Skocz do zawartości

Mało basu z wooferów


merida888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiś czas pogodziłem się z faktem że w tym samochodzie dołu z wooferów nie usłyszę ale coś mnie natchnęło i spróbowałem dalej walczyć. Poprawiłem mocowanie wooferów żeby nawet milimetr blachy nie wystawał za dystansem, żeby było wszystko sztywno i zgodnie ze sztuką no i bez zmian.

Bas jest wszędzie tylko nie z przodu. Nawet na zewnątrz jest dużo lepiej.

Jak myślicie, odpuścić czy może spróbować wyrzeźbić komory? Woofesy to teraz mp 5.16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

najlepiej zlap sie z kims kto ma takie auto i sprzet audio, posluchaj... jesli woofer bedzie wg. Ciebie tam gral lepiej to wyeliminuje to kwestie niekorzystnej akustyki auta i pojemnosci drzwi... zostanie wtedy zmiana klockow / strojenie / czasowki

 

no i zastanawia mnie tez ta mata pomiedzy glosnikiem/dystansem/blacha drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprobuj pobawic sie opoznieniami.

Najlepiej opóźnić woofery względem komory bagażnika :rotfl:

Sorry, ale nie mogłem. Miałem podobny problem i z tego co przeczytałem, to ten problem jest tym większy im mniejsze autko. Mam teraz na swoją instalkę inną koncepcję poruszaną niedawno na forum- komory zamknięte.W nich stosunek pojemności ''kolumny'' do przestrzeni rozchodzenia się dźwięku jest większy. Może coś w tym jest, a ja mam zamiar to sprawdzić. Jednak Tobie polecam pojechać na jakiegoś spota, niech osłuchane i doświadczone głowy z forum obadają sprawę, co może przynieść lepsze rezultaty niż ślepe porady na odległość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem używki wiec są wygrzane. Bawiłem się opóźnieniami i było jeszcze gorzej. Tak jak by grały w przeciwfazie. Mocowanie poprawione. Teraz dystans bezpośrednio do blachy i głośnik do dystansu.

Tak jak mówicie będę musiał się przejechać i niech to ktoś oceni. Być może za dużo oczekuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz pociete te glosniki i czym pedzone ?

Z całym szacunkiem Ache, ale jakie to ma znaczenie?

 

Za dużo mocy to on nie ma więc być może tutaj też leży przyczyna .

Skoro siedząc z tylu miałeś wrażenia jak byś miał 8"-10" suba w bagaju, to chyba moc jest ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze autor pocial woofery np. na 160hz na radiu HPFem i szuka basu ?

 

Wtedy nie znalazł by basu na tylnej kanapie.

 

proponuje na test wlozyc kawal plyty wiórowiej, mdf za przednimi siedzeniami tak aby powstala sciana i odsuch, jesli efekt z przodu sie poprawi to sam zaczniesz myslec co dalej

Tzn? Bo coś w tym jest. Możesz jaśniej napisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martw sie jak mialem polo i zrobione pancerne drzwi ze ja je... to tez nei graly : )) teraz mam golfa IV i seria tak gra basem ze pewnie byś i zapas mial ^^

 

Twoje auto to najlepszy przyklad. Jak widzialem zdjecia to drzwi dopie****ne jak ruski bunkier, a kopanie i bas z drzwi.. ponizej sredniej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik pawellaby dnia 23 luty 2012 - 23:59 napisał

nie martw sie jak mialem polo i zrobione pancerne drzwi ze ja je... to tez nei graly : )) teraz mam golfa IV i seria tak gra basem ze pewnie byś i zapas mial ^^

 

Twoje auto to najlepszy przyklad. Jak widzialem zdjecia to drzwi dopie****ne jak ruski bunkier, a kopanie i bas z drzwi.. ponizej sredniej :P

 

Niedowatowany/niedostrojony zestaw na ori zwrotce hsk miał kopnąć ?

Z całym szacunkiem dla pracy Pawła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...