Skocz do zawartości

radio do 650zł


007Andi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydawać 600zł na radio bez USB??

 

Wiesz dla kogos kto chce "słuchac" tak naprawde nie jest wazne czy to USB czy płyta..

Lepiej sie zapytaj ludzi co jest wazniejsze - dzwiek czy USB..

Dziury na drogach nie powinny byc powodem-miałem utwardzone zawieszenie w 2autach i na naszych drogach nie przyominam sobie jakies przeskoków..

 

Zależy mi na jakości ale nie do przesady bo na razie na seryjnym sprzęcie nie poszaleję więc typowo audiofilskie radio nie jest potrzebne ale radio w przyszłości powinno dać rade

 

 

Zdecyduj sie raz a konkretnie.. Po co masz 2-3 razy zmieniac sprzet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdecyduj sie raz a konkretnie.. Po co masz 2-3 razy zmieniac sprzet?

raz a konkretnie to ciężko od razu bo niestety jak zwykle wyznacznik stanowią pieniądze niestety dlatego teraz chciałbym coś lepszego w miarę przyzwoitego, a w przyszłości może uda się zmienić jak nie to trudno ale teraz 1,5k na radio , 1,5 k na suba i cała reszta to dla mnie stanowczo za dużo niestety... Na warmi mamy bardzo marne zarobki...

 

Po co ci radio z usb skoro jedziesz na serii

USB mogło by mieć jako dodatek bo często mam szybkie wyjazdy gdzie zdążę coś chwycić na pendrivie i puścić w aucie po to przydatne jest USB wiadomo gorsza na pewno jakość ale jak na razie nie odczuję tego zbyt mocno. Właśnie dlatego USB bo na seryjnym nagłośnieniu nie odczuję pewnie różnicy aczkolwiek będa zmiany ale to z czasem...

 

 

Zdecydowałbym się od razu na Alpine CDA-9812RR ale podobno bas z Alpiny jest twardy jest go sporo ale jest twardy. Ja lubię dobrze i wyraźnie słyszalną górę i też dobre zejścia w basie ale gdy bas jest właśnie miękki. Chyba że Alpina dobrze wysyła sygnał na SUBA i on już dobrze generuje miękki bas??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine raczej grają naturalnie (oczywiście nie wszystkie modele i przynajmniej na dole), stąd może się brać wrażenie twardego basu, ale jak w utworze jest zejście to będzie ono odtworzone. Sam jak przesiadłem się z Eclipse na Alpine to właśnie miałem wrażenie twardego basu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty piszesz?

 

Wiesz o co cho czy tylko tak sobie klikasz.

 

I to wszystko na seryjnym nagłośnieniu ;)

 

Wiem co chce napisać może nie możesz tego zrozumieć ale nie ważne ;-) USB przydałoby się po to zeby szybko wpiąć pendriva z muzą.

 

Alpine raczej grają naturalnie (oczywiście nie wszystkie modele i przynajmniej na dole), stąd może się brać wrażenie twardego basu, ale jak w utworze jest zejście to będzie ono odtworzone. Sam jak przesiadłem się z Eclipse na Alpine to właśnie miałem wrażenie twardego basu :)

 

Pewnie jest tak jak mówisz. Najlepiej jakbym sam odsłuchał ale niestety nie mam na chwilę obecną takiej możliwości dlatego piszę na forum z nadzieją ze może ktoś się znajdzie kto coś podpowie. Zwykle o wszystkich sprawach rozmawiam z Pawłem S. ale co do radi odesłał mnie żeby napisać ogólnie na forum. Paweł pomógł mi w domowym subie z którego jestem zadowolony. Sub na takim samym przetworniku szykuję do auta ( IT Nova MDS12 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ty masz stresy przed zakupem suba dwu cewkowego?

 

Czy stresy to bym tego tak nie nazwał pytałem tylko czym różni się jedno cewkowiec od dwucewkowego w sensie czy jakies różnice brzmieniowe czy coś innego. Pytam bo w domu mam jedno cewkowego MDS12 i w takim układzie wsadziłbym go w 55L strojone na 35Hz a nie wiem czy 2 cewkowy to jest to samo. Nigdy z takim styczności nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałbym się od razu na Alpine CDA-9812RR ale podobno bas z Alpiny jest twardy jest go sporo ale jest twardy. Ja lubię dobrze i wyraźnie słyszalną górę i też dobre zejścia w basie ale gdy bas jest właśnie miękki. Chyba że Alpina dobrze wysyła sygnał na SUBA i on już dobrze generuje miękki bas??

 

To może Clarion? Miałem styczność jedynie z 948 i super wspominam.. no może wyświetlacz mnie czasem denerwował zanim się przyzwyczaiłem, ale dźwięk naturalny, ciepły i lekki - bas mięciutki :)

 

Czy stresy to bym tego tak nie nazwał pytałem tylko czym różni się jedno cewkowiec od dwucewkowego w sensie czy jakies różnice brzmieniowe czy coś innego. Pytam bo w domu mam jedno cewkowego MDS12 i w takim układzie wsadziłbym go w 55L strojone na 35Hz a nie wiem czy 2 cewkowy to jest to samo. Nigdy z takim styczności nie miałem.

 

Ja mam dwucewkowego w zamkniętej skrzyni od trzech miesięcy - nie narzekam, miałem wcześniej mocniejsze głośniki i mocy mi tu nie brakuje, także w BR nie będziesz narzekał na małą ilość basu, a szybkość i ogólnie jakość basu jak za tą kase wydaje mi się bardzo okej (przerabiałem też kiedyś MDS 08 w br, ale szybko przestał mi wystarczać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może Clarion? Miałem styczność jedynie z 948 i super wspominam.. no może wyświetlacz mnie czasem denerwował zanim się przyzwyczaiłem, ale dźwięk naturalny, ciepły i lekki - bas mięciutki :)

 

Dzięki za propozycję i nie chce wyjść na niewdzięcznika ale ma dotykowy panel i ogólnie jest srebrny a mam czarną deskę rozdzielczą i trochę za bardzo rzuca się w oczy. Coraz bardziej skłaniam się w stronę Alpiny 9812RR ale ciężko z dostępnością albo też doradzono mi że Kenwood KDC BT61U na moje potrzeby by mi wystarczył choć to 1000 zł

 

Ja mam dwucewkowego w zamkniętej skrzyni od trzech miesięcy - nie narzekam, miałem wcześniej mocniejsze głośniki i mocy mi tu nie brakuje, także w BR nie będziesz narzekał na małą ilość basu, a szybkość i ogólnie jakość basu jak za tą kase wydaje mi się bardzo okej (przerabiałem też kiedyś MDS 08 w br, ale szybko przestał mi wystarczać).

 

Masz MDS12DVC ?? Powiedz mi czy on ma 2x 4 ohm ?? Tzn 300W w 8 ohmach czy jak to jest ?? I czym go pędzisz bo myślę do suba dać typowo monoblocka a później jakąś 4 kanałówkę na pozostałe zmiany głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 9812 kiedyś i nie mogłem sobie poradzić z ostrą górą i wyleciało, ale teraz mam 9855 i jestem zadowolony ;)

 

Mój IT ma 350W, podpięty jest równolegle - na 2 Ohmy (można też na 8, ale to czyste marnotrawstwo mocy wzmacniacza). Napędzam go właśnie monoblociek JL Audio e1400d, który przy 2 Ohmach daje 500W - nie narzekam :P Choć nie słyszałem jak on gra pod żadnym innym wzmacniaczem o podobnej mocy przy 2 Ohmach, ale wydaje mi się, że JL bardzo fajnie sobie radzi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój IT ma 350W, podpięty jest równolegle - na 2 Ohmy (można też na 8, ale to czyste marnotrawstwo mocy wzmacniacza). Napędzam go właśnie monoblociek JL Audio e1400d, który przy 2 Ohmach daje 500W - nie narzekam :P Choć nie słyszałem jak on gra pod żadnym innym wzmacniaczem o podobnej mocy przy 2 Ohmach, ale wydaje mi się, że JL bardzo fajnie sobie radzi..

 

Aha a czy można ten głośnik podłączyć tylko na 4 ohmy ?? Pytam bo przeczytałem cały faq kiedyś i tam było napisane że 4 ohm to najlepszy złoty środek żeby wzmacniacz dawał dużo mocy i miał jeszcze bardzo dobrą kontrolę nad głośnikiem. W domu mam IT MDS12 300W w 4 ohm napędzany panelem SUB300 Irka z DIYaudio no i muszę przyznać jestem bardzo zadowolony. Jedynie trafiłem na jakiś felerny egzemplarz głośnika bo potrafi w niektórych utworach uderzyć cewką. Podobno mój to 2 taki przypadek.

 

Miałem 9812 kiedyś i nie mogłem sobie poradzić z ostrą górą i wyleciało, ale teraz mam 9855 i jestem zadowolony ;)

 

Ta ostra góra o której mówicie to syczące soprany po prostu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha a czy można ten głośnik podłączyć tylko na 4 ohmy ?? Pytam bo przeczytałem cały faq kiedyś i tam było napisane że 4 ohm to najlepszy złoty środek żeby wzmacniacz dawał dużo mocy i miał jeszcze bardzo dobrą kontrolę nad głośnikiem. W domu mam IT MDS12 300W w 4 ohm napędzany panelem SUB300 Irka z DIYaudio no i muszę przyznać jestem bardzo zadowolony. Jedynie trafiłem na jakiś felerny egzemplarz głośnika bo potrafi w niektórych utworach uderzyć cewką. Podobno mój to 2 taki przypadek.

 

 

 

Ta ostra góra o której mówicie to syczące soprany po prostu ??

 

Raczej kłujące, niż syczące. Pierwsze słyszę z tym złotym środkiem.. Na 4 Ohmy możesz podłączyć jedną cewkę - ale to bez sensu.

 

 

Kolega wyżej dobrze radzi - na allegro masz tanio 7894, chociaż one są srebrne, ale jest też chyba czarne 7893 - będą łagodniej grały od 9812.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może CDA 7894RB lub CDA 7893R

 

niestety srebrne... nie chce wychodzić na niewdzięcznika no ale przydało by sie ciemne radio. Na pewno pod względem brzmieniowym są bardzo dobre

 

Na 4 Ohmy możesz podłączyć jedną cewkę - ale to bez sensu.

 

z tym złotym środkiem w faqu jest napisane. jak podłącze w 2 ohm to potrzebuje mocnego dobrego monoblocka a twój na alledrogo chodzi po 1700 zł nowy :/ więc w grę wchodzą tylko używki.

 

Kolega ma 9812 ale w Gdańsku i jakoś na razie się tam nie wybieram ale mam chęć na to radio bo pasowałoby do wnętrza auta no i jest tu chwalone. Musze coś wybrać zanim znowu wyjdą wydatki inne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym faq nie pisali nic jak osiągnąć 4 łomy?

 

Czasem jest to ciężkie do osiągnięcia :P

 

Najpierw jedziecie później odsyłacie do faq a jak ktoś już przeczyta to też źle.

Być może i ciężkie tak jak mówiłem z 2 cewkowymi głośnikami nigdy styku nie miałem i nie bardzo wiem jak wszystko ze sobą dograć odpowiednio ogólnie pierwsze kroki w CA i chyba dobrze że od razu przyszedłem po rady i wiedzę od was niż jak większość na allegro po zestaw Blaupunkta ze wzmacniaczem :-P Po to to jest tragedia to pierdzi charczy a nie gra w dodatku z radiem sonego... nie wiem ale ta firma wiele razy mnie zawiodła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutak masz przykładowy głośnik dwucewkowy o impedancji 2 x 4 Ohm:

http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.asp?item_id=120420&locale=en_US&p_status=

 

Wchodzisz w zakładke wiring wizard i ładnie pokazuje Ci jak możesz podłączyć i jakie uzyskasz impedancje tym sposobem, a są dwa, więc filozofii nie ma ^_^

 

Ja wzmacniacz też kupiłem używkę za 470zł jak dobrze pamiętam.. wybór należy do Ciebie czy kupisz nowy sprzęt z dolnej półki czy coś lepszego z używek..

Chociażby w dziale sprzedam na forum widziałem idealny wzmacniacz do tego IT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociażby w dziale sprzedam na forum widziałem idealny wzmacniacz do tego IT

 

Skoro mówisz że idealny to z chęcią posłucham co to za wzmacniacz bo też będę go szukał. Stawiał będę raczej na używkę bo jednak zależy mi na pełnym wykorzystaniu głośnika doskonałej kontroli nad nim przez wzmacniacz. Chce dobrze dobrać zestaw mocowo żeby ani głośnik nie miał dość ani wzmacniacz. A nowy dobry wzmacniacz jest raczej dla mnie za drogi. Ale chyba tutaj trochę robi się oftop więc chętnie z tobą podyskutuje w tym temacie -> http://www.strefacaraudio.pl/topic/23477-subwoofer-plus-wzmacniacz-do-peugeota-406-kombi/page__st__40

 

Tutaj raczej pozostawmy radio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...