Skocz do zawartości

Jaki średniak do MT-37 i R6 ?


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad rozbudową mojego systemu audio, o jakiegoś średniaka. Obecnie brzmienie 2-waya nie za bardzo mi odpowiada, stąd pomysł na poszerzenie jego walorów. Obecnie wszystko cięte jest aktywnie z 778. Gdy już dobiorę średniaka, będę myślał o struganiu zwrotnic pasywnych, przynajmniej do tweetera i średniaka. Teraz pytanie do Was, szanowni Panowie, co ma szansę zgrać się z Morel'em MT-37 i wooferem R6? Myślałem na początek o produktach firmy Tang Band, oczywiście ze względu na niewielkie rozmiary no i cenę :zawstydzony: Teraz chętnie usłyszałbym Wasze propozycje :super:

Specyfikacja MT-37

http://www.morelhifi.com/products/mob_components_tweeters_mt37.html

 

Specyfikacja DLS R6

http://autosound21.co.kr/shop/board_data/automanual/dls-speaker-R6-spec.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tang Band Sandwich :)

Jak "trochę" nagniesz budżecik to ...może ?

Strasznie mnie korci poćwiczyć tego grajka na średnicy ale trochę słabo u mnie z drobnymi i bardziej ...zwyczajnie nie chce mi się rzeźbić nowych miejsc pod nie :rotfl: ale "niucham nosem", że może być ciekawie za jedyne 5 stówek w nówce :wink2: .

Nie zrażaj się małą efektywnością :wink:

 

Da się "stoczyć" pierścień dookoła i robi się z niego 75 mm maluszek :cwaniak: .

Edytowane przez wasylwek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podobny temat jaki ja zakładałem niedawno,jeśli chodzi o budżetowy średniak to tang banda, niepamiętam modelu a hehepack ma u siebie, porozmawiaj z nim jak się spisuje u niego średniak.Jeśli chcesz już coś lepszego to tak jak wyżej cdm54mm,ewentualnie coś z dls-a. Na strefie są do sprzedania średniaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad rozbudową mojego systemu audio, o jakiegoś średniaka. Obecnie brzmienie 2-waya nie za bardzo mi odpowiada, stąd pomysł na poszerzenie jego walorów. Obecnie wszystko cięte jest aktywnie z 778. Gdy już dobiorę średniaka, będę myślał o struganiu zwrotnic pasywnych, przynajmniej do tweetera i średniaka.

Poszukaj jakieś 4" z niską Fs i wio - na 778 spokojnie uciągniesz 3way. Z mojej strony mogę Ci polecić produkty Monacor'a

W twoim budżecie (+-) masz MS-100CHQ lub coś tańszego też się znajdzie.

Ostatnio instalowałem kolejny komplet średniaków monacora i są to dobre produkty w bardzo przystępnych cenach.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę myślał o struganiu zwrotnic pasywnych, przynajmniej do tweetera i średniaka

Jeszcze mnie naszło :rotfl: jak chcesz "popasywkować" to choć wychodzi drożej to strugaj pasywkę woferom, tam najbardziej potrafi się odwdzięczyć ...wiem co mówię (przynajmniej tak mi się wydaje :rotfl: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hertz ma 5 razy wyższy Fs od SQ3 i TB, więc mam rozumieć, że to raczej kiepski przetwornik?

Widzę, że zostałem źle zrozumiany. "Jakość" przetwornika średniotonowego nie zależy od jest Fs (zwłaszcza, że są to w kwestii budowy kompletnie inne głośniki). Z moich doświadczeń wynika, że łatwiej "stawia" się 3way w przypadku niskiego podziału pasma (na granicy częstotliwościowego pasma wokalu), co niesie za sobą dobór głośnika średniotonowego, który poradzi sobie od ok. 200-250Hz w góre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...