Skocz do zawartości

Modyfikacja sprzetu audio.


Panda04
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

Posiadam fiata pande z 2004 i wkurza mnie juz firmowe granie w tym aucie. Drzwi wygłuszyłem dekarka, zamontowałem dystanse pod 16cm głosniki. Połozyłem kable rca, zasilajace 35mm2, głosnikowe 1,5mm od drzwi do wzmaka. No i teraz musze jakis sprzet wsadzic :)

 

W poprzednim aucie miałem zamontowane vdo dayton mpc 1700(kiedys na allegro za 180zł były to kupiłem) dostawały takie baty, ze szok, cud, ze grały, ale było głosno i ładny bassik był. auto sprzedaem ze sprzetem audio, wiec tego juz nie mam, ale chciałbym, zeby nowe głosniki grały lepiej od tamtych, tamte miały 100W rms i były zasilane sony 6020 jezeli to cos wam pomoze..

 

Musze kupić radio, głośniki, wzmacniacz przód. Mam na to jakies 1200-1300zł. Pomozecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję czytankę

 

na dzisiejszy "nudny" wieczór ;)

 

Czyli 2 pierwsze strony z Wszystko o Sprzęcie Car Audio.

 

Notujesz propozycje które się najczęściej pojawiają i

 

później drążysz tematy wypisanych produktów ;)

 

Może nie dziś wieczorem ale polecam taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie dowiedziałem to radyjka warte zainteresowania w tej kwocie to: Alpine CDA - 9833r, 9835r, 7894r, 7893r

Co do głośników wacham się miedzy: Morel Maximo 6.2 vs. u-Dimension El Comp 6 - z czego skłaniam się ku tym pierwszym, poniewaz sa nowsze i podobno za te pieniadze ładny bassik oferuja.

Wzmacniacz: u-dimension glow 4075 - w uzywce. 2 kanały wykorzystam od razu, a 2 pozostałe dadzą mi do myślenia nad jakimś małym subwooferkiem ;)

 

Czyli podsumowując:

radio mnie wyniesie - max 500zł.

głosniki przód - max 300zł

wzmacniacz - max 400-500zł

 

Czyli mieszcze sie w budzecie. Co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R6A dostaniesz za 400 komplet jak popatrzysz na Alle.........

i za 300-400 dorwiesz jakiegoś w miarę dobrego wzmaka .

Ciekawe gdzie znajdzie???? urzywany zestaw bez tweetera...wiesz co sobie mozesz z nim zrobic.nie opłaca sie. miałem ten zestaw trzy lata pod alpinka v12 i gra to naprawde swietnie dla tych którzy lubia miec duzo basu.doradzał bym Ci szukac czegos co gra bardziej srednica i wysokimi a w ten czas dobrego suba wstawic. Jedyne z czym sie zgodze to ze Piec dostanie w tych pieniadzach w miare dobry.

To ja polecę coś od siebie:

Phase Evo RS4

Jestem ciekawy czemu chcesz sie pozbyc tego pieca i go tak zachwalasz???miałem go i powiem tak drogi piec. Mozna kupic piec który mu dorowna,znacznie taniej.Ja mam klockow cała szafe i to nie byle jakich bo jestem tego zdania ze jak coś gra to to zostawiam bo jest to dla mnie bez cenne i tego nie sprzedaje.Wole bardziej eksperymęty.

Musze kupić radio, głośniki, wzmacniacz przód. Mam na to jakies 1200-1300zł. Pomozecie?

wamak

ALPINE MRF-F357

http://allegro.pl/wzmacniacz-alpine-mrf-f357-i1390076021.html

Glosniki

HERTZ HSK-165 lepiej raja od DLA R6A wczoraj sprawdzane.jesli masz zamiar zamatowac suba.Bardziej detaliczne.

http://allegro.pl/hertz-hsk-165-250w-kurier-gratis-i1387129782.html

Radio KENWOOD KDC-BT6544U

http://allegro.pl/kenwood-kdc-bt6544u-bluetooth-usb-pilot-i-gratisy-i1388311761.html

chyba najlepsze zestawienie z wymienionych.moze troszke przedrozyc za wysylke ale wszystko idzie zalatwic. Nawt rabaty :P

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę coś od siebie:

Phase Evo RS4

 

Jestem ciekawy czemu chcesz sie pozbyc tego pieca i go tak zachwalasz???miałem go i powiem tak drogi piec. Mozna kupic piec który mu dorowna,znacznie taniej.Ja mam klockow cała szafe i to nie byle jakich bo jestem tego zdania ze jak coś gra to to zostawiam bo jest to dla mnie bez cenne i tego nie sprzedaje.Wole bardziej eksperymęty.

 

Czemu się chcę pozbyć ??? Bo chcę kupić coś innego - odpowiadającego mojej nowej koncepcji ... Właśnie zamiast tkwić w miejscu wolę - eksperymenty i zmiany ... (ale chyba nie muszę się Tobie tłumaczyć )

Czemu go zachwalam (jak byk napisane POLECAM) ??? bo to dobry mocny piec ...

A mnie nie stać na zostawienie go w szafie (mam za bardzo przepełnioną swoją - rodzina itp.) ... i kupienie nowego .... czyt. odpowiadającego mojej nowej koncepcji ...

Wskaż piec do 500zł (lub jak piszesz znacznie taniej ...) lepszy i mocniejszy od niego w 4-kanałach ... z twojej czarodziejskiej szafy może być ...

Drogi piec RS4... ??? nowy jest teraz do kupienia za 720zł a używka Ja chcę niecałe 500zł ...

Wskaż nowy piec do 750zł z taką realną mocą jak RS4 (na czterech kanałach ) - oczywiście może być z czarodziejskiej szafy ...

- zachwalać to można AA ... Gienki ... Sinfoni... Może masz do sprzedania za 500zł z czarodziejskiej szafy ...

 

daj mi gwarancję na ten piec z linku ... a sam go wezmę ... Jak pisałem z gościem że bym go odebrał osobiście to nie ma czasu za bardzo i by mi go wysłał ... Ale co tam...

 

a... radio rzeczywiście przednie bo ma usb,aux,BLUETOOTH,rozbudowane funkcje telefonu !!! No i najważniejsze nowoczesny wygląd !!!

;) ;) ;)

Podam ciekawe zestawienie ...

Audio Art 200.2

http://cgi.ebay.de/Audio-Art-200-2-Verstaerker-Endstufe_W0QQitemZ280609922079QQcategoryZ21648QQcmdZViewItemQQ_trksidZp4340.m263QQ_trkparmsZalgo%3DDLSL%252BSIC%26its%3DI%26itu%3DUCI%252BIA%252BUA%252BFICS%252BUFI%252BDDSIC%26otn%3D8%26pmod%3D280604268273%252B280604268273%26po%3D%26ps%3D63%26clkid%3D6052676035972319977

Clarion 858

http://allegro.pl/clarion-dxz-858-rmp-dotykowy-panel-metal-front-i1390075447.html

Hertz HV 165

http://allegro.pl/hertz-hv-165-hienergy-wysoki-model-ht-25-i1390075947.html

 

A tak na koniec to każdy ma własny gust i upodobania ...

Więc to twoje stwierdzenie że "chyba najlepsze zestawienie z zaproponowanych" troszkę jest nie na miejscu - jesteś wyrocznią i masz wyłączność na rację ?? To napisz FAQ kupowania i zestawiania sprzętu ...

pozdro najlepszego w Nowym roku ... oby szafa zawsze była pełna zacnych klocków Życzę wszystkim ...

Edytowane przez marcin-real
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na koniec to każdy ma własny gust i upodobania ...

Więc to twoje stwierdzenie że "chyba najlepsze zestawienie z zaproponowanych" troszkę jest nie na miejscu - jesteś wyrocznią i masz wyłączność na rację ?? To napisz FAQ kupowania i zestawiania sprzętu ...

pozdro najlepszego w Nowym roku ... oby szafa zawsze była pełna zacnych klocków Życzę wszystkim ...

Bo stac mnie na to zeby spiąc te glosniki z róznymi piecami i sluchac jak to gra a nie na jednym piecu..... Edytowane przez szymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak: Zestaw na przód: El Comp 6 vs. morel maximo 6.2

Radio: uzywana alpine cda - modele wymienione powyzej. zadnych nowych swiecidełek.

Wzmacniacz: Moze ten phase.

 

Chciałbym aby przód grał ładnymi srednimi, miał troche bassu, no i jakis subek sie wstawi do uzupełniania, zeby nie katowac zestawu przedniego.

 

heh, panowie jak w podstawowce, mnie stac a Ciebie nie stac i Ty jestes Bee.. Sorry kolego, ale teraz to zes pokazał klase, nie ma co.

 

mnie tez nie stac i co? jestem gorszy od Ciebie?

Edytowane przez Panda04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik Dj Darecki dnia 31 grudzień 2010 - 17:51 napisał

R6A dostaniesz za 400 komplet jak popatrzysz na Alle.........

i za 300-400 dorwiesz jakiegoś w miarę dobrego wzmaka .

Ciekawe gdzie znajdzie???? urzywany zestaw bez tweetera...wiesz co sobie mozesz z nim zrobic

Był , słabo szukasz :)

HERTZ HSK-165 lepiej raja od DLA R6A wczoraj sprawdzane.jesli masz zamiar zamatowac suba.Bardziej detaliczne.

Tu są zdania podzielone .............
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...