Skocz do zawartości

Zestaw na przód - głośniki + wzmak


poczusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam problem, a właściwie nie ja go mam a znajomy. Potrzebuje zakupić zestaw na przód głośniki + wzmacniacz, niestety budżet jest bardzo skromny i raczej nie do ruszenia - 600zł.

Myślę, że można by podzielić go 300zł na głośniki i 300zł na wzmacniacz. Jakieś propozycje? Myśleliśmy nad głośnikami: Powerbass S-6C lub u-Dimension EL-6. Jednak jest jedno zastrzeżenie, co by góra zbytnio nie kuła w ucho. Natomiast jeśli chodzi o wzmacniacz, to nie mamy zielonego pojęcia co można by dobrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jest się zdecydować. W tym przedziale cenowym raczej większej liczby opcji nie widzę. Najgorsze jest to, że każdy poleca co innego, ile osób tyle opinii. Liczyłem na to, że może ktoś słyszał te zestawy i ma jako taki punkt odniesienia. Kumpel mówił mi, że raczej nie przepada za kłuciem w ucho, a takie opinie też czytałem chociażby o w/w Hertzach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle pominąłem, co nie doszukałem się żadnych konkretów, a jedynie ogólne stwierdzenia "za tą kasę, grają przyzwoicie" ;)

 

EDIT:

Jeszcze odnośnie tych Hertzów 165. Tego wzmacniacza Kenwooda, nie mogę znaleźc na allegro. Jest może jakiś inny wzmak, który trochę ociepli ich rzekome kujące brzmienie?

Edytowane przez poczusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jedynie ogólne stwierdzenia "za tą kasę, grają przyzwoicie" ;)

Czego chcesz dowiedziec sie o najnizszej serii producenta w klasie budzetowej? :) Ostro z jakims tam kopem i tyle... Doznan audiofilskich nie oczekuj...

 

Jest może jakiś inny wzmak, który trochę ociepli ich rzekome kujące brzmienie?

Sa pewnie ale zeby wyhaczyc w tym budzecie oldschoolowego rodzynka trzeba dobrze czatowac na okazje no i wiedziec na co polowac albo testowac na zasadzie prób i błedów... A na pewniaka typu vr209 niestety Ci nie wystarczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie oczekuję jakiś wielkich fajerwerków, nie za tą kasę. Ma po prostu grac przyzwoicie, czysto, nie jak zza jakiejś kotary czy zasłony ;) ale jednocześnie bez kującej góry i żeby było słychać też stopę (w miarę) ;) Po prostu chciałbym te i tak nie najlepszej klasy głośniki połączyć z jakimś sensownym wzmacniaczem, co by nagle po podkręceniu volume nie słyszeć tzw charczenia, czy nie wiadomo czego. Nie muszę nagle odlatywać, czy bić rekordów decybeli, ma grac czysto, ale ciepło :) Edytowane przez poczusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi beda przygotowane czy partyzantka ? Jakie radio ?

Od reki Hertz HSK + alpine 3549 w budzecie sie miesci ale zeby zagralo licz jeszcze z 150-200zl na przygotowanie drzwi a jezeli nie bedzie to robione to kup GMS 960 i jakiegos wzmaka do 100zł i bedzie gralo tak jak montarz pozwala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GMS, mówisz o takich?:

http://allegro.pl/gms-960-hi-end-zestaw-midwoofer-165mm-tweeter-car-i1361422681.html

 

Drzwi przygotowane, tzn znajomy oddaje do sklepu CAR Audio i tam mają mu zrobić, z czego to nie wiem. Radio to póki co jakiś no name, ale niedługo będzie zmieniane, chciał dorwać jakąś używkę Alpine serii CDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wybór padł na PB S-6C, nie ważne z jakich powodów po prostu chce je sobie kupić ;) I teraz jeszcze pytanie, może takie trochę z du*py, ale wolę się upewnić. Jeżeli PB mają moc 2x70RMS, to czy szukać wzmacniacza, który również na 4ohm ma 2x70RMS, czy jak będzie miał 2x100 to nic się nie stanie, czy w tym wypadku raczej nie ma to znaczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli PB mają moc 2x70RMS, to czy szukać wzmacniacza, który również na 4ohm ma 2x70RMS, czy jak będzie miał 2x100 to nic się nie stanie, czy w tym wypadku raczej nie ma to znaczenia?

 

jeśli zaczynasz zabawę z CA, a chcesz kupić nowy wzmacniacz, to kup 2x85W@4ohm, jeśli coś już tam wiesz 2x100W@4ohm.

Natomiast polecam rozejrzenie się za starszymi wzmacniaczami używanymi, ponieważ większość z nich to sprawdzone konstrukcje i nawet z mocą 2x35W-50W@4ohm, potrafią grać lepiej niż zdecydowana większość nowych świecidełek z pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony xm6020 zasila u mnie te PB, wiernie odtwarza muzyke;) Dlatego moge polecic

 

ale za 250zł za PB, a 299zł za Hertz HSK... ?

 

No właśnie, ale czy to jest rzeczywiście aż taka różnica między tymi głośnikami? Spotkałem się z wieloma opiniami, jakoby Hertz grały specyficznie na górze. Jednych to drażni innych nie, ale ja wolałbym nie ryzykować, no chyba, że na pozostałych pasmach to jest jakaś wielka różnica między PB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo czytujesz stare posty gdy HSK kosztowały grubo 2x tyle co teraz i były porównywane z całkiem inną półką cenową-wtedy jego góra mogła być uznana za drażniącą(w porównaniu do konkurentów). A porównywać PB do HSK to śmiech na sali - toż to co najmniej 2 klasy różnicy i jak dla mnie kupywanie za 250-300zł czegoś innego niż HSK (nowego) jest nieporozumieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze to ewolucja poprzednika cfx 2.16(defacto Evolution cfs 165.25)... Odkad MAC łyknał Phase to powoli nie wypada sie z nich śmiać i stawiac na równi z blaupunktem i magnatem. Niestety z tego co sie czyta to dokladaja starań aby zniszczyć to co wypracowało Phase, np. ingerujac w aliante...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...