Skocz do zawartości

Ocena sprzętu -> Corsa C.


kosiarka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim.

Jakis czas temu stałem sie szczesliwym posiadaczem Corsy C, a co za tym idzie chciałbym zmienic ori audio na cos lepszego.

Mam ok 2000zł na radio, głosniki na przod, wygłuszenie i kable.

Na radio chce przeznaczyc jakies 500zł, jakie to bedzie, to dokonam wyboru po odsłuchach.

Kolejna sprawa to głosniki, szukam zestawu odseparowanego, ktory bedzie dawał niesamowitego kopa w kasie ok 600zł

Myslałem, zeby wygłuszyc drzwi matami gms 50zł/sztuke, ile tak srednio zuzywa sie mat na wygłuszenie pary drzwi?

Na kable zostawiam 200zł. No i wzmak jakis porzadny do zasilenia głosnikow przednich, cos z klasa, jakoscia i ciepłym brzmieniem. powiedzmy za ok 300-400zł. Muzyka jakiej słucham, to 50% hh, 30% clubowki, 20% inne gatunki.

 

Jak uzupełnienie niskich tonow posiadam alpine 3525, ktora zasila mdf08, ktore uzupełniały sekcje niskotonowa w mojej byłej corsie b.

 

Ile bym musiał zapłacic, zeby ktoś z warszawy pomogł mi wygłuszyc drzwi, zeby to było pozadnie zrobione? BO w poprzednim aucie sam robiłem wygłuszenie, ale to była totalna amatorszczyzna. Cały sprzet z poprzedniego auta sprzedałem, zostawiłem tylko mdf08 i alpinke.

Edytowane przez kosiarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mds08 :)

 

Jeśli chodzi o zestaw na przód to ja bym brał stare Hertze HSK dopóki są dostępne. Jeśli chcesz coś innego to do twoich upodobań powinny przypasować R6A.

 

Co do ilości mat... 3 drzwiowa Corsa czy 5? Bo na pewno jest różnica w wielkości furtek. Tak czy siak obstawiam 4 do 6 GMS'ów. Postaraj się zamknąć otwory ttechnologicznie blachą lub pleksą - pare dni temu był o tym dość burzliwy temat, radzę przestudiować.

 

Co do wzmaka... jeśli nie potrzebujesz super mocy to na giełdzie widziałem Denona DCA-3400 za 250 PLN. Sam mam takowego i uwierz- za tą kasę to jak za darmo. No i możesz pobawić się w bi-amp.

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z kopem to chyba standardowo Hertz HSK, zaoszczędzisz trochę kasy, jak ciepło na piec to Audison VR 209, wygłuszenie polecam STP/Dynamat. Okablowanie 25mm2 powinno wystarczyć. Jak chcesz kogoś z wawy, żeby Ci to wygłuszył to polecam kolegę Raadek z tego forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa 3drzwiowa, te dls r6a wydaja sie byc ciekawe no i cena w moim zasiegu. czyli 8-10mat gms powinno wystarczyc? Otwory technologiczne mogłbym zamknac plexa, bo mam jej troche. Wzmaka chciałbym cos mocnego z alpine, lub sony starej serii.

 

EDIT:

A te hertze hsk, to moga byc te tanie co teraz na allegro sa?

Edytowane przez kosiarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o te tanie.

Skoro 3 drzwi to 8 wystarczy z nawiązką.

Jeśli chcesz coś mocniejszego to szukaj takiego Audisona jak polecił stanec, do popularnych alpinek czy soniaczów nie ma co porównywać. Z tym że to wydatek ~600 PLN'ów jak dobrze się orientuje.

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z kopem to chyba standardowo Hertz HSK, zaoszczędzisz trochę kasy, jak ciepło na piec to Audison VR 209, wygłuszenie polecam STP/Dynamat. Okablowanie 25mm2 powinno wystarczyć. Jak chcesz kogoś z wawy, żeby Ci to wygłuszył to polecam kolegę Raadek z tego forum.

 

Wszystko dobrze tylko gdzie on znajdzie VR-a za 300-400zl???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie jak tweeter sie nie wywyzsza, czyli moga byc hertz hsk + audison VR209 i bedzie very good? :) Najwyzej poczekam troche czasu i w pozniejszym czasie kupie wzmaka. Wygłuszenie matami gms, zaklejenie otworow plexa. A takie kable beda dobre do zasilania VR209 i alpine 3525 ? DIETZ 20mm2 ->> http://allegro.pl/zestaw-kabli-caraudio-dietz-23089-20mm2-i1384266331.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VR utemperuje troche tweetery z HSK wiec mysle ze bedzie ok. Macalem uchem takie polaczenie i bylo quite good :)

 

I jesli uda Ci sie kupic HSK taniej to "zaoszczedzona " kase dolozysz do wzmacniacza.

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to elegancko, dzieki chłopaki wielkie za pomoc. A macie moze jakies sugestie co do radyjka?

 

no dokładnie tak tez myslałem, ze skoro te tansze hsk sa ok, to reszte kasy z głosnikow mozna do wzmaka dołozyc.

 

A te maty do wygłuszenia to gms-04?? tak??

Edytowane przez kosiarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tanich HSK jak dla mnie jest to na 99% chinska podróbka, mial ktos z was oryginalne HSK i te od PL dystrybutora w reku do porównania, ja ostatnio je porównywalem i sa troche inne, po pierwsze w 2 kompletach tanich HSK ktore z ciekawosci zamowilem byly troche krzywe kosz w wooferach ale cewka nie obcierala, ale bylo widac ze sa krzywe, tweeter jest calkiem inny, inna kopułka, inna siatka maskujaca (bardzo tandetna i ma inny ksztalt jest bardziej wypukla) poza tym tweeter jest mniejszy tzn plytszy niz oryginalny HT 25 oraz tani ma obudowe z gorszego plastiku widac to od razu jak mial kiedys ktos oryginalne HSK, zwrotnica tandetny plastik zle dopasowany, przez co regulacja poziomu tweetera w pozycji -3dB jest ciezka do ustawienia. Ja bym sie tak nie napalal na tanie HSK z allegro, i jeszcze jedno po ok 2-3 tygodniach grania tweeter umarł. Moze mi sie tylko wydaje ale majac 2 systemy kolo siebie ewidentnie sie różnią najbardziej tweeter(jak dla mnie kompletnie inny), w graniu ciezko mi powiedziec bo nie mialem mozliwosci bezposredniego porownania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włąsnie zagłebiłem sie troche w lekture o tych tanich hsk i zdecydowanie je odpuszczam. Wiec słucham innych propozycji? Tylko i wyłącznie cos dobrego, znanego, cenionego i pewnego! Edytowane przez kosiarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę następna dyskusja na temat "podrób" HSK rozgorzała... Może i rzeczywiście nie są to oryginały - ale grają identycznie (mam, sprawdzałem, nie powielam zasłyszanych opinii), wyglądają też w większości przypadków idealnie (gemi- musiałeś trafić felerny komplet albo... wciskasz ludziom kit) więc nie widzę sensu przepłacania.

 

kosiarka... porównywać HSK(nawet jeśli są to podróby) o El Compów to śmiech na sali. Nie są to złe głośniki ale co najmniej 2 półki różnicy. Jak nie chcesz tych HSK to weź R6A, nawet w używce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny zestawow tak sie oscyluja, ktore głosniczki polecacie? ja bym sie skłaniał ku jakiemus mało wymagajacym zestawie oraz grajacym ciepło z wykopem.

U-dimension el comp 6 - 300zł

Vibe Black Air - 400zł

RAINBOW SLX 265 Deluxe - 500zł

Morel Maximo 6.2 - 360zł

POWERBASS L-60C - 400zł

 

Ktory z ponizszych wzmakow pod powyzszy zestaw ktory spełni moje oczekiwania:

u-DIMENSION GLOW 4075

u-DIMENSION Jr 4.300

u-Dimension EL-A52

Audison VR209

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie HSK+VR209, u Gilotyny można posłuchać sobie takiego zestawienia, słuchałem i ja i polecam. Kolega gemi moim zdaniem trochę przesadza, mam niby podróby HSK i tak jak przedmówca pisał, jeśli nawet są to podróby to grają jak oryginały, słuchałem niejednych HSK po 800zł, moje im nie ustępują, dostają ponad 150W i żyją, o krzywym koszu czy przesuniętym magnesie nie ma mowy.

Skoro 2x tańższe HSK są podrobione to Tempo tym bardziej, w końcu niby czemu miałyby być pewne. Ludzie, na zachodzie wyprzedaże po 80% to norma i nikt nie dywaguje nad oryginalnością towaru, tylko się cieszy z okazji, a w PL coś ktoś zaoferuje taniej niż jeden z drugim i od razu problemy nad autentycznością, pozwy, obelgi, zarzuty, ciekawe czy ktoś jest w stanie laboratoryjnie, certyfikowanie udowodnić to co zarzuca.

Kolego, wszystkie zestawy, które podałeś to klasa budżetowa, el compy były dobre za 300zł ale 3 lata temu, podobnie jak Helixy DB62.1.

Wzmacniacze podobnie, poza VR'em, który deklasuje rywali o kilka półek, bo jest używany, nowy napewno by kosztował mniej więcej tyle ile zakłada cały Twój budżet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...