Skocz do zawartości

pomoc przy skrzyni jbl w15 gti mk2


Malin0wy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Biore uwage na dane ale trzeba wiedziec ze zmiany portu to nie tylko rozmiar i długosc.. Przy zmianach powierzchni portu trzeba brac pod uwage rowniez zmiany w pojemnosci szkrzyni gdyz zmienia sie "ogolnie" rozkład ciśnienia. A o tym ludzie czesto zapomnaja, nie wiedzą, lub niechca brac pod uwage. Troche fizyki sie klania.

Zaraz sie zrobi OT a pomocy zadnej.

Edytowane przez zomer1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozpoczynam ponownie walke ze skrzynia Br mysle ze uda mi sie uzyskac pojemnosc ok (100-150) Netto z prostokątnym br bedzie ciezko bo bagaznik bardzo ogranicza mozliwosci (moze nie tak bagaznik ale problem z wlozeniem pudla do wnetrza). obecnie glosnik gra w skrzyni zamknietej z manuala 42.5 l gra ladnie ale nie tak jak mi sie podoba jak zacznie drgac przednia szyba to wtedy bedzie OK. Napisze jak wrazenia po skonczeniu skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I udalo sie ale jeszcze do sedna sprawy nie dobilem skrzynia ma objetosc brutto 100.8 L glosnik zajmuje okolo 4 L. br zestroilem na 26 hz (wymiary br wys. 36, szer. 3, dł. 50 [cm] objetosc br 9,5 L) co dalo objetosci netto skrzyni 87,5 L . Teraz pytanie czy zestroic wyzej skrzynie czy bedzie lepszy efekt basu i cisnienia z obecnego br dmucha ladnie na bass tescie w aucie powstal nawet wietrzyk pytanie czy tak nisko strojony br jest potrzebny do sluchania muzyki jakie strojenie byscie proponowali tak by przy sluchaniu muzyki bylo jak najbardziej czuc bas. Wszystkie obliczenia robione w bassbox6pro nie uzywalem wlasnej matematyki. jakies rady? orlem w tematach car audio nie jestem.. dopiero raczkuje.. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja również zbijam skrzynie do W15. I mam pytanie, buduje z manuala tj. litraż skrzyni to 113 l. netto. Czy wymiary BR tj wysokość 40, szerokość 15 i długość 40 to dobre wymiary? Czy nie są zawyżone lub zaniżone? W manualu wymiary BR to: długość 15.13" oraz szerokość 6". Czy wysokość którą zastosowałem (40 cm) będzie dobra? Proszę o wyjaśnienie tej kwestii lub danie mi wskazówki w tej materii :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...