Skocz do zawartości

Dego Master vs MP seria 7 vs cos innego


huberto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Powoli zbieram klocki do intalacji w aucie (stare volvo s80). Planuje 2-way (jeszcze nie wiem czy aktywnie, decyzja pewnie zapadnie w zakladzie CA). Do tweeterow mam Genesisa w klasie A, woofery beda zasilone z Audio Arta 200.2MS. Sub - RF HX2 (12ka). Jednostka to stary clarion 9575 + procek.

Niestety nie mialem przyjemnosci za duzo posluchac aut, gdyz mieszkam na stale za granica i odsluch jest dla mnie praktycznie niemozliwy. Zalezy mi na szczegolowosci i dobrze rozrysowanej scenie. Wysokie nie moga byc za ostre i generalnie musi byc muzykalnie, niemeczaco. Muzyka - tu bywa roznie czesto blues/jazz, ale w zaleznosci od nastroju gosci tez rock/metal czy troche elektroniki i czarnych rytmow.

Z gory dzieki za odpowiedzi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dego Master na dole + AudioArt i może być bardzo ciekawie. U mnie mastery w aucie grały pod czymś zupełnie innym, jednak z żalem musiałem się z nimi rozstać. Były bardzo dobre, grały szczegółowo i z solidnym wykopem. Miałem same woofery, tak więc tylko o nich mogę się wypowiadać.

Co do MP nie wypowiem się, nie miałem ich u siebie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne obawy odnośnie góry, piszesz, że chcesz to pędzić Gienkiem. Jaki dokładnie model? Miałem u siebie na testach SA50 i szczerze powiem, że do okiełznywaczy wysokich rejestrów to on nie należy. Jest wyrazisty, czasami to bulu, nawet szorstki, zdecydowanie bardziej siadł mi AA 50HC, któremu detali nie ubyło, ale nie ranił ucha przy dłuższym słuchaniu. Zresztą odbiór dźwięków to kwestia indywidualna, to co mi nie siada dla ciebie może być super, także możesz poczekać do instalacji i ewentualnych odsłuchów, a jak Ci nie siądzie, będziesz wiedział w co ewentualnie warto pójść.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne obawy odnośnie góry, piszesz, że chcesz to pędzić Gienkiem. Jaki dokładnie model? Miałem u siebie na testach SA50 i szczerze powiem, że do okiełznywaczy wysokich rejestrów to on nie należy. Jest wyrazisty, czasami to bulu, nawet szorstki, ...

 

A ja np, uwazam, ze Gienek A-class (mialem SA-30 z 1szej serii, ale mysle, ze kazdy z nich (z serii SA-xx)powinien grac wlasciwie tak samo) to jeden z najlepszych piecow pod tweetery jakie znam.

Dowodzi to jednak tylko temu, ze kazdy ma walsne preferencje.

 

(EDIT: Dopiero doczytalem, ze ow Gienek to Q100X - nie mam pojecia czy to bedzie to samo co seria SA. Moj post dotyczyl jednak odpowiedzi kolegi balcer.

 

EDIT2 - teraz juz wiem :) patrz post nizej :D

Edytowane przez coobah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw naprawde nie ma tu nikogo, kto slyszal MP serie 7 ?

Ja słyszałem w kilku samochodach, ale nie miałem go nigdy u siebie. Jakoś jeszcze nie słyszałem aplikacji, w której by mi się podobał, bardziej mi się podoba niższy model 5.16, wydaje mi się "spójniejszy" na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem w kilku samochodach, ale nie miałem go nigdy u siebie. Jakoś jeszcze nie słyszałem aplikacji, w której by mi się podobał, bardziej mi się podoba niższy model 5.16, wydaje mi się "spójniejszy" na basie.

 

 

Hmm to mnie troche zmartwiles. Kiedys slyszalem ten wlasnie model na dole i bardzo mi sie podobal (stad moje zainteresowanie wyzsza seria tego producenta).

 

Co moglibyscie jeszcze polecic do 2way ? budzet generalnie wysoki (wolalbym pozniej bawic sie w zmiany wzmacniaczy, niz przetwornikow).

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się ma MP 7 do Proa Coloris. Prawie ten sam głośnik chociaż w Colorisach coś zmieniono. Miałem MP 5,16 i bezpośrednio zmieniłem na Colorisa, na tych samych ustawieniach i sprzęcie. Różnica była kolosalna na korzyść Colorisa. Dużo więcej średnicy i basu (głębszy, pełniejszy). Mi znacznie bardziej podpasował Coloris i system zagrał dużo lepiej :), było to w sprzęcie 2 drożnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to mnie troche zmartwiles. Kiedys slyszalem ten wlasnie model na dole i bardzo mi sie podobal (stad moje zainteresowanie wyzsza seria tego producenta).

 

Co moglibyscie jeszcze polecic do 2way ? budzet generalnie wysoki (wolalbym pozniej bawic sie w zmiany wzmacniaczy, niz przetwornikow).

 

 

pozdr

Z tego co proponujesz polecał bym bardziej Dego ,sluchalem roznych konfigow ,ale w tej cenie to mistrzostwo swiata,mozna by bylo jeszcze pomyslec np o tec-u (ls185 i neo29- podobna kasa)ale najwyzsza gora w wysokotonowce jest taka sobie i porzebuje dobrej aplikacji(a i tak nie zagra tak naturalnie jak dego)no chyba ze masz jeszcze wiecej kaski to posluchaj 2-wey z f1 alpine(tylko rynek wtorny i cena chmmm)

pozdrawiam

 

maniek

ps jak chcesz wydac wiecej kasy proponuje wybrac sie do ktoregos z renomowanych warsztatow (uwierz bedzie taniej)

m

Edytowane przez maniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co proponujesz polecał bym bardziej Dego ,sluchalem roznych konfigow ,ale w tej cenie to mistrzostwo swiata,mozna by bylo jeszcze pomyslec np o tec-u (ls185 i neo29- podobna kasa)ale najwyzsza gora w wysokotonowce jest taka sobie i porzebuje dobrej aplikacji(a i tak nie zagra tak naturalnie jak dego)no chyba ze masz jeszcze wiecej kaski to posluchaj 2-wey z f1 alpine(tylko rynek wtorny i cena chmmm)

pozdrawiam

 

maniek

ps jak chcesz wydac wiecej kasy proponuje wybrac sie do ktoregos z renomowanych warsztatow (uwierz bedzie taniej)

m

 

Montaz bedzie u Michala na Pomorzu. f1 alpine - o jakich kwotach tu mowimy ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw naprawde nie ma tu nikogo, kto slyszal MP serie 7 ?

 

Jako że od kilku m-cy "męczę" te woofery u siebie,to postanowiłem co nieco skrobnąć.

Zanim cokolwiek napiszę o wrażeniach, po krótce o "całej reszcie".

"Środowiskiem" MP 7.16 jest Passat B5 FL,z drzwiami przygotowanymi jak się należy.System oparty o aktywny podział pasma realizowany z poziomu jednostki (Pioneer P99 i CDA-9835).Sekcję wysokotonową od dłuższego czasu "obsługuje" TEC 29 Neo,zaś najniższe rejestry Audio System HX-10SQ.Jeśli chodzi o napęd/y to z ciekawszych przeze mnie przerabianych wymienić należy:Helixa A4,Genesis Stereo 100,Audisona LRx 2.250,Audio Art-y 120.2, 200.2, A-120.Z uwagi na to że wszystkich wrażeń z wszystkich stosowanych setupów mogę nie pamiętać,pozwoliłem sobie nie rozpisywać nt. każdego z nich.Wszystkie wymienione wyżej wzmacniacze były testowane przeze mnie pod MP 7.16,to też opinia jaką posiadam nt.rzeczonych wooferów opiera się głównie na wrażeniach jakie odniosłem podczas poszczególnych zmian ww.komponentów.

 

Jeśli chodzi o MOJĄ ocenę MP,to powiem tak: niczym wybitnym się nie wyróżniają,ale jakoś od kilku miesięcy nie potrafię ich zmienić na inne.Pisząc o niemożności wymiany ich nie mam na myśli tego,że nie umiem,czy nie mam czasu.Chodzi o to,że do dziś dnia nie potrafię powiedzieć o tych głośnikach kategorycznie: nie nadają się-wypad.Niby "szału" nie robią,a jednak ciągle coś mi mówi żeby je jeszcze zostawić,żeby jeszcze popróbować,że może drzemie w nich jakiś nieodkryty potencjał,który da o sobie wyraźny znak po np.zmianie pieca na inny,jednostki,itd.Mam nieodparte wrażenie że to są naprawdę "konkretne" głośniki,które jeszcze nie pokazały swoich pełnych możliwości z racji np.wad/niedoskonałości systemu,mojego skromnego doświadczenia itd.Myślę,że po części odpowiedzialność za ten stan rzeczy ponosi bardzo dobrze oceniane przeze mnie średnie tony,jakie reprodukuje MP 7.16.Jako że bardzo lubię i zwracam uwagę na "dobrą" średnicę,a uważam że rzeczone głośniki taką właśnie wytwarzają,być może sprawia to u mnie takie wrażenie ich "nieodkrytej doskonałości".W każdym bądź razie,o ile w średnich tonach są one "mocne", o tyle w niższych rejestrach nie jest już tak różowo.Praktycznie żaden z wymienionych na początku wzmacniaczy po podłączeniu pod MP,nie potrafił ożywić ich "na dole" w zadowalającym mnie stopniu.Hmm,albo wzmacniacz nie potrafił ożywić,albo "operator" nie potrafił z danego konfigu wykrzesać ostatniej iskry?:)Tak czy inaczej,wiadomo że każdy setup charakteryzuje się innymi walorami,innym profilem.Jadnak żaden nie potrafił przekonać mnie do pozostawienia w systemie na dłuższy okres.Odniosłem wrażenie,że te niższe tony są jakieś takie mało "konkretne",niezdecydowane,bez jajowe.Ani tam kicka wyraźnego nie usłyszałem,basy brzmiały jak jakieś rozmyte,niezarysowane,brak jakiegoś takiego składu,precyzji.O niższym zejściu już nie wspomnę,bo to kompletnie porażka.I myślę,że przyczyną tego braku precyzji nie były niedomagania wzmacniaczy,lecz prędzej właśnie wina leży po stronie głośników.

Podejmując próbę wskazania konfigu w którym najbardziej mi się podobała gra MP 7.16,skłaniałby się ku 2:

 

1.

DEX P99

TEC 29->Genesis Stereo 100

MP->Helix A4

 

2.

DEX P99

TEC 29->Audio Art A-120

MP->Genesis Stereo 100

 

O ile w 1. MP pod Helixem zyskiwały na dole,tak z kolei w średnicy..."wysychały".Z kolei przy MP zasilanych ST100 mam b.dobre wspomnienia,bo przy okazji zabawy z Gienkiem,legła "zapisana" w mojej głowie po przeczytaniu dziesiątek tematów o Gienku opinia nt.specyficznego grania tych wzmaków na dole.Człowiek się za młodu naczytał gdzieś,że te Gienki są "nieciekawe" jeśli chodzi o niższe tony i tak mu zostało.Do momentu,aż sam się nie przekonał na własnej skórze i ...zmienił zdanie.I to jest kolejne potwierdzenie faktu,że nic nie zastąpi odsłuchu,a forumowe opinie należy mocno "cedzić".W każdym bądź razie Gienek całkiem fajnie pędził woofery,sprawiał wrażenie b.dobrego kontrolowania głośników,bas się bardziej zwarł,pojawiła się precyzja...naprawde fajnie.Ostatecznie jednak przydzielona mu została "obsługa" tweeterów i póki co to wychodzi mu jeszcze lepiej niż wooferów,więc na razie tam zostaje.

 

Podsumowując,uważam że MP to ciekawy głośnik,charakteryzujący się b.dobrą średnicą,świetnymi wokalami,sporą wytrzymałością,lecz z mało "scharakteryzowanym" dołem (przynajmniej przez mnie jeszcze nierozszyfrowanym).Ile bym się nie napisał,to i tak najlepszą opinią będzie TWOJA własna,poprzedzona odsłuchami.

 

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei problemy z niedomaganiami poszczególnych częstotliwości zakończyły się po zamontowaniu duetu - Tec ls 155 + Supremo piccolo. Teca używanego można kupić za 900zl a piccolo koło 1000. Zejście delikatne jest, kik kopie niesamowicie, średnica po części z teca i piccolo bo tne 2kHZ/12db/oct jest bajeczna jak na zestaw dwudrożny, wysokie też dają rade. Myślę, że będzie jeszcze dużo lepiej jak zmienię radyjko na coś wyższych lotów, a z czasem na tweery zapodam jakiegoś zapco czy geńka. Ogólnie rzecz biorąc po przerzuceniu sporej ilości klocków, swoje poszukiwania zakończyłem na tych głośniczkach. Wiadomo można kupić braxy za 5tyś i może być jeszcze lepiej( choć nie koniecznie) ale chyba nie o to tu chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no musze przyznac, ze ta aukcja wyglada niekiepsko. A taki graphics jak ma sie do dego ? mieliscie mozliwosc moze porownania tych dwoch zestawow ?

 

dego bardziej neutralne,naturalne brax lepiej schodzi, tj radzi sobie bez cięcia od spodu tyle o woofrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabójcy twardy kick ma macrom mw6. Porównywałem zestaw macroma ext z audio system 165 phase. Woofery Audiosystemu fajne - tweetery już nie za bardzo. To moja opinia. Pomyśl jeszcze nad tec'iem ls185 i lub focalem utpią. Jak masz możliwość posłuchać macroma mw6 to też polecam. Ogólnie w tej kasie klocków to raczej tylko gusta decydują bo nie ma tutaj chłamu. Edytowane przez Woolly24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odkopię trochę temat gdyż zamierzam zmienić moje sax'y na coś bardziej ambitnego i zastanawiam się właśnie nad MP 7.16, 5.16, RS Audio pro i jakieś inne podobnego pokroju. Woofery będą zasilane audio art'em 200.2. jakieś ciekawe propozycje?? coś się pokazało przez ten czas nowego fajnego?? sprzęt nowy jak i używany.

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...