mozesz dac wieksza ale czy dasz closed 40 czy 60..

Przy 60litrach mozesz miec problemy z jakims cisnieniem. Mała moc, mały wychył membrany.. Bedziesz miał co najwyzej czestotliwosc 200hz bo nizsza czestotliwosc nie bedzie miała sensownego brzmienia.

Jak chcesz to poczekaj-niech sie wypowie wiecej osob to sie przekonasz-ja do niczego nie namawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do niczego nie namawiam

 

Wiem o tym :) Jak mialem te skrzynke 28l i nie robilem jeszcze tego portu br to gralo kiepsko, myslisz ze przy tych 40l bedzie cos lepiej ? Nie wiem czy jest sens sie w ogole z takim g***em bawic :)

 

ps. Jak to jest ze takie subwoofery home audio za pare zl potrafia ladnie zagrac, a lacznie caly zestaw kosztuje kolo 200zl

Edytowane przez Anty1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...