Skocz do zawartości

Głośniki 10cm


peter.a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może niektórzy kojarzą, że zakładałem ostatnio wątek na temat radia.

No i kupiłem kenwooda kdc-4047(mówi się trudno :) ) , ale co się okazało.

W moim seju nie mam nawet standardowych głośników, wcześniej nawet nie patrzyłem bo wydawało mi się oczywiste, że nikt takich głośników przed sprzedażą auta nie wyjmuje, a jednak myliłem się.

Koniecznie muszę kupić głośniki na przód 10cm.

Co myślicie o tych:

phase

phase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę tak samo Sinus Live SL 105 jak kolega wyżej ponieważ będzie to dużo lepsza opcja niż każdy głośnik koksjalny ponieważ w tym aucie umiejscowienie głośników (szczególnie lewego) jest niezbyt udane.

 

Aby te głośniki w miarę jako teko zagrały się trochę pomęczyć z montażem:

http://img543.imageshack.us/img543/2857/dsc08755q.th.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez maxtz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupic przeciez i DLS'a PS4, Focala 100CF1/X, Morele Dotehy czy wiele innych ale czy jest sens?? Uwazam, ze nie ma co pakowac w to kase, te co podales w linku to pewno chiny ale co teraz nie jest z chin.

Mojego SS HR4, ktorego zrobiono 100 sztuk wyprodukowano w USA, ale ta znana obudowe zrobiono w chinach ot ciekawostka... a to piec, ktory cennikowo kosztowal ponad 3k$ wiec krajem produkcji w ogole bym sie nie przejmowal. Kiedys jakies 8 lat temu gdy audio w aucie bylo dla mnie czyms zupelnie obcym wymienilem w Citroenie C15 (wiecie co to za masakra?) glosniki fabryczne, ktore byly na desce, na jakies JBL'e (wtedy dla mnie koszmarnie drogie, choc pewno z 200-300 kosztowaly ;)) i zamontowalem je w drzwiach na dystancie, graly takze pod radiem i w porownaniu do serii byl to wtedy dla mnie hajend,a byly to takze 10cm woofer + tweeter :P

 

Kup te sinusy jak pisza koledzy, zapewne sluchali jak graja, cena ok.

Edytowane przez Piotrsaint
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aby te głośniki w miarę jako teko zagrały się trochę pomęczyć z montażem:

http://img543.imageshack.us/img543/2857/dsc08755q.th.jpg

 

Mógłbyś trochę rozwinąć temat?

A te głośniki phase można w ogóle gdzieś dostać? Szukam i jedyne co znajduje to właśnie in phase.

Edytowane przez peter.a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś trochę rozwinąć temat?

 

Seryjnie głosniki są montowane na dwóch wkrętach i oryginalny głosnik tam idealnie pasuje.

Kiedy kupujesz inne głosniki mają one mocowanie na cztery wkręty i żeby je zamontować trzeba odciąć jedną parę uszu montażowych a na pozostałą pare zamontować głosnik.

Niestety przy takim montażu głosnik jest nie stabilny i nie ma szczelnego połaczenia z maskownicą dlatego ja obklejam go do okoła matą aby uszczelnić połączenie.

Dalej aby poprawić brzmienie głośniczków proponuję wypełnienie przestrzeni za głośnikiem watoliną msn-wink.gif

 

No chyba że chcesz się pobawić to proponuję zrobić coś takiego:

http://img406.imageshack.us/img406/2991/dsc06873f.th.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to akurat da się zrobić. :]

Rozumiem, że do sinus dochodzą jeszcze tweetery. Gdzie i jak je zamontować w seju?

Kupując jakieś coaxciale tweeterów nie muszę montować, dobrze główkuje?

Przepraszam za takie pytania, ale muszę dzisiaj coś zamówić, a tematu jeszcze nie ogarniam. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te głośniki phase można w ogóle gdzieś dostać? Szukam i jedyne co znajduje to właśnie in phase.

Nowych to już raczej nie dostaniesz, zamów te sinusy. Twetery możesz gdzieś na kokpit zamontować. Może na jakiś rzep z taśmą samoprzylepną od spodu?

Edytowane przez perez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a tak w ogóle to opłaca pchać się w takie rozwiązanie?

Może po prostu lepiej zamówić fabryczne tonsile i olać sprawę?

Jakby nie patrzeć 200zł to trochę dużo. Nie spodziewam się, że sprzęt powali mnie na łopatki, ale mam rozumieć, że jako tako już to będzie grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między fabrycznymi głosnikami a tymi sinusami będzie dość znaczna ale mega cudownego grania niestety nie ma co się spodziewać :wink:

 

 

 

Ps.

Jak sie zdecydujesz na te głosniki to pisz na PW może się dogadamy bo leży mi jeden komplet na półce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter jesli glosniki maja wydawac dzwieki moze nawet cos podobnego do muzyki to idz w serie. Siostra moja ma Honde CRV naglosnienie seria no bardziew, ze jak mialem okazje jechac to radio wylaczylem ale jej sie podoba i mowi, ze wystarczy.

Wiec zalezy co kto lubi, jak zainstalujesz 2 drozny system to mimo wszystko bedzie przepasc do serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...