Skocz do zawartości

BOSCHMANN VTK-S12


szymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich!Jestem nowy na forum i mam kilka pytań odnosnie budowy skrzyni szcelinowej pod dwa suby VTK-S12.Kilka skrzyń juz wykonałem ale szczeliniowej jeszcze nie robiłem i nie bardzo wiem jak zrobic strojenie do takiej skrzyni i czy pod kazdego suba robimy oddzielna bude z osobnym wylotem czy mozemy zastosowac jedna dużą z jednym wylotem podaje parametry suba jak ktoś moze pomóc to bede wdzieczny

Cewka podwójny

Podwozie aluminium

Stożek Ze stopu tytanu

Zawieszenie Duży gumowy

Ataki Zaciski

 

Dane techniczne:

Maksymalna moc 1300

Moc RMS 2x 300W

Częstotliwość 18-700Hz

Impedancja 2x 4 ohm

Cewka 3''4 Kapton Layer

Magnes 120 ml

Zewnętrzna średnica obudowy 325mm

Wymagana średnica otworu 285mm

Głębokość 168mm

Thiele-Small-Parametry D3, 84, 36,3836 Hz, SD 0.0422, 10.9441 Bl, SPL 93 Qms 4,20, QES 0,54, Qts 0,48, Vas 45,32, 179,21 Cms, MMS 106 77, mmd 101.787, Rem 4,103 12mm Xmax

 

Producent podaje taka obudowe:

Bass Reflex 42,45 litrów, 1x o średnicy 100mm i 254mm długości rury

i teraz nie bardzo wiem jak przełozyc te wymiary portu na szczeline?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego długość zostawiasz taką samą, i powierzchnię też

koło o średnicy 100mm ma powierzchnię równą pi*r^2 czyli 3,14 * 25cm czyli 78,5 cm 2

więc robisz szczeliną np wysoką na 25 cm a szeroką na 3,15 cm

jeszcze nie bardzo to rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie policze tego teraz jestem całkiem zielony czy mozesz podac przykładowy skrzynie szczeliniowa z podaniem wymiarów,skrzynia ma być strojona na 36Hz moze wtedy zrozumiem jak to sie liczy bedzie też zarazem to wskazówka dla innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehepackowi, chodzi o to, że pole powierzchni rury ma się tak samo do pola powierzchni szczeliny ;)

liczac pole powierzchni kola(okrągły br) można porównać z prostokątem(szczelina)

 

pole powierzchni okrągłegu portu o średnicy wynosi niecałe 80cm^2 ( ze wzoru na pole koła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...