Skocz do zawartości

mała skrzynia basowa do 124


dezoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym w przyszłości zamontować jakiś nie za duży i tani(najlepiej używany) sub do mojego 124.

Sprzęt to- radio Alpine IDA 311, głośniki 2x 165 Rainbow slx 265 w panelach drzwiowych.

Wzmacniacza jeszcze nie mam.

Zamierzam wrzucić skrzynkę za przedni fotel na podłogę lub opcjonalnie na tylne siedzenie.

Z kombinowania w tylnej półce zrezygnowałem.

Sub ma służyć dla mnie nie okolicy więc chyba nie musi być mocny zwłaszcza ze nie mam za dużo kasy.

Będę wdzięczny za jakieś info dotyczące zakupu używanej skrzynki najlepiej od razu z głośnikiem.

Sprzęt ma być na maxa budżetowy byle nie taki który zepsuje mi jakość muzy z zestawu który mam z przodu.

Całość do słuchania wszystkich rodzajów muzyki.

Wzmak oczywiście będzie.

200 zł wystarczy na skrzynkę myślicie?

Dziękuję za wszelkie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzałem położyć skrzynkę zwyczajnie na podłodze albo siedzeniu.

 

Chcesz, żeby sub urwał Ci głowę przy hamoaniu :krzeslem:

Btw. Jeśli sub ma być faktycznie w środku to spokojnie Ci wystarczy jakieś nie za wielki nawet 8", może intertechnik mds08? a tą skrzynkę to jakoś przykręć "gdzieś" chyba, że owiniesz ją mocno pasem bezpieczeństwa :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś takiego?

 

Hertz DS 250

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-hertz-ds250-ds-250-grill-mlawa-i1330400320.html

 

Myślałem też o skrzynkach z bassera:

 

http://www.basser.pl/podstrony/3produkcja/cennik_detal/obud_pl_mdf.htm

 

8 lub 15 litrów i do tego jakiś niedrogi głośnik

Edytowane przez dezoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o skrzynkach z bassera:

 

8 lub 15 litrów i do tego jakiś niedrogi głośnik

 

No to jesli skrzynka ma być o takim litrażu to trzeba szukać subika takiego który w tylu litrach bedzie grać

 

No nie wiem czy sie zmieścisz w 200zł jesli ma to zagrać sensownie

 

Mysle ze dobrym rozwiazaniem bedzie tak jak mowił kamul IT MDS 08 gra w małym litrazu (nie pamiętam już dokładnie w jakim ) I jakościowo napewno bedzie ciekawie :)

 

Tylko że sub 240 Skrzynka wyjdzie pewnie ok 150ł jesli chcesz tego bassera To już masz prawie 400zł

 

A jesli chcesz skrzynke to na forum jest pare osob które sie zajmuja klepaniem skrzynek

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę sam raczej , czasem z pasażerem.Z tyłu to mam ludzi jeno "od święta".

Zresztą muzy słucham głównie jak sam jadę bo się nudzę piekielnie.

Czyli jednak 400 zł znowu odpłynie.

W miejsce apteczki powiadacie.. Bo ja myślałem o takim rozwiązaniu żeby uniknąć ingerencji w konstrukcję auta .Można by takie 6-8 l położyć na tylnej półce po prostu?

Tyle że będzie kusić złodzieja..

Pierwszy plan był taki żeby skrzynka leżała na podłodze to by jej nie było widać przynajmniej na pierwszy rzut złodziejskiego oka.

 

No i nie musiałbym ciągnąć przewodów do tylnej półki bo sub by był zaraz obok wzmacniacza za siedzeniem przednim .

Edytowane przez dezoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdybym położył skrzynkę między siedzeniem przednim pasażera a tylną kanapą to jak by to wyglądało a raczej brzmiało z punktu widzenia prawidłowej sceny muzycznej?

Czy może z przodu było by lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się specjalnie rozpisywać, bo i tak nikt tego nie zrozumie,a że zostałem wywołany do tablicy.....

 

Tak w jednym z moich aut mam suba z przodu... dokładnie przed nogami pasażera. Jeżeli chodzi o sprawy brzmieniowe ,to da się tego słuchać. Choć ma to swoje poważne wady. Z Kwiaciem ( nie wielu go zna , ale to jedyny facet w polskim c.a. który liczy się w europie) dość dużo czasu spedziliśmy nad tym rozwiązaniem ,ale obaj jesteśmy zdania ,że to daleko idący kompromis.

 

Dlaczego tak?? w126 ma dość słabe tylnie podszybie i cieżko na nim coś uwiesić. A w kufrze... nie oddał bym za nic dzwieku zamykanej klapy. Przeżył bym bez c.a.

 

Ergonomia ..podróżowanie na prawym fotelu jest koszmarem, do tego stopnia ,że siadam z tyłu. W w 124 może być gorzej.

 

W każdym razie jest to wykonalne, zdjecia są dostępne w necie. Jak by ktoś chciał to auto udostępnie do odsluchów.

 

 

Pozdrawiam i życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...