Skocz do zawartości

Głośniki na przód, czy może na tył?


swienty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. :)

Dawno mnie tutaj nie było. :)

No ale przejdźmy do tematu. :)

Szukam jakichś wooferów na przód - 165mm.

Zwrotnice mam.

Tweetery też.

Radio to Sony CDX-GT620U.

Wzmacniacz który "pociągnie" głośniki to Axton C402.

 

 

Myślę też, czy nie wrzucić do przodu zestawu odseparowanego, a w tylne boczki jedynie coś, z czego będą leciały niskie tony - zamiast subwoofera.

 

Z tyłu są w takim miejscu:

 

http://modne-szaty.pl/pliki/pliki/C16104286_8.jpg

 

Z tego co pamiętam, to tylne głośniki są zamontowane w komorach zamkniętych.

Wtedy przód podpiąć pod samo radio, a tylne głośniki pod wzmacniacz.

Przednie głośniki mam dość fajne, ale pod wzmacniacz będą imo za słabe - jeszcze ich nie montowałem. :)

 

Jeśli chodzi o głośniki z tyłu, to nawet z seryjnych leci przyjemni basik, z przodu tego nie ma - stąd pomysł na takie kombinacje.

Skrzynię w bagażniku miałem, i już nie chcę - nie mam na nią miejsca. ;)

 

Cena: ze dwie-trzy stówki.

Dodam jeszcze raz, że nie potrzebuję zwrotnic ani tweeterów. :)

 

Głośniki dość fajne na przód mam, ale brakuje mi subwoofera, i myślę czy spróbować jakoś go zastąpić tyłem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszałeś inne zestawy odseparowane ze mówisz ze są dobre :P ? Jestes pewien ze nie mozna mieć coś fajniejszego nie wielkim kosztem proporcjonalnie :P ? Tak jak sztuka CA mówi ze zaczyna sie od dobrego przodu by z czasem czegos nagre nie brakowało :P jakie masz radio ? Czego oczekujesz od suba ? Wiesz ze głosniki seryjne są cholernie słabe po 25-30 rms ? Wiec sub do nich max 10" bo je zagłuszy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy co kto lubi ale 16 cm glosniki w tej cenie nie beda nawet namiastka suba. Klania sie fizyka i tyle. Druga sprawa - podlaczenie "byle jakiego" glosnika do "byle jakiej " zwrotnicy jest wg mnie chybione... No ale moze nie kazdy slyszy wszystko i bedziesz zadowolony...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze raz, że nie potrzebuję zwrotnic ani tweeterów. :)

 

 

Wnioskuje ze masz zwrotnice aktywna bo nie ma takiego czegos jak "uniwersalna zwrotnica pasywna" do ktorej bedzie pasowal kazdy woofer :wink: ????

 

Ajesli juz masz ori zwrotki to chociaz napisz z jakiego zestawu ?? Czy kazda z innej parafi?? :D

Edytowane przez italiano1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a słyszałeś inne zestawy odseparowane ze mówisz ze są dobre :P ?

 

Miałem parę zestawów w swojej karierze.

Chwilowo przód mam seryjny, ale mam jakieś dwa zestawy w szafie - z tym że mają po 30-40w rms, dlatego mówię że nie wiem czy warto podpinać je pod wzmacniacz.

 

Tak jak sztuka CA mówi ze zaczyna sie od dobrego przodu by z czasem czegos nagre nie brakowało

 

Jak podepnę to co mam w zanadrzu, to przód będzie wystarczający.

Problem będzie ze zbyt małą ilością niskich tonów. ;-)

 

jakie masz radio ?

 

Sony CDX-GT620U, ale niedługo poleci na allegro, bo strasznie wali wysokimi tonami.

 

Wiesz ze głosniki seryjne są cholernie słabe po 25-30 rms ?

 

Patrz wyżej.

Głośniki które NIE są zamontowane - a będą jeszcze w tym roku, jeśli dostanę dystanse - są dla mnie wystarczające. Problemem jest to, że mają słaby bas - niedawno jeszcze miałem skrzynkę i nie potrzebowałem zmian. Skrzynkę i wzmacniacz sprzedałem, bo potrzebuję więcej miejsca w bagażniku. A że stary, zapomniany Axton wrócił z naprawy, to można go wykorzystać.

 

Ajesli juz masz ori zwrotki to chociaz napisz z jakiego zestawu ??

 

Zwrotnice i tweetery z zestawu Canton QS 2.16.

Tweetery mam jeszcze inne, i to one będą połączone ze zwrotnicą.

Zestaw ten już miałem w innym aucie i byłem zadowolony. ;)

Co do głośników i tweeterów, to w tej chwili nie zdradzę szczegółów, bo wszystko leży około 200km ode mnie. ;)

 

Zalezy co kto lubi ale 16 cm glosniki w tej cenie nie beda nawet namiastka suba.

 

Że dwoma głośnikami 16cm nie zastąpię suba - wiem.

Sam do niedawna woziłem skrzynię z głośnikiem 30cm. ;)

Może nie chodzi o zastąpienie suba, ale w pewnym sensie o dopełnienie tylnymi głośnikami niskich tonów.

 

Dobra dobra.

Podsumujmy.

Po świętach będę montował swój stary zestaw na przód.

Jak dla mnie, to gra dość fajnie, i nie mam do niego zastrzeżeń - pod warunkiem że w bagażniku mamy suba.

Jeśli go nie mamy, to brakuje niskich tonów.

I teraz pytanie co zrobić - wymienić przód na coś mocnego i podpiąć pod wzmacniacz, czy wrzucić - może być nawet na próbę na jakiś czas - dwa głośniki 16cm pod tylne boczki, podpiąć pod wzmacniacz, i uciąć tak, żeby grały jedynie dołem?

Co radzicie w TEJ sytuacji? :)

Subwoofer sprzedałem, ze względu na potrzebne miejsce w bagażniku, i nie zamiarzam kupować.

 

 

Miałem już tyle zestawów w autach, że nawet jeśli pomysł z tymi tylnymi boczkami nie wypali, to nie przeraża mnie wymiana na coś innego. :)

Edytowane przez swienty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód też daj pod wzmaka , najwyżej skręcisz gaina na wzmaku lub obniżysz poziom źródła dźwięku na radiu tak aby dostawały 35 W , zawsze lepiej niż charczące 17 W z radia. A jak byś chciał prostym sposobem je uciąć od dołu żeby te przednie nie męczyły się basem to daj kondensator w szereg 100 Hz - C 400 mF ,250 Hz - C 160 mF , 400 Hz - C 100 mF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...