Skocz do zawartości

hertz ev 165


kamilalan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Może ktoś miał doczynienia z woferami ev 165 Hertza, bo ja zakupiłem je do Alpina 111r i zamontowałem w niewytłumione drzwi zamiast fabrycznego głośnika dla porównania, zostawiłem w drugich drzwiach fabryczny głośnik, Hertz podpięty był pod fabryczny Tweeter i niestety odpadł w przebiegach: słabszy bas no i harczał przy mniejszym obciązeniu niż fabryczny. Dlatego postanowiłem kupic coś innego ze zwrotnicami w tym przedziale cenowym - do 300zł, kolega podpowiadał mi Helix B62C bo mają w tej cenie już tweetery i zwrotnice. Autko to Bora i nie wiem jakie tam są fabryczne głośniki ale wymiatały lepiej niż te Hertze w tych samych drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopa 50 kg jak karmisz garnuszkiem ryzu to mu styka, drugiego chłopa 200 kg tez karmisz garnuszkiem ryżu to on nawet tego nie poczuje i bedzie mieć mniej siły do pracy niz ten pierwszy. Ale za to jak dasz obu wiadro ryżu to ten chłop 200kg wykona robote kilka razy wiekszą niz ten pierwszy, a ten pierwszy tego i tak nie przeje wiec wiekszej roznicy mu to nie zrobi :D sory za offtopa ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale planowałem raczej na przód głośniki bez wzmacniacza, za to wzmacniacz chciałbym dać na subwoofer, a "Hertz ev 165" ktoś mi polecił właśnie w tym celu, nie sądziłem że trzeba im wzmaka jakbym wszystko wiedział to nie zarejestrowałbym się na tym forum, dopiero raczkuje w temacie ponieważ wcześniej nigdy nie miałem na to czasu, jestem wdzięczny za każdą podpowiedź :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu na google Hertz ev165 wyskakuje strona sklepu, gdzie są podane dane tych głośników. Patrzysz na dwie wartości: moc RMS 70W, moc szczytowa 140W.

Twoje radio może mieć gdzieś napisane np 4x50W, jest to moc szczytowa. Moc RMS radia to pewnie coś koło 15W. Czyli porównując sam widzisz ile brakuje radiu do napędzenia tych głośników.

 

Na pewno nie chcesz nawet jakiegoś małego wzmacniacza zastosować? Byłbyś na pewno zadowolony...

 

A jeśli mówisz o Helix DB (Dark Blue) 62 to tak - pod samym radiem na pewno o wiele lepiej będą grały od wcześniejszych.

Edytowane przez Domanoid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu na google Hertz ev165 wyskakuje strona sklepu, gdzie są podane dane tych głośników. Patrzysz na dwie wartości: moc RMS 70W, moc szczytowa 140W.

Twoje radio może mieć gdzieś napisane np 4x50W, jest to moc szczytowa. Moc RMS radia to pewnie coś koło 15W. Czyli porównując sam widzisz ile brakuje radiu do napędzenia tych głośników.

 

Na pewno nie chcesz nawet jakiegoś małego wzmacniacza zastosować? Byłbyś na pewno zadowolony...

 

A jeśli mówisz o Helix DB (Dark Blue) 62 to tak - pod samym radiem na pewno o wiele lepiej będą grały od wcześniejszych.

 

 

oprócz Helixów B62C myślałem również o Hertz DSK165(wczoraj w mediamarkt ktoś polecał zamiast EV165) ale dzięki za popowiedź dużo mi wyjaśnia, a co do wzmacniacza możesz polecić jakieś rozwiązanie jeśli myślę w kieunku subwoofera na przyszłość? Z tym że na początek mogę jeszcze wydać około 500zł więc nie wiem co najpierw kupić- wzmak na przód , czy na przód i tył od razu, no i jaki subwoofer pod tego alpine'a(nie słucham techno, raczej chillout,rap,rock)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie chcesz później jakiegos bardzo mocnego suba to te 500zl lepiej przeznaczyc na jakis uzywany 4 kanałowy wzmak, komplet kabli i wytłumienie drzwi, a efekt bedzie 10 razy lepszy niż zmiana na helixy pod radio. Nie wiem jakie w borze sa tweetery, ale jak nie beda dawac rady to mozesz pomyśleć nad np GMS 25 C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupować HElixy i DSK jeśli w tej samej cenie można kupić HSK to bzdura totalna. Pierniczenie głupot że pod radiem tylko słabe głośniki grają OK i grają jeszcze lepiej od 100w "potworów" podpiętych pod samo radio , to drugi mit forumowy . Słuchanie jednego takiego , a drugiego innego głośnika podpiętego "na szybko" też mija się kompletnie z sensem .

Naprawdę zacznij kolego CZYTAĆ lub zleć to jakieś firmie jeśli nie masz czasu lub chęci do zrobiebia tego tak jak ma być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...