Skocz do zawartości

Nietypowa..


KamiloVsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To znowu ja z moim Smartem i dziwnymi rozwiązaniami, czasami nie do konća przemyślanymi... Powiem że to co zrobiłem powstało po prostu z czystej nudy, dopiero potem wpadłem na pomysł moze by coś z tego wyszło.

 

Wygląda to tak, nico inne niż zwykłe trapezowe skrzynki...

 

post-4755-050457500 1294084668_thumb.jpg

 

 

Skrzynia o pojemności 36,1 litra zrobiona z 20mm sklejki z zamiarem wsadzenia tam dwóch ES 200. Wiem Ze powinna mieć jakieś 5 litrów więcej żeby zagrać w BR. Ale mimo to chciałbym spróbować zrobić to w BR. Nie znam się kompletnie na strojeniu skrzyni więc tu prośba o pomoc, jaką długość powinien mieć port BR o szerokości 2,5cm i długości 26,5cm tak żeby wyszło mniej więcej te 40Hz ?????? ewentualnie jak takie wymiary się do niczego nie nadają, mogę jeszcze zmienić jego szerokość. Skrzynia skręcana klejona i uszczelniana... Nie jest dzielona, czyli jest to jedna komora.

 

Jeśli naprawdę nie da się nic z tym zrobić to przerobie ją na closed i będzie mniej więcej odpowiedni litraż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i będzie mało hehepack, wyziew musi mieć dużą powierzchnie promieniowania żeby dał porządane efekty. 4x26 to minimum dla tych stworków, w przeciwnym razie zagra to jak BR/OZ dając marne efekty. Nie chce głupio doradzać ale wstaw dwie rury po 70mm od góry. Każdy tunel powinen mieć 35cm długości przy strojeniu na 40Hz.

 

Nie upieraj się przy szczelinie bo zajmuje ona sporo miejsca w skrzynce a i nie masz jak rozwiązać wyjscia szczelinowego. Pamiętaj że tylko wypadkowa wartość BR+głośnik daje SPL z tego typu obudowy. Zasłoniając tunel nie odczujesz mocno zmiany z OZ.

Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z chęcią bym dał od góry te okrągłe i było by nawet to prostsze ale do skrzyni będzie "prawie" przylegać (1cm wolnego miejsca) Szmaciana roleta która będzie latać jak szmata... Dlatego na początku napisałem ze nie wszystko było przemyślane... dlatego próbuje ze szczelinowym...

 

4x26 ale jaka długość tam do wewnątrz skrzyni... wole się zapytać niż zrobić to na oko, chociaż i tak jest dziwnie.

 

Co to jest to OZ bo w FAQ nie jest to wyjaśnione.

Edytowane przez KamiloVsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehepack szczelina 4cm szeroka 26wysoka i 50cm długa :) nie odwrotnie :) Jak damy 2cm zamiast 4cm będzie ok ale przy większym SPL głośniki zagrają nijak, ze względu na powierzchnie membran. Powierzchnia BR 26x2 jest mniejsza od powierzchni tunelu okrągłego 100mm srednicy. A 100mm dla dwóch 20cm głosników to powiedzmy na styk. Takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wcisnąć z boku okrągły BR o długości nie większej niż 26 cm... Bo mam tam taką mała wnęke więc powietrze by tam sobie uchodziło...

 

post-4755-047100300 1294089003_thumb.jpg

 

post-4755-029189900 1294088974_thumb.jpg

 

 

Czy wam chodziło o coś takiego???? Musiał bym w takim razie rozbierać budę i robić tam dziure... a to już jest tak ładnie posklejane. Tylko trzeba obić materiałem

 

post-4755-010515500 1294089224_thumb.png

 

 

nie ukrywam że najlepiej było by wymyślić coś z takim rozwiązaniem... bo nie chce mi się pruć całej skrzyni...

 

post-4755-016674400 1294089644_thumb.png

Edytowane przez KamiloVsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kombinował z dwoma szczelinami w boczkach 11cm, dwie szczeliny o wielkosci 2x26cm i długości 51cm każdy. Ogromne one są ale dadzą efekt. Można by jeszcze próbować rurek w plecy :P 2x70mm lepiej 2x80 lub 2x100 ale wychodzi już spora długośc, więc 2x70mm styknie chyba. Ogólnie jeden 100mm tunel wychodzi lepszym rozwiązaniem niż 2x70mm. Jedna 100mm da nam 35cm długości. Jeżeli nie zda to egzaminu proponuje pojechać do zakładu i kupić rure 120mm i wtedy dlugośc to 50cm. Ale wydaje mi się to przesadą troche. Opcja fajna w tej budzie to 2x70 ponieważ każdy głośnik miałby za sobą reflexa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roleta biegnie za skrzynią i nad skrzynią... Mogę ewentualnie dać 2 BR z przodu po jednej stronie???? np 2x70 po lewej stronie??? Albo próbować zrobić szczelinowy 4x26 o długości 50 cz za skrzynią... i chyba wole zrobić ten szczelinowy

w taki sposób:

 

post-4755-022560700 1294153405_thumb.png

 

Bo właśnie kasa mi się skończyła przeznaczona na audio więc nie miał bym na zakup okrągłych... A jeszcze mam kawałek 20mm sklejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...