Skocz do zawartości

Wzmacniacz pod Sound Quality


Kisiel888
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

moze alpine 3558, spełnia kryteria. albo jakiś czerwony łorion.

 

Ta Alpianka raczej odpada, co nie którzy twierdzą, że do pięt nie dorasta VR'owi 209

A Orion'a HCCA 250R to w ogóle lepiej nie wspominaj.

 

Ja bym tak daleko sie nie posunal i nie stawial axtona ,sony nawet alpine w jednym szeregu z audisonem :D

 

Ja bym też jej nie stawiał w jednym szeregu, bo to nawet nie pasuje.

Edytowane przez dzidzi_2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wolę Pioneera GM-X802 - bardziej szczegółowy ale mniej dynamiczny bo to klasa A i robi jako grzejnik w mroźne dni :)

 

juz nie raz ktos pisał tutaj na forum odnosnie Pionków i ich klasy A. Z tą klasą A to on ma tyle wspolnego co chyba tylko napis na obudowie......

 

Piotrsaint, co to za programik (jesli to programik) w ktorym mozna zrobic taki schemat instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł za sony złotej serii ? Kwintet by się zebrał :wink: może poszukaj M1 ?

Wpadnij w sobotę na spota do krk, kilka innych niewymienionych tu jeszcze klocków będzie również do posłuchania, a nuż Ci się jakiś brzmieniowo spodoba :)

Edytowane przez bor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z u-d to tak naprawde podoba mi sie seria pro szkoda, ze juz nieprodukowana, moj pro 3.2 gral na gorze i naprawde pieknie bylo, nawet nie wiem kto kupil moje sprzety bo sprzedawalem wszystkie 3 piece z 2 - 3 lata temu. Co do polecania czegokolwiek to niestety staram sie tego nie robic, a tym bardziej nie powielac opini forumowych, konfiguracji, ktorych nie sluchalem. Niestety wiele czytam opinii, w stylu zamontuj to czy tamto bo ktos mowil, ze jest to dobre rozwiazanie. W cenie wooferow do 300 to przyznam racje nic lepszego od hertzow sie nie kupi co nie znaczy, ze jednemu czy drugiemu jakis pb bardziej nie przypadnie do gustu. Ja osobiscie bardzo cenie stare sonki, kenie, alpajny, phonix goldy, audio arty bo czesto mozna je kupic naprawde za nieduze pieniadze, a idzie z nich wiele dobrego wyciasnac. Co do u-d to te co mialem mile wspominam i na poczatek z pewnoscia zadowola wiekszosc uzytkownikow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przejade się w najbliższym czasie i posłucham tego Zapco AG360 ;) a tak BTW to zestaw MB Quartów PVI 216 + tweetery ze zwrotnicami DTK-30 wyrwałem wszystko nowe za 153$ ;) W Polsce można zobaczeć ile trzeba dać za te głośniki, moim zdaniem zdzierstwo u nas jest cholerne gdy chcemy kupić lepszy sprzęt car audio :zdegustowany: Edytowane przez Kisiel888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przejade się w najbliższym czasie i posłucham tego Zapco AG360 ;) a tak BTW to zestaw MB Quartów PVI 216 + tweetery ze zwrotnicami DTK-30 wyrwałem wszystko nowe za 153$ ;) W Polsce można zobaczeć ile trzeba dać za te głośniki, moim zdaniem zdzierstwo u nas jest cholerne gdy chcemy kupić lepszy sprzęt car audio

Dokładając "trochę" ucapisz serię studio (zapco) a to zgoła bardzo odmienna (w mocno pozytywnym znaczeniu) gra pieca.

AG to ...poprawny piec, więc posłuchać powinieneś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten wzmacniacz pioneera pracujący w klasie A to ogromny prądożerca, wyobraźcie sobie że zjadł cały akumulator pomimo tego że miałem podłączony prostownik, prąd koło 10 A a słuchałem może na 50% mocy przez godzine, bo chciałem dostroić wysokie tony, ciągle włącza się wentylator w nim, pomimo tego że gain jest ustawiony na 30% :rotfl: poczekam z 2h i sprawdzę czy chociaż zapali samochód, na wzmacniaczu Alpine V12 gdy miałem podpięty przód, subwoofer pod Blaupunkta GTA275 mogłem słuchać muzyki na jakieś 70% mocy przy podpiętym prostowniku a tu taki psikus :chytry: już wiem dla czego dużo ludzi twierdzi że ta seria class A może służyć jako grzejnik w zimie :) jeszcze go nie kupiłem, gość chce za niego 300zł, myślałem żeby pędził subwoofer ale jak narazie to wolę zostawić te 300zł, dołożyć trochę i kupić lepszy bo przód to podstawa, subwoofer mam ravemaster vxt154 96db skuteczności, nawet alpina w 1X120watt rms w mostku rusza nim dość dobrze i jak narazie wystarcza mi to, nie potrzebuje by trzęsło całą budą i słyszeć mnie było z kilometra:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ten wzmacniacz pioneera pracujący w klasie A to ogromny prądożerca, wyobraźcie sobie że zjadł cały akumulator pomimo tego że miałem podłączony prostownik, prąd koło 10 A a słuchałem może na 50% mocy przez godzine, bo chciałem dostroić wysokie tony, ciągle włącza się wentylator w nim, pomimo tego że gain jest ustawiony na 30% :rotfl:

 

to dałeś kolegom z forum powód do śmiechu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie raz ktos pisał tutaj na forum odnosnie Pionków i ich klasy A. Z tą klasą A to on ma tyle wspolnego co chyba tylko napis na obudowie......

 

Popieram, jakiś czas temu jak wyskoczyłem do Szymona, że Pioneer GM to klasa A, to mnie śmiechem zabił :P

Gdyby to była seria ODR, to wtedy zwracam honor.

Na początku autor pisał o Zapco AG360, wg mnie, bardzo zacny grajek, nie jest jakimś mocowym gigantem, ale daję radę z mocnymi zestawami, słuchałem i jest to jeden z moich ulubieńców.

Poza tym, pytaj się mastah22, on go trenował i może napisać dużo więcej o nim niż ja, kto wie czy to nawet nie jego klamot :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacze które są wymienione w temacie

DLS, Zapco, Audison, Sony RF itd

 

To bardzo dobre klocki bez wyjątków tylko one muszą znaleźć się w odpowiednim dla siebie miejscu w odpowiednim dla siebie otoczeniu. Inaczej będzie klapa a nie dźwięk.

 

Inaczej ten temat można ciągnąć w nieskończoność....

 

*no i montażysta przede wszystkim musi być odpowiedni inaczej nic nie pomoże

 

Na forum panuje jeden podstawowy problem.

 

Kiedy ktoś po długich próbach, analizach wręcz setką kombinacji dojdzie do ciekawego efektu końcowego i wspomni o tym na forum do tego parę osób posłucha auta i okaże się że gra naprawdę fajnie. To większość wtedy próbuje to nieudolnie skopiować, wyrywkowo. Z nadzieją że tak samo zagra u niego. Tylko w 100% przypadków w tej dziedzinie nie ma powtarzalnych schematów więc zagra to do bani i wtedy na forum wiesza się psy na wszystkim i wszystkich że to jest bee i nie gra.

A wystarczy chwilę pomyśleć niż kupować co 2 dni nowy wzmacniacz. I ślepo je przepinając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

924 wykancza moja instalacje bardziej niz steg AQ200.2 , o klasach energetycznych sie nie wypowiadam bo nie jestem hipokryta nie wiem to nie gadam ;) Pobor ma faktycznie bardzo duzy jak na moc , steg 200.2 czy us amps 1600.4 nie robily takiego spustoszenia w instalacji elektrycznej jak ten slabiak pionier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...