Skocz do zawartości

PIONEER GM-X922


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dokładnie jak piszesz. Sam mam podobne odczucia przy podłączaniu 4-kanałówki pod przód+sub.

Ale pamiętaj, że przy dwóch takich dość solidnych wzmacniaczach mogą zacząć się problemy z prądem - szczególnie zimą.

Ogólnie, szkoda że nie było z tej serii monobloka (chyba nie było?) Jednak mono to mono...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony pradowej to jestem dosc niezle przygotowany mam kondensator 5F..... oczywiscie zartuje altek 100A po regeneracji wiec w pelni wydajny aku 74/640 ( mam benzyne nie diesla wiec tez nie potrzebuje az tyle pradu ) kable 35mm2 do rozdzielacza i narazie tylko 16mm2 od rozdzielacza 924 a drugi slot czeka na brata :D Pod maska zmienione na 10mm2... Narazie jest ok choc wiadomo pobor na ta chwile nie jest duzy ale mialem tez stega 200.2 wiec ponad 800wat w mostku i nie powiem ze nie mrugnelo swiatlami na jalowym ale dzialo sie tak przy ma wysterowaniu przy normalnym sluchaniu bylo wszystko ok... Edytowane przez sanders156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętaj, że przy dwóch takich dość solidnych wzmacniaczach mogą zacząć się problemy z prądem - szczególnie zimą.

Ogólnie z tym to się nie zgodzę. Nie wiem dlaczego ale u mnie w samochodzie jest zupełnie odwrotnie. Wszystkie ustawienia w lecie takie same jak zimą a w lato napięcie na aku mam 13.8V a teraz zimą 14V. Więc troszkę się z tym nie zgodzę.

Co prawda daje sobie rade z subem 924 w mostku ale gdy moje gumowe ucho slyszy duza roznice pomiedzy tym jak przod gra bez obciazonego mostka i z to czas cos z tym zrobic

Sam mam podobne odczucia przy podłączaniu 4-kanałówki pod przód+sub.

Wszystko od suba, pieca i całej sekcji zasilania zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taki jest plan :D Co prawda daje sobie rade z subem 924 w mostku ale gdy moje gumowe ucho slyszy duza roznice pomiedzy tym jak przod gra bez obciazonego mostka i z to czas cos z tym zrobic :D

 

Nie dziw się, 924 ma dokładnie takim sam układ zasilania jak 922 czyli jest w stanie oddać ciągle moc około 437 Wat. Jak spojrzysz na osiągi 904 i moc przy obiążeniu jednego mostka i dwóch mostków to tu sytuacja jest dokładnie analogiczna. Ze zdjęć widać , że można częściowo w łatwy sposób to poprawić przez ..... :hyhy: , zresztą co tam poprawiać taki wzmacniacz :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 3 szt i( 4 szt 924 )po poprawkach ,tylko troche ich szkoda na suba po tym co im "zrobilem"... stan 5+ (po renowacji i pełnym serwisie + pomiar po zmianach np pasmo 16hz-46khz moc przy 12V jakies 19%wiecej niz napisane na znamionowej przy 14,1V ,poprawiony parametr thd itd)

pozdrawiam

Edytowane przez maniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tym to się nie zgodzę. Nie wiem dlaczego ale u mnie w samochodzie jest zupełnie odwrotnie. Wszystkie ustawienia w lecie takie same jak zimą a w lato napięcie na aku mam 13.8V a teraz zimą 14V. Więc troszkę się z tym nie zgodzę.

 

 

Wszystko od suba, pieca i całej sekcji zasilania zależy.

Bardziej mi chodziło o większe "trudności" przy odpalaniu na dużym mrozie...chyba przyznasz, że w niskich temperaturach auto inaczej pali niż latem, bo jest trudniej "bujnąć" rozrusznikowi, a 2 takie wzmaki+ciągle włączony nawiew+podgrzewania szyb/lusterek+grzanie dupska w siedzeniach itd. itd. to jest jednak solidne obciążenie aku i przy krótkich trasach trzeba go niestety doładowywać "ręcznie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 3 szt i( 4 szt 924 )po poprawkach ,tylko troche ich szkoda na suba po tym co im "zrobilem"... stan 5+ (po renowacji i pełnym serwisie + pomiar po zmianach np pasmo 16hz-46khz moc przy 12V jakies 19%wiecej niz napisane na znamionowej przy 14,1V ,poprawiony parametr thd itd)

pozdrawiam

 

Warto by pomyśleć nad tą propozycją Sanders, to nie propozycja od zwykłego warsztatowego dłubaki lecz od człowieka,który coś osiągnął na tych wzmakach :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze maniek ma te wzmaki ale nie dam za nie 700-800zł bo mnie nie stac na taki wydatek na wzmak do suba , nie wnikam czy jest tego wart czy nie , mi bardzoi odpowiada gra tych wzmakow i wiem ze sprzedajac swojego za tyle co kupilem ( 400zł ) nie znalazlbym czegos lepszego ( raczej ) ale czy za 800zł bym nie znalazl czegos lepszego.... no wlasnie :D wiec dziekuje za propozycje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o większe "trudności" przy odpalaniu na dużym mrozie...chyba przyznasz, że w niskich temperaturach auto inaczej pali niż latem, bo jest trudniej "bujnąć" rozrusznikowi, a 2 takie wzmaki+ciągle włączony nawiew+podgrzewania szyb/lusterek+grzanie dupska w siedzeniach itd. itd. to jest jednak solidne obciążenie aku i przy krótkich trasach trzeba go niestety doładowywać "ręcznie".

Wszystko zależy od wielu parametrów. Zmieniłem olej na początku grudnia i silnik pali praktycznie tak samo jak w lato (po nocy dwa razy musi zakręcić a w lato raz). A mam aku 44Ah i altek 65A mając piec do wooferów wysterowany na jakieś 2x150W i 1x500W + M1 na średnie i wysokie. A jeżdżę tylko po mieście 2-3km i postój z włączonym nawiewem, podgrzewaniem tylnej szyby, lusterek i siedzeniem.

Więc nie generalizujmy bo to jest troszkę bez sensu. Jeden musi doładowywać inny nie.

 

A co do wzmacniaczy od Mańka. Nie wiem jak kto na to patrzy bo w tym wypadku można wszystko porównać do auta. Albo kupujesz tanio zajeżdżony model który nie wiadomo ile jeszcze pożyje albo kupujesz drożej coś czego jesteś pewien że bezproblemowo pożyje jeszcze wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do wzmacniaczy od Mańka. Nie wiem jak kto na to patrzy bo w tym wypadku można wszystko porównać do auta. Albo kupujesz tanio zajeżdżony model który nie wiadomo ile jeszcze pożyje albo kupujesz drożej coś czego jesteś pewien że bezproblemowo pożyje jeszcze wiele lat.

 

 

JA nie przecze... pisze tylko ze

nie dam za nie 700-800zł bo mnie nie stac na taki wydatek na wzmak do suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 800 lekko ponad ostatnio XES M1 poszedł na allegro więc myślę ze pionek miałby cięzko z nim. Może się mylę. Tutaj trzeba już myśleć, czy to sie opłaca właśnie. Nie wątpie że ampy Mańka to cudo techniki ale cena spora jest :) Ale niema nic za darmo! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem. Ale jeśli stawiasz na taki komplet na dłużej to czasem kilka groszy lepiej dołożyć i mieć spokój. Bo jakby to miała być opcja tylko testu to wtedy wiadomo nie opłaca się.

 

Ps. Mówię Ci trafi się ten piec ale w najmniej oczekiwanym momencie ;) Takie życie :)

 

Za 800 lekko ponad ostatnio XES M1 poszedł na allegro więc myślę ze pionek miałby cięzko z nim.

Hehe. Słuchałeś M1 pod basem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...