Skocz do zawartości

Lanos GSi by Gobel


Gobel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jako że saab został zastąpiony przez Daewoo Lanosa z silnikiem 2.0 16v 150KM:

http://images37.fotosik.pl/459/ce12f5d2060c6c8fmed.jpg

przygoda z car audio zaczyna się od nowa :)

Prace postępują powoli ale do przodu ;) na początek przyszła Alpine CDA-9883 :) a zaraz po niej przyszedł czas na zestaw przedni.

Wybór padł na Hertz-e HSK165 za 309zł z allegro - czy wybór słuszny, nie jestem do końca przekonany, za to na pewno przekonałem się że nie warto wierzyć w opinię forumowe.

Jedyna nadzieja że Hertz-e obronią się jakoś po podłączeniu wzmacniacza, bo tymczasowo grają pod radiem.

Jako że zimno i brak garażu, montażem zajęła się firma 'Dobry Ton' z Lublina. Poniżej parę fotek z komentarzem.

post-4052-080671900 1294842180_thumb.jpg

post-4052-047741100 1294842208_thumb.jpg

 

Tak zamontowane HSK WOGÓLE nie grały, tak sobie trochę to pukało i w ogóle nie chciało to wydać z siebie sensownego brzmienia.

 

Panele w trakcie oklejania skórą:

 

post-4052-041034500 1294842220_thumb.jpg

post-4052-088182100 1294842229_thumb.jpg

 

Dopiero powyższy sposób montażu sprawił że HSK trochę odżyły i tymczasowo jest całkiem do rzeczy ;) zobaczymy co będzie po podpięciu wzmacniacza, ale to w przyszłości.

 

A tak to wygląda w całości:

 

post-4052-036958300 1294842241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żywo wygląda to zupełnie przyzwoicie, wiec raczej bym się nie czepiał, poza tym to na moją prośbę było robione z jednego kawałka skóry, aby oszczędzić ze 200zł na tapicerze.

a jaka blacha nie docięta?? nikt tu żadnej blachy nie ciął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy panel wygląda OK ale lewy to zkopali konkretnie bag.gif

 

 

a jaka blacha nie docięta?? nikt tu żadnej blachy nie ciął.

Za panelem powinna być taki sam twór albo najlepiej większy a u Ciebie jest na odwrót.

Edytowane przez maxtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam daewoo i hsk. Nie wiem jak grają pod radiem bo od początku był jbl gto 4000. Dawał 4x50W i było ok. Ale jak dałem Audio art 200.2xe to muszę wyciągnąć głośniki na zewnątrz.

Moim skromnym zdaniem wybór głośników bdb ale ja dopiero raczkuję w temacie CA.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zimno i brak garażu, montażem zajęła się firma 'Dobry Ton' z Lublina.

Panelem się nie popisali i do wyklejania się też nie przyłożyli. W pośpiechu wszystko robione i mało starannie. Albo na ucznia trafiłes albo na pracownika, któremu mało się chce, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawy panel wygląda OK ale lewy to zkopali konkretnie Dołączona grafika

Wybaczcie, ale nie jeden zwykły forumowicz robi ładniejsze panele niż ta firma....

 

Za panelem powinna być taki sam twór albo najlepiej większy a u Ciebie jest na odwrót.

No właśnie, do autora tematu średnica otwóru i średnica dystansu powinny mieć zbliżone dziury:

http://www.audiobas.pl/foto/166.jpg

 

http://www.audiobas.pl/foto/182.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele mógł robić sam właściciel... Nie jest napisane, że robiła to firma!!!! CZYTAĆ A QOR#$ !!!

 

Dla mnie ten zestaw nigdy nie przemawiał jednak ludzie się nad nim sp.... Powinieneś coś poszukać z Morel-a. Poradziłeś sobie z hałasującym dachem? Bo dudni jak w blaszanym garażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCA nie mow zle o hajendach ;) Ja takze tego zestawu nigdy nie lubilem i nie cenilem tak jak to inni robia. Moze tani ale dla mnie zawsze byl malo wart.

Co do paneli to co racja to racja mega pomarszczony material i jak juz czytac DCA, ze nie firma robila to wlasciciel takze nie robil bo jak ja to rozumiem, ze tapicerke zrobione na prosbe wlasciciela tzn, ze robil to ktos inny niz on sam :P

Edytowane przez Piotrsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... może i faktycznie, parę rzeczy można by było poprawić ale:

po 1 ja jestem zadowolony z efektu zarówno brzmieniowo jak i wizualnie a przynajmniej nic nie było cięte.

po 2 tapicerkę faktycznie można było zrobić lepiej, ale co za tym idzie sporo drożej, a wcale nie wygląda to tak źle.

( z jednego kawałka skóry lepiej się chyba nie dało naciągnąć )

po 3 z ceny też jestem bardzo zadowolony :P

 

 

do DCA:

w dachu mam szyber wiec jak jest zamknięty to nie hałasuje :)

a co do morela, wielce prawdopodobne :) ale najpierw wzmak, potem będę zmieniał głośniki, na razie da się żyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumacz mi co za roznica w graniu pomiedzy pierscieniem pod tapicerka a panelu zrobionym na tej samej zasadzie? To ze moglo brakowac srednich moge zrozumiec ale nie wierze w poprawe miecha z drzwi, no chyba ze po prostu w koncu podpieli Ci wooferki w fazie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam szczerze że nie wiem i sam byłem zaskoczony, ale naprawdę jest lepiej, może to kwestia przestrzeni za głośnikiem, może przez prowadnicę szyby, może tunel. Nie jestem doktorem car audio jak większość tutaj ;) więc nie potrafię tego wyjaśnić, ale jest odczuwalna różnica na korzyść jeśli chodzi o bas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...