Skocz do zawartości

Skrzynia 2x12"


Ponte999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy mam 2x12 Jbl GT5-12 pod wzmakiem Boschmann pch-990atx, głośniki grały przez kilka miesięcy w skrzyni dzielonej 2x65l z wygłuszoną tylnią ścianą z dwoma BR-ami ale uległa małemu wypadkowi, zbudowałem skrzynię 2x52l z dwoma BR-ami. Długość BR-ów taka jaką zaleca producent. I jest słabo na starej skrzyni było dużo lepiej i głośniej grały głośniki.

 

Mam zamiar zbudować nową skrzynię dzieloną tylko z portami szczelinowymi. Prosił bym o kilka uwag istotnych budowy takiej skrzyni. Jaki litraż, szerokość portu szczelinowego dla jednego głośnika, długość drugiej ścianki "szczelinowej", wygłuszenie?

 

Nie jest to sprzęt jakościowy chciałbym uzyskać mocny bas.

Reszta sprzętu, radio Alpine Cda-9883, głośniki przód Vibe SE--k60,tył Vibe Slick 69.2 pod nie wzmak Lanzar Htg 434, przewody 25mm2, kondensator. Prąd przy odpalonym silniku i odciszonym volume na maksimum nie schodzi poniżej 13,6.

 

Proszę o wasze opinie i pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prostszego jak rozbić zalecany litraż netto na dwie komory przedzielone grodzią po środku i "dobudować" odpowiedni port szczelinowy dla określonego strojenia dla każdej z komór. Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolo, mógłbyś mi z tym pomóc ponieważ mam skrzynię zrobioną tak jak producent polecił i tak samo zestrojoną jak w papierach na te głośniki ale jest dużo słabiej niż wcześniej było. Chciałbym zrobić skrzynię ok. 2x65l tylko ile szerokości powinnien mieć port szczelinowy i od jak długiej drugiej ścianki portu szczelinowego zacząć strojenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał strojenie okolo 33-35hz..:P

litraż to okolo 58 litrów bym dał..oczywiście jedna komora:D

u mnie ten przetwornik w tym litrażu grał całkiem przyzwoicie..:D

port BR zrobiłbym jednak zwykły nie szczeline..:D

wtedy skrzynia jest bardziej "Uniwersalna" i wtedy port mozemy sobie wydluzac lub skracać,bez ingerencji w budowe skrzyni..:P

a długość portu łatwo mozna sobie policzyc w "WinISD"

Pozdrawiam

Edytowane przez misiek0662
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...