Skocz do zawartości

Płac taniej za wysyłki kurierem


pita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 225
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hejka, odgrzebie kotleta . chciałem nadac paczke przez ktorąs ze stron tutaj podaną i mam kilka pytan.

 

1. Czy musze mieć drukarke zeby nadac przesyłke - cos muszę miec wydrukowane (listy przewozowe)??? - czy jak zglaszam zamowienie i sa jakies wpisy w systemie to oni sami u siebie je drukują i mają ze sobą? Nie mam drukarki i sie zastanawiam czy juz na starcie jestem zdyskwalifikowny z uzycia tej uslugi?

2. Czy po odbior paczki kuriera ode mnia umawiam sie z kurierem poprzez tą strone na konkretną godziną, ramy czasowe, czy poprostu kiedy bedzie mial czas to przyjedzie?

 

Z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Nie musisz miec drukarki-kurier ma zawsze papierki ktore mozna recznie napisac-zajmuje to jedynie troche czasu bo to 3-4sztuki

2-Kurier dzwoni do ciebie wczesniej i ustala godzine odbioru. Jezeli przekroczysz pewien zakres czasowy, paczke mozna odebrac w bazie-np: 23.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-Nie musisz miec drukarki-kurier ma zawsze papierki ktore mozna recznie napisac-zajmuje to jedynie troche czasu bo to 3-4sztuki

2-Kurier dzwoni do ciebie wczesniej i ustala godzine odbioru. Jezeli przekroczysz pewien zakres czasowy, paczke mozna odebrac w bazie-np: 23.00

 

Ok , to jeszcze jedno, bo generalnie codziennie (w dni robocze) jestem w pracy od 8:00 do 16:00 , wiec jesli zarejestrowałem sie na adres domowy to rozumiem ze odbiór paczki ode mnie do wysyłki w kraj mogę ustawić z pracy? A tam mam drukarke to listy wydrukuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W przypadku pośrednika "wysyłajnajtaniej" musisz mieć drukarkę do wydrukowania dwóch kartek z gotowymi formularzami dostawy.

2. Wszystkie dane typu adres nadawcy, adres odbiorcy, parametry paczki wpisujesz na ich stronie, opłacasz i drukujesz formularz, który następnie masz dać kurierowi.

3. Kuriera zamawiasz w przedziałach czasowych z wyprzedzeniem czasowym: np. 10-14, 12-16, 14-18 i robisz to również przez ich stronę.

 

Jeśli pracujesz i w domu jesteś od 16 to możesz przy zamawianiu kuriera dodać notkę typu: "proszę o odbiór po godz. 16" ale różnie z tym bywa, bo oni po prostu mają wyznaczone trasy doręczeń i odbiorów paczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja ze swojej strony polecam kurier-broker.eu - pośrednik z ofertą kilku firm, praktycznie za 16,61 można wysłać przez DPD paczkę z dostarczeniem na następny dzień w godzinach roboczych, z Kolporetera też korzystałem.

 

Generalnie bardzo sprawna stronka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ciagle korzystam z usług Poczty Polskiej priorytet oczywiście zawsze i nigdy nie miałem problemów paczka następnego dnia jest u klienta w domu ostatnio wysłałem o 19 a następnego dnia o 10 rano mi klient dzwoni ze już radyjko w domu ma. Dodatkowa opcja śledzenia tez sie przydaje wysyłam numer klientowi i sobie look-a gdzie jest paczuszka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja ciagle korzystam z usług Poczty Polskiej priorytet oczywiście zawsze i nigdy nie miałem problemów paczka następnego dnia jest u klienta w domu ostatnio wysłałem o 19 a następnego dnia o 10 rano mi klient dzwoni ze już radyjko w domu ma. Dodatkowa opcja śledzenia tez sie przydaje wysyłam numer klientowi i sobie look-a gdzie jest paczuszka :)

 

x2, na prawdę dają rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3. Kuriera zamawiasz w przedziałach czasowych z wyprzedzeniem czasowym: np. 10-14, 12-16, 14-18 i robisz to również przez ich stronę.

.

 

do mnie nigdy nie przyjeżdża w umówionych godzinach i jeszcze sie wykłuca ze te godziny sa tak dla jaj i jego to nie obowiązuje np. ostatnio miał byc miedzy 14 a 18 przyjechał o 13 i zostawił kartke na drzwiach ze byl o 14.00 a sąsiad go widział o 13 wiec chyba wracam do poczty polskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeję kotleta, potrzebuję rady, muszę wysłać przesyłkę o skromnych wymiarach ok 200cm x 120cm x 120cm i wadze ok 400kg, czy idzie to zrobić jakąkolwiek firmą kurierską bez umowy? Dostaję takie przesyłki ale od firm co maja umowę i nie wiem jak się rozliczają. Przesyłkę tj. kosiarke muszę wysłać do Oświęcimia, a że jest to ok 500km niebardzo chce mi się ją wozić samemu. Spotkał się ktoś z takimi przesyłkami lub może pomóc będę wdzięczny o info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyślesz to jako paletę lub przesyłkę niegabarytową. Zamówiłem kiedyś zbiornik na wodę o podobnych wymiarach(może trochę większy wzdłuż i wszerz ale na pewno niższy, tyle że ważył jakieś 100kg. przesyłka wyszła 160 czy 200zł. Nie pamiętam dokładnie. Wtedy już mniejsze znaczenie ma waga. Bardziej chodzi o rozmiar. W każdym bądź razie koleś to nadał o ile dobrze pamiętam przez dpd. Możesz poszukać też jakiegoś przewoźnika w okolicy i dorzucić swoją maszynę do transportu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 DB Schenker.

To droga firma, w robocie dostarczali nam paczki ale umowę miała firma i to tanio nie było przy dużych gabarytach i kg podobnie ma raben,dopiero przy kilku paczkach w miesiącu są rabaty najlepiej jedna z pospolitych firm K-ex,Ups DHL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki na palecie o podobnych wymiarach można nadać firma K-ex do 160zl,ups 180 i DHL kolo 200zl, aby to jakoś zapakować i nie ma problemu z wysyłka.

Niech Cie reka Boska broni tym kurestwem cos wysyłac.... To stary Kolporter expres... Kuriereom płaca na raty i mnóstwo paczek ginie/zostaje uszkodzonych... Nie wspomne ze nigdy nie wyrobili sie na kolejny dzien jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...