Skocz do zawartości

Wszystko o p88rs II


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

mic był przodem.Co mi nie odpowiada woffery bardzo pompują a przy niedoborze góry.

 

Problem już opanowany. Źle miałem podpięte zasilanie i co za tym idzie po każdym zgaszeniu auta zapominał Auto EQ i czasówek :zdegustowany: Ale dzisiaj to poprawiłem zajołesm się rózwnież wofferem który pukał w bozcek i jest miodnie a po dostrojeniu powinno być świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się problem z 88RS. Podczas otwierania windy staje na 50% ale panel nie gaśnie tak jak miałem rok temu kiedy nie łączyło złącze. Winda staje elektrycznie a nie mechanicznie. Tzn mam na myśli że na 50% staje natychmiast , więc nie z oporów ruchu. Chodź przypuszczam że przy usterce taśmy panel by gasł , chociaż z drugiej strony zależy która ścieżka. Ma ktoś jakieś pomysły. Czy to jednak taśma czy czujnik położenia windy ?

 

Taśma przemierzona w pozycji zatrzymania - OK , wyłączniki krańcowe serwa przemierzone - OK . Ma ktoś jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winda staje w tej pozycji , panel nie gaśnie

post-5046-0-85546900-1303935166_thumb.jpg

Przyszła pora na zabieg

post-5046-0-41242300-1303935108_thumb.jpg

Pomierzyłem taśmę w pozycji stawania windy i jest ok - 17 czystych przejść

post-5046-0-53894600-1303934852_thumb.jpg

Pomierzyłem pozycjoner krańcowy , w czasie pracy również - ok , czarny - masa in , żółty - masa out winda zamknięta , zielony - masa out winda otwarta

post-5046-0-83545600-1303935077_thumb.jpg

Usterek brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sporo czasu nie mam rs'a ale z tego co pamiętam to tam chyba były dwie opcje. Jedna do wyciągania płyty - wciskało się chyba raz guzik "open" a druga do zdejmowania Panela i właśnie wtedy on chyba stawał w podobnej pozycji do tej na foto a płyta CD nie wysuwała się z radia. Po zsunięciu Panela winda chowała się. Tą drugą opcję, żeby zdjąć panel włączało się chyba przytrzymując na chwilę przycisk open.

Nie wiem w sumie czy to ma znaczenie, ale przy obu opcjach panel tak dziwnie się zatrzymuje w połowie? W ogóle nie możesz wyjąć płyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna do wyciągania płyty - wciskało się chyba raz guzik "open" a druga do zdejmowania Panela i właśnie wtedy on chyba stawał w podobnej pozycji do tej na foto a płyta CD nie wysuwała się z radia

Wiem o czym myślisz ale w P88RS jest tak że jak naciśniesz krótko OPEN to wychodzi płyta , a długo OPEN aż do piknięcia buzera , to panel opuszcza się bez wyplucia płyty. Ale w 2 opcjach prawie do poziomu.

Nie wiem w sumie czy to ma znaczenie, ale przy obu opcjach panel tak dziwnie się zatrzymuje w połowie? W ogóle nie możesz wyjąć płyty?

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje szukać. Począwszy od mechaniki - tryby, ślimak, śliniczek, do elektroniki...

Sprawdziłeś, czy windę da radę "ręcznie" opuścić popychając paluchem tryby? Może silnik ma wadę tak jak miałem z 5 lat temu w silniku jvc od napędu płyty... Skubaniec niby kręcił normalnie, ale czasami z pewnego położenia nie mógł ruszyć... Rozruch palcem sprawiał, że zaczynał kręcić. W sumie to zabawa w kotka i myszkę, więc ciężko cokolwiek poradzić... Kiedyś w deh-p7000ub miałem przypadek, że do do nasmarowanego trybiku przyczepiło się ziarnko piasku i objaw był identyczny... połowa pozycji opuszczenia panela a on stawał... Już miałem odesłać radio, ale coś mnie tknęło, żeby zajrzeć w tryby i znalazłem pierdzielone ziarnko:D Małe prawdopodobieństwo, że to samo jest u Ciebie, ale przyjrzyj się dobrzy trybikom... może mocowanie windy się gdzieś podgięło i tym samym zacina się mechanizm.... Pisz każde spostrzeżenia to może w końcu ktoś coś trafnie podpowie, tyle tutaj mamy głów na forum:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wczoraj poszedłem do samochodu i przemierzyłem silnik pod kątem podawanego napięcia. I się okazało że przy zamykaniu jest ok , czyli wtedy kiedy jest ruch windy , jest i napięcie 5V . Natomiast przy opuszczaniu napięcie się pojawiało w momencie startu windy w dół , winda stawała w połowie , a napięcie zostawało , jakieś 5 sekund po unieruchomieniu windy. Jeszcze kilka prób ,i moim oczom ukazał się....................tryb

post-5046-0-07654300-1303968652_thumb.jpg

Nie sposób było go nie zobaczyć , ale kiedy serwo miałem otwarte , leżało tak że nie było widać. A po za tym w czasie zamknięcia jak i w czasie zakleszczenia windy , ten wyłamany tryb chował się między czarny a biały. Zauważyłem to dopiero w czasie pomiaru napięcia silnika że coś mi tam czarnego śmiga w serwie.

Szkoda że nie poszedłem dłubać pół godziny później to, szybciej bym spojrzał na tryby , za sprawą wspomnianego ziarnka piasku. Miki87 Dzięki za zaangażowanie :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zostalem uzytkownikiem p88rs i mam pytanie jak powinien byc podlaczony kabel pomaranczowo/baialy ,poniewaz nie posiadam kostki iso i podlanczam kable osobno, musi byc on podlaczony ?? czy jak w eclipse 8445 po zapaleniu swiatel zalancza sie podswietlenie radia ?? czyli lacze go z niebieskim remote ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUSI być to tylko zasilanie, czyli dwa plusy(czerwony i żółty przewód) i masa(czarny przewód) - wtedy radio będzie działać. Reszta to już kwestia konfiguracji i tego co i jak chcesz do radia podłączyć. Bo możesz podłączyć głośniki pod końcówkę mocy wbudowaną w radiu(zielone, fioletowe, białe i szare przewody) albo traktować radio tylko jako źródło i wtedy używać wyjść RCA oraz remote(niebieski) do wzbudzania pieca. Pozostałe przewody z radia to dodatki, które nie muszą być podłączone, aby radio normalnie funkcjonowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...