Skocz do zawartości

Carpower DT284s


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zastanawiam się nad głośnikami Carpower DT284s. Jak to gra (wszelkie opinie w porównaniach z innymi głośnikami mile widziane)? Z tego co widać wypisanego w "zagranicznych" czasopismach były porównywane np. Focal'ami Utopią Be, Audisonem Thesis'em, Brax'em etc. W porównaniu z ww. te głośniki są super tanie. Dlatego też chciałbym gdyby ktoś mi powiedział jak to z nimi jest, jeśli jest to taka tania alternatywa to po co właściwie używać innych wysokotonówek :zawstydzony: joke.

 

Nie mniej bardzo mnie ciekawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam je (dokładnie DT284 ale to to samo co DT284S) i w najbliższym czasie jednak nie zmienię .

Ich atutem jest niskie cięcie i grają nieźle od 2000 Hz przez co przy 2-way nie słyszę u siebie ściągania sceny w dół tak jak nieraz słyszałem na Helix Precision.

Niestety obecnie grają u mnie pod 944 i na górze nie są tak klarowne jak bym tego oczekiwał, u Stanec-a MT23 pod twardo grającym Rodkiem grają bardziej klarownie i detalicznie.

Ogólnie przesiadka na obecny wzmacniacz podcięła DT skrzydła niestety :zalamany: . Pod MTX-em grały bardziej precyzyjnie, może ostrzej ale mnie to nie przeszkadzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się mają np. do SS 2904/600000 (nie wiem ile 0)? Czy w ogóle się nie mają. Chodzi mi głównie o to, że w teście Car&HiFi 1/2010 były porównywane z dużo droższymi konstrukcjami i zastanawiam się jakie tweeterki inne mogą robić im konkurencję? (Chyba nie ma takich w ich przedziale cenowym).

 

Jak to jest jeszcze z tą zwrotką? Bo wszędzie napisane jest, że jest wymagana. U siebie mam aktywkę i to mnie dość zastanawia co takiego jest w tej zwrotnicy, że ponoć musi być.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle interpretujesz stwierdzenie "do pracy wymagana zwrotnica" :P

 

Po prostu producent zamieszcza taką informację ponieważ ktoś niezbyt kumaty mógłby podłączyć tweetery bezpośrednio pod wzmacniacz... :)

 

Reasumując - zwrotnica musi być, a że masz aktywną to tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Jak te głośniczki mają się do VIFA XT19 (może ktoś miał jakieś porównanie, albo po prostu kiedyś słuchał obu).

Dlaczego pytam, szukam dobrej pary do 2way bo na razie nie stać mnie na SS i raczej do wiosny nie będzie, a fajnie żebym mógł coś zacząć jak już śnieg stopnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...