Skocz do zawartości

EarthQuake DB-12, POMOCY - głośnik juz od dwoch u mnie ;)


grzechs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Głośnik: EarthQuake DB-12

 

2. # Dane techniczne: moc nominalna 220 W

# moc maksymalna 400 W

# impedancja 4 Ohm

# pasmo przenoszenia 25 Hz - 2,5 kHz

# Fs 36 Hz

# Qts 0,93

# Qms 8,44

# Qes 0,93

# Xmax 38 mm

# Vas 62,2 litra

 

 

3. Rodzaj słuchanej muzyki: rap, house

4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: 18 mm mdf

5. Wymiary bagażnika: wys. 40cm, szer90cm, gł 50cm + 20cm (pod ukosem)

 

6. Bass reflex: modul szczelinowy, bodajze przy skozie musi byc do gory prostokatny

6. Model auta: civic 5 gen hatchback

 

7.cgodzi mi głownie zeby tylnia sciana byla pod ukosem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A hdf nie jest przypadkiem dostępny tylko o grubości 3,2mm :wstyd:

HDF to materiał, którego sie używa przy meblach do tylnich ścianek.

 

Płyta min 18mm grubości, raczej wiórówka laminowana obustronnie będzie lepsza od HDF :(

 

 

Dokładnie, płyta HDF jest cieńka, choć sztywna, czasem trafiają się lakierowane. Z tego raczej nie zrobisz skrzynki, poszukaj jak kolega radzi - wiórówki, może MDF, lub nawet sklejki, wszystko będzie się nadawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ternimal kupujesz w sklepie na kwiatowej po 5zł chyba ,jesli niechcesz dac terminala to poprostu wiertaka wycinasz dziórke i przeprowadzasz przeznia kabel od wzmaka do głosnika,tylko wtedy jak bedziesz chciał wyjąc skrzynie to musisz odkrecac kable przy wzmaku a tak tylko przy terminalu byś odkrecił raz dwa :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam czegos, mocnego co zatrzesie zdezakiem ;P

Bartek cos tam szykuje specjalnego. wiec z niecierpliwoscia czekam

Ps. chodzi o 60 litrow i 36 hz

 

 

Ta skrzynka od bbartasswlkp ma chyba wiecej niz 60 litrow? czy to nie za duzo. sugerowane jest 62 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Skąd wzieliscie te parametry T-S dla tego głosnika? osobiscie jak szukałem to znalazłem następujące:

# Qts=0,52

# Fs=30,22

# Vas=108,9l

# Xmax=8mm

parametry przeze mnie podane dostepne są na stronie http://www.bandpass.de/thiele-small.html i w programie BassBox Pro6.

Które parametry są bardziej wiarygodne? Mam aktualnie tego DB12 w skrzyni b-r na oko 70l strojenie cos koło 35-40Hz(musiałbym pomierzyć) i gra... tragicznie, mocno (na ucho) podbija w okolicach 60-80Hz, co prawda potrafi przeciagnąć i nie gubi sie przy naprawde szybkich nutkach, no ale to podbicie psuje całą zabawę

 

Dodam, ze mam starą wersję eq (cała czarna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zmierzę skrzynię dokładnie, na wzmacniaczu nie mam żadnego podbicia, bez filtrów, podpięty do wyjścia sub z radia, eq w radiu ustawiony jako 'flat' (czyli bez korekcji), loudness wyłączone.

Dla tych w/w danych policzyłem sobie dwie skrzynie (closed 80l , br 60l @25Hz )i zastanawia mnie jedna rzecz: dla obudowy b-r wyszło mi strasznie wysokie podbicie rzędu +4,5dB dla 60Hz, podczas gdy dla zamknietej wynosi ono 2,4dB, charakterystyka impulsowa przyzwoita dla obu obudów i teraz czy warto robić b-r i skorygować podbicie radiem (akurat daje możliwość regulacji dla 60Hz +/-12dB) czy jednak zrobić zamknietą. Ogólnie obudowy wypadają tak samo (zejscie dla b-r niższe o jakieś 5Hz dla -3dB), różnią się objętością, a, ze dostępne miejsce w bagazniku jest dla mnie bardzo istotne, dlatego sie własnie zastanawiam (jakby nie patrzeć 20l to sporo).

 

Generalnie pytanie brzmi: czy korekcją zlikwiduję tą "górkę", biorąc to na logikę, korygując equaizerem osłabie również niższe częstotliwości od 60Hz, jednak po zasymulowaniu w WinISD Pro korektora -3dB dla 60Hz wyglada to ok, niestety tam jest zasymulowany korektor parametryczny a moje radio jak przypuszczam aż tak zaawansowane nie jest i obetnie większą część pasma (JVC KD-G801)

Symulacja bez korekcji:

http://img386.imageshack.us/img386/2254/bezeqxr8.th.jpg

Symulacja z korekcją:

http://img88.imageshack.us/img88/6201/zeqtw3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W zasadzie to się panowie pogubiłem Osobiście znalazłem 2 różne wersje parametrów. Jedna to ta którą podał kolega grzechs na początku( występuje w karcie dodawanej do głośniczka którego zakupiłem niedawno ) a druga to ta którą podał piecornik( na stronie zasugerowanej przez niego i w bazie winisd)... bbartass mógłbyś powiedzieć wg których parametrów liczyłeś tą pierwsza budę pod rap i house ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...