Skocz do zawartości

Jaki akumulator kupić?


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a może kolega sie pokusi o taki aku fakt z banera ale.... na 4 klemy moim zdaniem przydatne w audio :)

 

Ja akurat Bannera bardzo sobie cenę, chodził u mnie ponad 4 lata z systemem na dwóch wzmacniaczach a trzeba wziąć pod uwagę że mój miał tylko 45 Ah. Teraz mam drugiego Bannera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja akurat Bannera bardzo sobie cenę, chodził u mnie ponad 4 lata z systemem na dwóch wzmacniaczach a trzeba wziąć pod uwagę że mój miał tylko 45 Ah. Teraz mam drugiego Bannera :)

 

Ja jak kolega bonless tez posiadam Bannera tylko troszke wiecej Ah rowniez moge polecic mam juz 2 lata i nie nazekam , w drogim samochodzie tez siedzial taki sam od 4 lat i bylo wszystko cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeden zakład kiedyś polecił Five Star.

Dostałem gwarancję na 30 miesięcy. Akumulator wyeksploatował się po 15, a odpowiedź serwisu była taka: "Akumulator zużyty, brak wady fabrycznej" i powiedzieli, że nie wymienią na nowy.

Tani nie był, cena porównywalna do Boscha S4.

Kager wytrzymał prawie 2 lata i padł.

 

W tej chwli, z tych, które przewinęły się w moich samochodach w domu mogę polecić Boscha S4/S5 oraz Yuasa Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Vartę, bo z tego co się naczytałem i w sklepe to potwierdzili, to jest to samo co Bosch. Tzn. Varta robi akumulatory dla Boscha, z tym że Bosch jest ciut droższy. Seria S5 Boscha to odpowiednik serii silver Varty. S4 = Blue i S3 = Black. Wyglądaja zresztą identycznie, a różnią się tylko naklejkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od siebie mogę polecić akumulator firmy Moll. Akumulatory posiadają korki do cel bez żadnych super zaślepek itp. chociaż przez 5 lat użytkowania w golfie 3 TDI nie było żadnych problemów.

To zależy jak się trafi. Ciotka miał tego molla w benzynie i padł jeszcze na gwarancji. O tyle dobrze, że dali nowy, a źle, że padł zaraz po gwarancji. Także taki to kurde moll. Wsadziła centrę i jeździ bez problemu już długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie zastanawiam się nad wyborem z chęcią na S5. Ale się waham. Chciałem molla bo ma korki ale nie mam w dostępności w IC a i zdania na molla są podzielone.

W IC mam w dostępności:

 

60Ah 540A Bosch S4

60Ah 540A Varta blue dynamic

62Ah 540A EXIDE excell

63Ah 610A Bosch S5

63Ah 610A Varta silver dynamic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do boscha mam mieszane uczucia

W Fordzie dzialal bez problemowo 5 lat aż do sprzedaży auta

W Seat po roku czasu szlag go trafił ( oczywiście inny )

Pozniej kupiłem Banner i nie było żadnych problemów

Teraz w Vw jest Centra Futura

W listopadzie będzie juz dwa lata jak ja mam i jest bezproblemowo

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tez sie pod tym podpisuje..... ostatnio ja mi padl... (rozrusznik) to tez mi sie wydawało ze to aku i robiłem maly "research" i teraz Bosch'a bym nie kupil a wlasnie obecnie w Avensisie mam Moll'a ma juz 5 lat i jest nadal zajebisty jak i tez 2 na liscie byla wlasnie Centra Futura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Varte blue 72Ah altek 120A i nawet Varta daje rade przy dłuzszych postojach z właczoną muzyka. Mowie "nawet Varta" bo nigdy nie byłem do nich przekonany i nadal nie jestem choć nic złego sie nie dzieje juz 3 rok :) zależy jak uzytkujemy aku. Ważne są czeste kontrole miernikiem oraz umiejętne doładowywania szczególnie jak zrobi sie zimno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie odkopie trochę temat.Ostatni wpis był dość dawno więc mam pytanko co polecacie teraz z akumulatorów ? Altek jest u Mnie 150A,odcinki jakie robię są bardzo krótkie bo poruszam się przeważnie po mieście.Myślałem żeby kupić zwykłego kwasiaka 74ah tylko jakie firmy polecacie na czas teraźniejszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtańsze :P

Nawet obecne nowe aku nie są w stanie wytrzymać długo, dlatego kupuję najtańszy i jak największy aku wejdzie, ew. akumulator na tzw. pierwszy montaż, tylko nie każdy ma do nich dostęp a na allegro ceny są średnie takich akumulatorów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Szukalem pod hasłem akumulator do bmw ale albo są drogi albo stare i tanie . Kolega kupił sobie akuma protechnic 74ah za 180 złoty ma to w deislu i chwali . A mail ktoś z czym takim do czynienia ?

 

Co prawda nie za 180 zł, ale tu jest roczny AGM, i zapewniam ,że jeśli pogadać z chłopem i wyrwać go za 350-400 zł, to żaden ołowiak mu nie podskoczy ani trwałością ani parametrami, trzeba pamiętać ,że to są aku z pierwszego montażu (a każdy wie, ile zazwyczaj wytrzymują aku w autach z fabryki a ile potem kolejne które się wymienia).

Ale to oczywiście moje zdanie i każdy musi swoje pomyśleć bo to z jego kieszeni leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...