Skocz do zawartości

skrzynia szczelinowa 2xjbl gt5 10


Zarzek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam subwoofer 2x jbl gt5- 10 (550w) napędzany monoblokiem który przy 2ohm daje ok 420w.

Głośniki są umieszczone w skrzyni zamkniętej 22l każdy tak jak zaleca producent. Ogólnie jestem zadowolony

z ich grania (potrafią zejść wystarczająco nisko) ale jak wiadomo z czasem człowiekowi mało. Prędzej miałem hertza es300 br pod magnatem rx44

(czyli ok 320w) i robił lepszą robotę niż obecny zestaw, hertz grał na podobnej efektywności pod tym

monoblokiem który przy 4ohm ma trochę ponad 200w, gorsza jedynie była dynamika na której ze względu

na słuchany rodzaj muzyki aż tak mi nie zależy. Plan mam taki żeby zbudować sobie skrzynię szczelinową dla tych jbl'i

 

a teraz pytania:

1. Jak obliczyć port szczelinowy? br na fb=33hz l=219mm d=76mm

2. Jaka będzie +- optymalna szerokość / wysokość portu aby uzyskać jak największą efektywność, co się będzie działo jak skrócę/wydłużę port

3. Producent podaje objętość skrzyni (35,4l) jak na załączonych danych ale czy to jest objętość z uwzględnionym portem i pojemnością kosza głośnika czy nie?

 

Wymiary skrzyni już sam sobie obliczę wystarczy trochę wyobraźni i matematyki;) z góry dziękuję

 

parametry jbl gt5-10:

post-5203-097553700 1292949129_thumb.jpg

post-5203-080211100 1292949205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...