Skocz do zawartości

Tweetery Beyma


klyma89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Od pewnego czasu poszukuje nowych tweeterów żeby zastąpić DLSy t25 z zestawu r6a. Mam też focale tn 52 i one też mnie nie zadowalają. Chce wydać koło 500 zł więc szału z tą kasą jeśli chodzi o nówki nie zrobię. Od dłuższego czasu czekam na coś ciekawego na allegro ale jakoś nic okazyjnego się nie trafia. W związku z tym zainteresowałem się tweeterami Beyma. Wyglądają bardzo porządnie a to dobry prognostyk. Szukam głośników precyzyjnych i ciepłych najlepiej 4ohmowych. Zaskakuje mnie dość niska moc głośników Beymy. Miał ktoś może do czynienia z wysokotonowcami tej firmy i mógłby mi napisać co nieco na ich temat? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te focale mnie nie zachwycają może to też kwestia montażu ale rzecz w tym że słupki chce robić pod jakieś konkretniejsze tweetery. Jeśli chodzi o pasmo to narazie planuje jechać na zwrotce z r6a a potem nad aktywką będe myślał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te focale mnie nie zachwycają może to też kwestia montażu ale rzecz w tym że słupki chce robić pod jakieś konkretniejsze tweetery. Jeśli chodzi o pasmo to narazie planuje jechać na zwrotce z r6a a potem nad aktywką będe myślał.

 

Jeśli podpinasz przypadkowe tweetery pod zwrotki od R6A to życzę powodzenia... nie ma to prawa dobrze zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica musi być dopasowana do zestawu głośnikowego czyli w tym wypadku woofer + tweeter uwzględniając:

-charakterystyki przenoszenia obu głośników

-charakterystyki impedancji obu głośników

-skuteczności obu głośników

-ewentualnych rezonansów jeśli chodzi o woofer

-Fs tweetera

-akustykę wnętrza auta

-itd... itd... mógłbym Ci wymienić jeszcze co najmniej 20 powodów dla których to nie gra tak jak chcesz.

Teraz cięcia wypadają przypadkowo i nie tam gdzie potrzeba, woofer gra swoje, tweeter swoje i wychodzi z tego byle co.

Radziłbym najpierw spróbować zapiąć sprzęt do aktywki a potem wymieniać głośniki jeśli nadal nie będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie z tego wszystkiego sprawę ale nie uważam żeby złe cięcie sprawiało że tn25 jest taki lodowaty. Myśle że to jest kwestia tego głośnik i tyle. Własnie z tych wszystkich podanych przez Ciebie powodów przewiduje przejście na aktywke albo uszycie zwrotki dla przyszłego tweetera ale w miedzy czasie chce go kupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beymy tweetera nie miałem w ręku nawet.

 

Co do cięć to nie do końca tak jest że nie zmienia to charakteru tweetera. Parę razy tak miałem że pokombinowało się z zboczem, cięciem i efekt był nie kiedy naprawdę dość zastawiający. Jak zmieniło się brzmienie zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klyma89 Tak się zapytam co Ci nie pasuje w graniu tych Focali ? Bo może da się to jakoś poprawić.

To jest najtrudniejsze pytanie na świecie bo nie potrafię specjalnie "mówić" tym jak coś gra. Na pewno są lepsze od dlsów t25. Trochę cieplejsze ale jak dla mnie nie dość ciepłe. Są dosyć ostre co też mi nie przypada do gustu. Przetworniki na pewno precyzyjne ale męczące niestety. Szukam czegoś cieplejszego i delikatniejszego.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślisz że to wina tego Helixa? Nie słyszałem nigdy żeby ktoś narzekał na brak ciepła w helixach ale wszystko jest możliwe. Może być to też po prostu moja wina bo mimowolnie wszystko porównuje do Sennhaiserów HD 555 które pomimo że nie są to słuchawki z jakiejś najwyższej półki to na razie pod względem ciepła, precyzji i "niemęczenia" są niezrównane(w porównaniu z CA). Zdaje sobie sprawe że słuchawki i CA to zupełnie inne bajki ale tak jak powiedziałem proces porównywanie jest mimowolny. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest tak jak teraz czyli dobrane cięcie na "pałę" to może być tak że przy częstotliwości podziału masz sporą górkę i tym spowodowane jest ostrzenie, również może być spowodowane zbyt niskim cięciem tweetera / zwrotnicą o zbyt słabym tłumieniu, itp... itd...

 

Niestety do słuchawek nie ma co porównywać, bo nawet te za kilkadziesiąt pln grają dobrze, lepiej niż duża część systemów ca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nieprzystosowana do innych tweeterów niż te z zestawu R6A.

 

Jeśli masz dużo czasu, samozaparcia, chęci nauki, kasy i cierpliwości to zacznij rozgryzać temat zwrotnic pasywnych. Na pewno prościej i szybciej będzie pędzić przód aktywnie, wtedy możesz dowolnie lawirować pomiędzy różnymi sposobami cięcia, a przekonasz się czy to zwrotka była nie taka jak trzeba czy po prostu głośniki Ci nie odpowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... miałem (chwilę) "na składzie" tweterki tej firmy co prawda z poziomu nazwijmy to mid-budżetowego :rotfl: i na trochę innych konfigach niż obecnie ale porównując je do obecnych skandynawów powinieneś ...znaleźć w hiszpanach poszukiwane ciepełko.

 

Nadal uważam, że Beyma to niedoceniony producent głośników i potrafi wpedzić w małe kompleksy wiele snobowych, topowych firm :super: .

 

P.S. jaki model rozważasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AST 09 cokolwiek dziwaczny produkt :rotfl: efektywność 107 dB (pojechali :rotfl: ) i Frez 6000 Hz coś mi nie pasi on ani do 2 way ani do auta :kwasny: o gabarytach nie wspomnę bo to nie beda słupki a ...słupy :rotfl: .

 

AST 05

 

Nominal impedance

Power handling / maximum

Sensitivity

Frequency range

Recommended crossover frequency

Resonant frequency, fs

Voice coil diameter

Diaphragm material

4 ohms

25 W RMS / 100 W

105 dB 1w @ 1m

3 - 20 kHz

5 kHz, 12 dB/oct.

3.7 kHz

25.8 mm. 1.02 in.

Aluminium

Juz ciekawszy ale też może być kichowato w 2 drogach.

 

Poza tym oba to "metalowce" :kwasny: istnieje (co prawda prawdopodobnie utarta i niesprawdzona forowa opinia) , że metale nie grzeją :rotfl: ale ...

do odważnych świat należy ja na Twoim miejscu bym zaryzykował możesz być pierwszy :super: z rasową Beymą u "góry".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wysoki fs to widzialem chyba tylko we wstegach a juz napewno nie nadaje sie on do 2 drog

a tak wysoki spl to chyba w bajkach albo w estradowych tubach hornach

 

taniej wyjdzie zestaw pomiarowy i nowa zwrotka

Edytowane przez lklukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...