Skocz do zawartości

Sub 2 x 2Ohm spięty na 4 Ohm


Dolar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o radę czy dobrze to spiąłem Głośnik jest dwu cewkowy 2 razy po 2 Ohm. Ma on docelowo działać pod wzmacniaczem na 4 Ohm. Czy ja dobrze to spiąłem ?????? Po jednej do plusa jest podpięty kabel a po drugiej do minusa. Wolny plus i wolny minus to już kable od wzmacniacza pójdą. Dobrze ??

 

Od razu pytanie takie drastyczne dosyć ... Co by się stało jakby podczas grania te spięcie np "wypadło" (wiem ,ze to mało realne ,bo zaciski trzymają bardzo dobrze ) No ale jestem ciekawy ??

 

Kabel użyty do spięcia to ze starej instalacji zasilający jest :) Nie jest to OFC, bo jak tu wyczytałem ofc jest bardziej potrzebne do zestawu przedniego, który przenosi inne częstotliwości niż subwoofer. Więc do spięcia może być zwykła miedź ??

 

 

Fotka przedstawiająca połączenie:::

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/49fdb0ba6414b4bc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę dobrze na tym zdjęciu, tak masz spiąć jak w załaczniku

Fotkę można w załączniku powiększyć trudno było uchwycić to całościowo,bo głośnik gabarytowy :)

To może dodam małe objaśnienie patrząc na fotkę po lewej jest wpięty kabel do czerwonego a po prawej do czarnego.

Hmm wygląda na to z załączonym przez ciebie rysunkiem ,ze to dobrze zrobiłem ,ale jeszcze niech ktoś to potwierdzi żebym niczego nie spalił :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...