Skocz do zawartości

Jeśli juz mam kondka... :)


Volcik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pewien teoretyczny dylemat :). Mam kondka 0.5F Helix'a i 3 wzmaki, na suba 2 x 500rms (soundstorm, tzn uzywane i tak 2x400), woofery 2x120 rms na hsk, i tweetery alpinke małą 35xx (nie pamietam dokładnie).

 

I teraz takie pytanie :) jesli mam juz kondka 0.5F to lepiej go dać na wzmak na suby, czy lepiej na średniaki i wysokie ?

 

0.5F przy takich mocach raczej duzo nie da, prawda ? Spadki i tak bedą bo mam altka 70A, kabelki są ok bo 55mm2.

 

A więc gdzie byście "przypieli" kondka :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał na piecyk od tweeterów i wooferów, jak juz ma cokolwiek pomóc to przynajmniej tym cos da ;P. Na suby 0.5F tez pewnie pomaga gdzies tak od 15 do np 20/40 na skali radia dalej to juz nie ma roznicy w sumie wg mnie ( to taki przykład mniej wiecej by pokazac jak ja to rozumuje :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał na piecyk od tweeterów i wooferów, jak juz ma cokolwiek pomóc to przynajmniej tym cos da ;P. Na suby 0.5F tez pewnie pomaga gdzies tak od 15 do np 20/40 na skali radia dalej to juz nie ma roznicy w sumie wg mnie ( to taki przykład mniej wiecej by pokazac jak ja to rozumuje :) )

:zakrecony:

 

Jak juz wczesniej wspominalem nie ma znaczenia gdzie sie ten kondensator wepnie poniewaz jest wpiety rownolegle do instalacji.

Ma byc stosunkowo blisko wzmacniacza/wzmacniaczy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że kondensatory koncernu czy tam manufaktury :rotfl: audiotec-fischer (Helix) są...nie ma lepszych od nich :super: .

Porównywałem i obmierzałem do takich jak Rockford, DLS, inne Hifonicsy czy tam Dietze, że o wszystkich chińskich kszakach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...