Skocz do zawartości

"Uszczelnianie" Youngtimera pod Hi-end'owe CA


fck44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zamierzam wygłuszyć cały samochód dynamatem a na to położyć gms-02 (dodatkowo powygłuszac elementy tapicerki, skręcić cale wnętrze na nowych spinkach i śrubkach), zakonserwować spod dźwiękoszczelnym preparatem noxudol. Lecz mam jeden problem...

Mam poniszczone uszczelki drzwi a niestety w ASO sa juz one nie do dostania...

Boje się, ze cale "ciśnienie" będzie przez nie uciekało, ponieważ są sparciałe i drzwi nawet do nich nie przylegają (regulacja nie pomaga). O szrotach można zapomnieć, wszystko w takim samym stanie bądź podobnym.

Zwracam się wiec do was bo możne macie jakieś pomysły, możne u siebie ulepszaliście jakoś szczelność drzwi czy innych elementów karoserii.

 

 

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam Michał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są magicy, którzy dorabiają uszczelki, więc to nie jest jakiś wielki problem. Pytanie tylko skąd jesteś, bo chyba namiar z drugiego końca Polski nie do końca Ci się przyda ;)

 

No i przyznaj się co to za auto? ;)

Edytowane przez wit007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to golf mk2 zrobiony na cult style;)

 

wit007:

 

Mysle, ze to,ze firma jest z 2 konca Polski nie robiloby problemu;) Wyslal bym im profil uszczelki i podał dlugosc, takze za wszelkie namiary bylbym BARDZO wdzieczny;)

 

Za granica tez nie maja niestety... Ogolnie uszczelki sa juz nie produkowane i w magazynach w (UK, USA, DE) nie maja ich juz niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za granica tez nie maja niestety... Ogolnie uszczelki sa juz nie produkowane i w magazynach w (UK, USA, DE) nie maja ich juz niestety...

 

coś nie chce mi się wierzyć - auto było produkowane do 92 roku.

Support auta na części zamienne to bodajże 25 lat od daty zakończenia produkcji ( jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Golfa 2 i problemu z uszczelkami nie było, była co prawda przetarta trochę w 1 miejscu ale raczej nie było potrzeby ich wymiany. Myślę, że tymi uszczelkami możesz się zająć już po wygłuszeniu całego auta i zobaczysz czy jest to potrzebne. Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

golf jest 83 roku pierwsza wersja przed "liftingiem". Powaznie uszczelki sa nie do dostania sprawdzalem juz chyba wszedzie. Na allegro jest prawie identyczna uniwersalna uszczelka tez z takim jezyczkiem na tapicerke ale nie ma jeszcze jednego oczka w profilu od strony drzwi przez co drzwi na 99% nie beda przylegaly (http://allegro.pl/uszczelka-drzwi-fiat-vw-opel-i-inne-i1377732220.html). Chociaz moznaby bylo kupic ta i na drzwi przykleic samoprzylepna uszczelke jak to jest w nowszych samochodach, lecz wolalbym uniknac takiego rozwiazania bo zalatuje troche druciarstwem a w samochodzie staram sie miec wszytsko ori.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty wrzuce do dzialu "Wasze instalacje" Jak juz sie ze wszytskim uporam;) Narazie Auto jest w kompletnej rozsypce, buda czeka na piaskowanie i lakiernika. A co do tego, ze nie bedzie ori bo bedzie dobre CA to wiem, ale niestety samochod bedzie mi sluzyl na codzien a bez muzyki nie moge sie obyc;) Bedzie to skompletowane na naprawde konkretnych klockach;)

 

Za wszystkie dotychczasowe porady dziekuje i oczekuje na nastepne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede szukal najwyzej w tym kierunku cos;)

 

Mam rowniez pytanie:

Warto gluszyc caaaly samochod czy wystarcza tylko poszczegolne elementy (zeby zaoszczedzic kase i czas)? Jak wiadomo jest to stary samochod, seryjnych wygluszen chce sie pozbyc calkowicie bo sa z filcu i smierdza juz staroscia i plesnia. Najbardziej zalezy mi na "wyciszeniu" odglosow z zewnatrz, zeby w srodku zrobilo sie odrobine luksusowo :wink2:

 

Samochod jest 3 drzwiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zalezy mi na "wyciszeniu" odglosow z zewnatrz, zeby w srodku zrobilo sie odrobine luksusowo :wink2:

Musisz stosować różne materiały aby osiągnąć ten cel.

Maty na bazie butylu przyklejaj tylko na duże płaskie powierzchnie - w innych miejscach ich użycie nie przyniesie zamierzonych efektów. Do tego warstwa gąbki zamkniętokomórkowej - i grubsza tym lepiej. Uszczelki drzwi odgrywają w kwestii wyciszenia auta w trakcie jazdy istotną rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIEEEEELKIE DZIEKI!! :hurra:

 

A teraz kolejne pytanie;)

 

Czym wygluszyc sciane grodziowa? Bo zdarlem calkowicie fabryczne wygluszenie i nie nadaje sie ono do ponownego uzytku... Chodzi o to, zeby ograniczyc przedostawanie sie ciepla od silnika do wnetrza auta i dodatkowo zredukować hałas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym wygluszyc sciane grodziowa? Bo zdarlem calkowicie fabryczne wygluszenie i nie nadaje sie ono do ponownego uzytku... Chodzi o to, zeby ograniczyc przedostawanie sie ciepla od silnika do wnetrza auta i dodatkowo zredukować hałas ;)

 

STP M1 (silver), tańszą alternatywą może być też Silent Coat.

Z anatomii maty można wywnioskować, że guma butylowa stłumi wibracje, a aluminium rozproszy ciepło.

Ewentualnie pokrewne Bimast Bomb, czy Dynamat. Chociaż nie wiem czy warto dopłacać (przepłacać)

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak :

Sciana grodziowa - STP SILVER plus na to gms 02

Podloga gms 02 na calosci lub gms 03 (dopiero zobaczyłem ta mate i jest połaczeniem wlasnie aluminium i duzej warstwy butylu) Moze ona bedzie najlepsza, taki zloty srodek zamiast kombinowania z 2 matami;)

 

Co myslicie?

Edytowane przez fck44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gms 03 (dopiero zobaczyłem ta mate i jest połaczeniem wlasnie aluminium i duzej warstwy butylu) Moze ona bedzie najlepsza, taki zloty srodek zamiast kombinowania z 2 matami;)

Lepiej się dociska matę GMS-04 i przykleja na to gąbkę.

Taka sprawdzona metoda :)

GMS-03 gorzej się formuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to znow wieksze koszta;) a tak to nie problem najwyzej wiecej czasu zajeloby mi formowanie jej;)

 

Najbardziej zalezy mi na zredukowaniu hałasu w srodku auta a ta ma duzo butylu i byloby to dobre rozwiazanie wg mnie. Chociaz moge sie mylic bo dopiero raczkuje w CA;) Wszelakie sugestie mile widziane:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...