Skocz do zawartości

Panda by ziggy


ZIGGY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciał bym Wam przedstawić moją instalacje. Jako że gdy robiłem przód nie miałem aparatu ( jak zrobi się cieplej to porobię kilka fotek) zacznę od tyłu a mianowicie zabudowę bagażnika. Z racji tego że Panda ma niewielki bagażnik musiałem pokusić się o stworzenie własnej skrzynki

głośnik to Helix w8

Fotki z prac

post-4709-068684300 1292687576_thumb.jpg post-4709-011140700 1292687587_thumb.jpg post-4709-091407900 1292687593_thumb.jpg post-4709-042195900 1292687674_thumb.jpg post-4709-056124600 1292687690_thumb.jpg

post-4709-071456300 1292687729_thumb.jpg post-4709-051014300 1292687749_thumb.jpg post-4709-081263900 1292687773_thumb.jpg post-4709-011605400 1292687798_thumb.jpg post-4709-046639300 1292687816_thumb.jpg

post-4709-089864500 1292687845_thumb.jpg post-4709-035047900 1292687935_thumb.jpg post-4709-055889400 1292687959_thumb.jpg

A tutaj już całość gotowa wraz z nowym wzmacniaczem :) Phase rs4 niestety musi być do góry nogami bo tak kable idą ;) post-4709-037309600 1292687987_thumb.jpg Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod ten wzmak pójdzie przód i tył. Racja sanders przód na razie nie jest podłączony pod wzmak bo mam go od kilku dni i nie miałem kiedy.A że jest to pierwsza moja możliwość podłączenia przodu więc kable głośnikowe nie są poprowadzone.Jak będzie cieplej to wezmę się do roboty. Przód mam na razie focal A1 odseparowany a radio DVD neaviheaven NA-4195 hmm firma nie znana wziąłem go od kolegi za parę groszy bo coś musiało grać i na razie jest :P. No płytkę zamienię ale dopiero jutro bo dzisiaj już przemarzłem straszliwie. Małymi kroczkami do przodu :) Jeszcze się uczę i każde uwagi podpowiedzi biorę pod uwagę i analizuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panda ma plastikowe boczki drzwi - musisz dobrze je wytłumić i usztywnić, aby nie łapały rezonansu.

Dodatkowo dobre by było wyciągnąć głośniki przed tapicerkę, żeby nie "pompowały" ciśnienia bezpośrednio w tą śmieszną plastikową maskownice złączoną z całym boczkiem!

 

Jak tam się układało kable RCA i ISO za radiem??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem z tymi plastikami to jest masakra jakaś xD Właśnie chciał bym je wyciągnąć ale nie ogarniam jeszcze pracy z żywicą :P złapie jakieś boczki to spróbuje coś stworzyć najwyżej podmienię :P

Jak tam się układało kable RCA i ISO za radiem??? :D

ile nerwów straciłem to się nie da opisać :P po prostu się nie mieszczą xD jedne idą na lewo drugie na prawo a miedzy nimi jest plastik :P skleiłem taśmą kable które idą na prawo razem i te na lewo też razem i mam takie dwie wiązki kabli i teraz łatwiej było to tam jakoś ułożyć xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Helix P8 to odpowiednik Twojego W8, różnią sie chyba tylko kopułką bo parametry mają te same. Jak to gra ? :) Zasilasz mostkiem ? Jaką pojemność ma skrzynka i jak stroiłeś ? :) Interesuje mnie ten Helix bardzo. Z tego co piszą o nim inni to trzęsie autami i jak na takiego szkrabika potrafi zagrać jakościowo, szybko i przykopać po klacie :) Jakie są Twoje odczucia?? Bardzo mi się podoba bagażnik, lubię jak nie widać za dużo, tylko co potrzeba :) Amp też bym starał się schować. Rozwiązałbym to inaczej, tylko że nie doszłoby się do koła zapasowego :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to tak starałem się zachować litraż oryginalny czyli ok 14,5 ale wyszło mi troszkę więcej niecałe 15 i strojenie jest takie jak do oryginalnego i szczerze mówiąc nie słyszę różnicy między nimi. nawet części wykorzystałem z oryginalnej skrzynki. Mam to w mostku i faktycznie potrafi zatrząść. Jestem z niego bardzo zadowolony. Przyjemny bass.

głównie słucham rap USA oraz R&B trochę techna :P i subik ładnie daje rade :)

Edytowane przez ZIGGY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ok 300zł stan bdb technicznie i wizualnie z oryginalną budą a zrobienie skrzynki kosztowało mnie tak deski miałem więc 0zł klej montażowy 14.90zł + materiał 25zł+ klej budapren 20zł = 59.90zł oraz doświadczenie :P

wiesz że nie pamiętam parametrów jak znajdę tą karteczkę to Ci napiszę a jak nie znajdę to jutro zmierzę i Ci podam :)

 

Tak więc długość i średnica są tak jak w firmowej skrzynce czyli 16cm długi i 7 cm średnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te strojenie wychodzi mi jakieś kosmiczne :) Bo coś ala 60Hz :) Albo głośnik ma zmyślone parametry albo producent zrobił skrzynkę na "pałe" jak wiekszość dresiarzy, byle BR był :) Ale to juz nie moja sprawa :) Sub bardzo mi się podoba. Kompakt. A próbowałeś może w OZ ? :) Edytowane przez dawid-ss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a liczyłeś to firmowe strojenie 14,4 L z tymi wymiarami tunelu? ja się na strojeniach nie znam dopiero czytam o tym:P dlatego starałem się zrobić taką samą o innym kształcie :P Wiesz co wstyd się przyznać ale nie wiem co to <lol2> ale chyba nie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie próbowałem w OZ ale na wiosnę myślę coś pokombinować i bardziej ją wpasować w boczek przy użyciu żywicy. Będzie mniejszy litraż i mniej zajętego miejsca :) podobno w zamkniętej też ładnie daje ale nie miałem okazji nigdzie słuchać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taki program do liczenia strojenia WinISD albo bassbox, wylicz dlugośc tunelu przy skrzynce danej i wielkosci tego tunelu. Takie tam proste sprawy. Strojenie wg producenta wyszło na 62Hz...wiec sory ale porażka, ten sub służy w tym mommencie do pukania, OZ ma wieksze zejscie jak ten BR... Zwiększyłbym długość tunelu do chociaż 25cm i zobaczył jak gra. Czy nie bardziej Ci odpowiada. Powinno być miesiściej.

 

P.S. Jak bedziesz chętny żeby się pozbyć głośnika to przygarnę z miła chęcią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...