Skocz do zawartości

HSK poszły z dymem...


Plazma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro sie dokładnie dowiem, jak to było z tymi hsk kolegi i tym RF 400.4.

 

mastah22 Co do mojego Kenwooda to już śmiga i goni HSK, wymieniłem bezpiecznik i gites :)

Swoją drogą, sławne tweetery hertza wcale nie są takie ostre jak niektórzy straszą na forach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, sławne tweetery hertza wcale nie są takie ostre jak niektórzy straszą na forach...

To baaardzo subiektywna opinia, co prawda moze i ken ich specjalnie nie podbił ale jest wiele i to wiele łagodniejszych, ale znam tez mnóstwo duzo gorszych pod tym wzgledem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze, Ci bo na pewno słyszałeś wiele więcej niż ja.

Napisałem tylko, jak to wygląda u mnie w aucie i według mnie jest super, znowu jeżdżę z bananem na twarzy, a to chyba najważniejsze :)

Minusem jest to, że po wymianie systemu przedniego i wzmacniacza, wyszło, że sub mi muli, i trzeba się rozejrzeć za nowym wzmakiem pod suba, z większym DF :)

 

Wypytałem dziś kolegi, jak to dokładnie było, i w sumie można powiedzieć, że on sam nie wie jak to się stało.

Zapewnił, że keble zasilające i głośnikowe podłączył tak, jak należy, dowiedziałem się, też że wszystkie płytki (nie wiem dokładnie jak to działa w tych wzmacniaczach, ale to chyba ma coś wspólnego z filtrami tak?) były w slotach, nie wiem w jakiej kolejności...

Kolejna sprawa jest taka, że zanim głośnik się spalił wykonał kilka wychyleń membrany o bardzo niskiej F, z opisu kolegi wyglądało to może na 2HZ, tak jakby membranę coś blokowało.

No i trzecia sprawa, to przyznał, że źle podłączył kable sygnałowe.

 

Może ktoś z was spotkał się taką sytuacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze nie :D Zmiana fazy , granie w odwroconej to normalny zabieg i nie pali glosnikow.... Jak dla mnie tak jak napisalem albo wzmak jest uszkodzony co powinniscie z kolega sprawdzic jako pierwsze albo woofer byl juz uszkodzony albo koledze sie tylko wydaje ze wszystko zrobil dobrze ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe on już się na zawsze chyba wyleczył od samodzielnego montażu, i autko od rana stoi w warsztacie, jest wygłuszane i są ciągnięte kable, wzmacniacze też tam leżą.

Jak kolega zdecyduje się na sprzedaż tego co zostało i działa to wystawie ogłoszenie na forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo to może być kluczowe zdanie, bo właśnie coś takiego zrobił z tego co słyszałem. Tylko nie wiem czy na włączonym sprzęcie.

Teraz, aż mi się ciepło zrobiło, bo ja 3 dni temu zrobiłem tak może z 5 razy... ale na szczęście wszytsko działa :) Tzn ja odłączyłem i znowu podłączyłem, bo chwytało jakieś zakłócenia.

Edytowane przez Plazma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...