Skocz do zawartości

zmiana seri w focus II kombi i tu jest problem pomocy ?


hanysekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jest to mój pierwszy post w tematyce car audio żeby nie zadawać głupich pytań to już troszkę poczytałem i chciałbym porady.

 

1.samochód to ford focus 2 kombi 2005r

z fabrycznym audio radio 2 din itp.

 

moje oczekiwania

 

1.słucham wszystkiego co wpada w ucho i jest rytmiczne np. funk, pop, techno,rock.

2.chciałbym aby grało w miarę czysto a nie dudniło chociaż bass też jest pożadany w postaci głośnika w bagażniku ponieważ bez basu brakuje tego czegoś.

3.samochód musi być nadal funkcjonalny w grę wchodzą jakieś przeróbki które mogę wykonać sam.

4.głośnik basowy musi zajmować mało miejsca samochód rodzinny kombi dziecko wiadomo.

5.dotychczas użytkowałem skode octawie laurin&clement przez 1 mc. fabryczne audio przedni zestaw 2+2 tweetery + wzmacniacz + pudło bas reflex

i podobało misie tylko to było 30 cm głosnika basowego i za bardzo dudniło.

 

klocki jakie myślałem zastosować

 

1. jednostka centralna ma czytać mp3, usb na kablu nie od frontu i czytać z pen drive muze z ipoda nie korzystam

alpine iDA-x311rr koszt 550zł

Mój odnośnik

 

2.głośniki przód 2+2 tweetery zwrotnice

-hertz dsk 165 :cena 250zł

Mój odnośnik

 

lub

-hertz hsk 165 cena:300zł

Mój odnośnik

 

 

To na początek potem dokupić wzmacniacz i suba zrobić i tu jest problem bo reszty nie wiem ???

 

wzmacniacz na pewno 4 kanały aby przód spiąć plus suba pod pozostałe 2 kanały dać

budżet ograniczony więc jakiś wzmacniacz

 

3.Mac audio za 300-400zł ???Mój odnośnik

 

4.subwoofer to taki 20cm lub 25 cm nie trzeba chyba do tego dużej skrzyni budować???

no i żeby subwoofer zmieścił się w boczek w bagażniku kombi tak 20litrów zabudowa może 22 litry pożądana wiem ze to wymaga zabawy z żywicą i mdf-em.

 

Proszę o porady

p.s nie zamieszczałem linków z allegro bo wiadomo znikną, ceny w tym sklepie trochę większe niż z allegro ceny obok z allegro.

Edytowane przez hanysekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz HSK to dobry wybor. Zasilone wzmacniaczem daja spora dawke milego, dynamicznego " kopniecia " .Maja troche ostry tweeter ale - nie kazdemy to przeszkadza oraz mozna to "utemperowac" odpowiednim wzmacniaczem. Wzmacniacze mac audio to nic specjalnego. Za ta cene mozna sie rozgladnac za czyms lepszym - goraco polecam uzywane. Glosnik w kombi wystarczy nawet 8" jesli niechcesz dudnic. 10" bedzie w sam raz. Jaki? To juz zalezy ile chcesz wydac na calosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-hertz hsk 165 cena:300zł

W tej kasie na chwilę obecną lepsze alternatywy nie znajdziesz, minusem będzie konieczność znalezienia odpowiednio mocnego wzmacniacza, 2x100W. Na forum ludzie kombinują łączyć wzmacniacz 2x50W i HSK, czasem są zapędy na podpinanie pod samo radio, można próbować ale efekty mizerne będą.

 

no i żeby subwoofer zmieścił się w boczek w bagażniku kombi tak 20litrów zabudowa może 22 litry pożądana wiem ze to wymaga zabawy z żywicą i mdf-em.

 

Sporo propozycji 8" i 10" na forum znajdziesz do skrzynki zamkniętej o pojemności 20l. Przy Twoich wymaganiach im mniejsza tym lepsza, przede wszystkim ze względu na zachowanie funkcjonalności bagażnika.

 

 

 

czy dam rade wykonać zabudowę z żywicy i mdf w boczek pod suba 8 rozmiar to 20cm?

Zapewne tak, bo sama robota trudna nie jest lecz zestaw narzędzi i sporo cierpliwości musisz mieć w zapasie, a samą robotą do wiosny poczekaj ze względu na okrutny smród żywicy, nawet jeśli masz grzany i wentylowany garaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pochodzę ze śląska z katowic-ligota i jestem z tego dumny hehe ale mieszkam od 10 lat w 100 licy i tu mnie tak nazywają znajomi gdyby było bliżej to bym wpadł mam teraz auto na warsztacie od 3miesiecy stoi, miałem czołówkę z osobówka nie z mojej winy jeżdżę bezpiecznie ale nie wybiera .

Ztąd dużo pomysłów przy okazji zrobię flokowanie wnętrza żeby nie kupować nowej deski po wystrzale poduszek i może audio właśnie jak zostanie kasa z ubezpieczenia.

Edytowane przez hanysekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A nie lepiej znaleźć w tym budżecie ciekawszego pieca - używkę ?

Jakoś ten Renegade, do siebie, średnio mnie przekonuję :kwasny:

 

renegade jest produkowany w fabryce hifonics na rynek niemiecki i tam nazywa się renegade tak piszą

Jakieś propozycje 4 kanałówki pod te hertze hsk

nowe bądź używane???

do 440zł

Edytowane przez hanysekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrym pomysłem jest np

Vibe Black Box Stereo. On ma w papierach 2x110RMSu tyle że to 2ch.... ;/

 

Ale jeśli byś się uparł Chłopaki na chłodnej mają tego Renegade w używce :) z tego co widziałem leży tam jeszcze jakiś Audison i Rockford 300x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renegade jest produkowany w fabryce hifonics

Crunch też, a wiadomo jak jest z ich nowymi wyrobami, chociaż niektóre stare, też szału nie robią :kwasny:

 

Na giełdzie jest Phase Evo RS4 w używce, jakoś bardziej mi pasuję ten piec pod HSK, niż ten renegat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ponownie odebrałem już swoją fokę po naprawie był (dzwon) i teraz mogę coś zacząć bawić się w 1 ca .

 

znalazłem na aukcji dwa wzmaki chciałbym do tego podłączyć hertz hsk

 

czy się nadają?

 

1. lanzar vibe 220

2. lanzar vibe 221

 

Proszę o opinie

są to 2 kanałówki i gdybym chciął kiedyś suba wstawić to rozumiem ,że wtedy dokupuje jeszcze jeden wzmak i nie będzie problemu????

 

zakładam iż jeszcze kupie suba tylko nie odrazu.

 

Proszę o pomoc pozdrawiam

 

i jeszcze jedno jaki kabel zasilający gdyby miał być 2 wzmak czy może wtedy dwa kable są potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...