Skocz do zawartości

MDS08 vs. RE8 i skrzynia.


kosiarka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakas Vectra czy Omega? Bo jesli chcesz poczuc głosnik 8' w wiekszym aucie to tylko w BR ale mi tam hx8 nie wystarczał w omedze kombi. Uzupelnial sobie przód (choc akurat nie specjalnie tego wymagam) zacnie ale czuć to go nie było, choć po odsłuchu tego suba u Radka w golfie wydawał sie wyraznie bardziej wyczówalny, co auto to inna historia.

 

 

ak chcesz mieć mega wyziew to założ 100mm BR, tylko nie wiem gdzie Ty go zmieścisz. Daj rurkę 70mm BR. Będzie aż nad to dla MDS'a.

Moze do mds'a tak bo w hx były momenty ze było mało...

 

Moim zdaniem najbardziej "odczówalny" bedzie raczej RE jednak, a 8' to 8' i raczej zamulac nie ma szans.

Na Twoim miejscu jednak pomyslalbym nad jakas 10' z rozsadnym zapasem mocy, przód moze uzupełniac niewiele "wolniej" a jak bedziesz potrzebował to sie w sobie zbierze... :D

 

Widze podobne zapedy jak u mnie, przód grajacy dobrym basem musi być, więc z doswiadcenia raczej 8' długo nie zagości :)

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze pozostaje kwestia ze skoro taki dobry jest winISD czy bassbox to dlaczego skrzynie sugerowane przez te programy niejedno krotnie mocno sie roznia od skrzyn sugerowanych przez producenta , ostatnio koledzy zasymulowali mi skrzynie do mojego Hertza gdzie po porownaniu z tym co podaje producent sa dosc duze roznice... czy to kwestia interpretacji , omylnosci programow czy.... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze pozostaje kwestia ze skoro taki dobry jest winISD czy bassbox to dlaczego skrzynie sugerowane przez te programy niejedno krotnie mocno sie roznia od skrzyn sugerowanych przez producenta , ostatnio koledzy zasymulowali mi skrzynie do mojego Hertza gdzie po porownaniu z tym co podaje producent sa dosc duze roznice... czy to kwestia interpretacji , omylnosci programow czy.... ?

Proponowałbym zainteresować się na podstawie czego program sugeruje obudowę. Wtedy będziesz wiedział wszystko.

 

Przykładowo WinISD to co podaje na początku to obudowa dla której dąży do jak najbardziej liniowej charakterystyki, reszta charakterystyk się nie liczy. Dlatego często dla głośnika 8" wychodzi obudowa po 100l i większa.

Siedzisz sporo na elce. W dziale akustyka masz kilka ciekawych tematów podwieszonych. Zajrzyj, warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie zawsze pozostaje kwestia ze skoro taki dobry jest winISD czy bassbox to dlaczego skrzynie sugerowane przez te programy niejedno krotnie mocno sie roznia od skrzyn sugerowanych przez producenta , ostatnio koledzy zasymulowali mi skrzynie do mojego Hertza gdzie po porownaniu z tym co podaje producent sa dosc duze roznice... czy to kwestia interpretacji , omylnosci programow czy.... ?

 

Mógłbym się rozpisać na temat tego skąd wynikają różnice, ale nikt tu nie lubi lenistwa, to i ja odeślę do lektury - http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/symulatory_urzadzen_glosnikowych.pdf (fragment mojej pracy). Wszystko zależy od danych wejściowych oraz metod, z których korzystają określone symulatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...