Skocz do zawartości

Jaki akumulator kupić?


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj dokonałem aplikacji nowego Boscha S5 74Ah. Zobaczymy jak się będzie sprawował.

 

Przy okazji chciałem pozdrowić projektanta, który zaprojektował osłonę akumulatora w Peugeot 307 i generalnie całe mocowanie aku. :zdegustowany::zdegustowany: Pozdrawiam serdecznie. :zdegustowany:

 

Nie odważyłem się montować jej po wymianie aku. :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bien à vous pour les ingénieurs avec Peugeot :zdegustowany::wink:

 

 

o ja ciebie........:szok: . nie znam tego języka od tej strony :wink:

 

zeby nie bylo OT. Czego nie wziales Centry Futura ? Słyszałem ze z Boshami są jakies szopki (zresztą z Centra tez sie zdarzają ale tam od razu dostajesz aku na zastępstwo w trakcie jak Twój jest na warsztacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja ciebie........ . nie znam tego języka od tej strony

 

ja też nie znam, ważne że google translator zna :rotfl:

 

czemu nie Centra.. do tej pory miałem Boscha, to i teraz poszedł Bosch na zamiankę.

Jak się okazało, ten co wyjąłem był znacznie mniejszy, niż ten 74Ah. Także mam nadzieję że teraz nie będę miał przez dłuższy czas problemów z prądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bien à vous pour les ingénieurs avec Peugeot  :zdegustowany:  :wink:

 

marcin_plock Et qu'est-ce un problème lors de l'installation de la batterie? Avec moi, c'est le cas en plastique de la batterie et l'ensemble ne pose aucun problème. La seule limitation est que je ne pouvez pas insérer la batterie avec de plus grandes dimensions.   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia to z zwyklymi akumulatorami jest tak ze... to jeden pies.

Bosche jeden pracuje ok od 4 lat, drugi padl po roku tak ze nie dalo go sie nawet naladowac.

Centre Future kumpel wysyla juz 2 raz do reklamacji (instalacje ma wporzadku).

Niby szitowe 4maxy robia w dostawczakach tysiace kilometrow i pala w najwieksze mrozy.

Swego czasu taniocha z marketu o pojemnosci 2 razy mniejszej niz powinna palila od szczala V6 i ma sie bardzo dobrze po dzis dzien.

 

Wiecej mi sie nie chce opisywac ale moim zdaniem marka obecnie nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś poszedłem do swojego Lublina po okresie półtoratygodniowym, rozrusznik kręcił jak zwariowany, tylko samochód

nie bardzo chciał załapać, moja wina bo filtr paliwa nie wymieniany przez 15tyś km.

Akumulator jaki posiadam to Varta Silver Dynamic 110Ah, dość drogi ale złego słowa nie powiem na niego.

Raz mi się wyładował latem do zera przez sterownik świec żarowych, później razem z Mańkiem żeśmy go rozje..bali do

zera chyba ze trzy razy przy strojeniu systemu i jeszcze sam go doprowadziłem ze dwa razy do nieużywalności jakiejkolwiek,

po doładowaniu trzyma jak należy, sam dzisiejszy fakt o nim dobrze świadczy, po ponad tygodniu miał tyle w sobie prądu,

że głowa boli, myślałem, że nie uruchomię tego Lublina dziś a jednak!! udało się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema, tak patrząc po moim aucie to tez kiepsko teraz kręci za 3-4 razem dopiero odpala, więc też nie wiem czy nie jest na wykończeniu. Zrobiłem małe rozeznanie i wiem że u mnie siedzi altek 100A (czyli całkiem, całkiem), i jeśli chodzi o aku to sie zastanawiam nad Centrą Futura lub Exide Premium i wg katalogu takie są do mnie dedykowane:

 

Exide Premium - EA640

BLOK L2 - 242(dl)X175(szer)X190(wys)

Pojemność - 64Ah

Prąd Rozruchu wg (EN) - 640

 

Centra Futura - CA640

BLOK L2 - 242(dl)X175(szer)X190(wys)

Pojemność - 64Ah

Prąd Rozruchu wg (EN) - 640

 

Ale zastanawiam się czy nie przy atakować może jakiegoś takiego bardziej pod kątek CA (tylko wcale nie musi być Stinger czy Kinetik żeby płacić nie wiadomo ile - poza tym one mają chyba + odwrotnie niż powyższe). Może jest coś innego czym warto się zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
By nie robic nowego tematu chcialbym uzyskac jakies opinie o aku Optima 75AH vs. Stinger lub Kinetik ewentualnie jeszcze cos innego np GZ, chce kupic na wiosne aku i Optima jest zdecydowanie najtansza, jednak czy warto doplacic do aku konkurentow, jesli tak do dlaczego, moj system jest taki jak w moim opisie. Auto to Berlingo 2.0HDI, mam jako bufor dodatkowo HW 20Ah.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ojciec ma Citroena Berlingo z 2004r. 2.0hdi 90KM. Chce wymienić akumulator, bo ten już pada. Kwestia tego, że nie wiemy jaki powinien tam być oryginalnie. Nie ma w nim szczególnego sprzętu CA, ani innego, który by czerpał prąd. Chce jednak żeby nie miał problemów z kręceniem zimą. Patrzyłem na tej stronce: http://www.akumulator.pl/samochody-osobowe/wyszukiwarka-akumulatorow.html i wychodzi aku 64Ah 640A. Kupić taki - da radę, czy może lepiej większy (w poprzednim berlingo 1.9D miał 77Ah i chodziło to aż miło)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Cześć, podsyłam linka do stronki z wyszukiwarką odpowiednich pojemności akumulatorów do konkretnych modeli aut. Możliwe, że komuś się przyda.

http://www.akumulatorybosch.pl/wyszukiwarka.php

Też mam problem z akumulatorkiem, do tej pory śmigał jak należy. Oryginał Mitsubischi ma jakieś 165 lat chyba :P niestety ostatnio zamontowałem 2 wzmacniacze i padł po paru dniach. Przed całym zabiegiem starałem się go troszku przygotować - dolałem wody destylowanej i ładowałem 5 godzin. Na prostowniku wskazówka ładnie zeszła do 0 jednak po paru dniach trup...

Wybór padł teraz na Boscha S5. Kumpel już jeździ na nim jakiś czas i jeszcze nie padł. Ma elektryczne fotele, lusterka itp. itd. i DLS A7, jeździ głównie na krótkich trasach, wali muzą aż miło, a aku daje rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tyle od siebie przerabiałem już wiele aku centre,varte, zappo, kager, i co się okazało, że najlepszy z najlepszych okazał sie BOSCH S5 sprawdź czy nie wejdzie ci większa pojemność np 63AH altek ci naładuje bez problemowo co najlepsze po teście akumulatora w s5 okazuje się, że mają większą pojemność niż producent pisze także jednym słowem super :) a rozładowałem już ten aku praktycznie do zera kilka razy po czym naładowałem (oczywiście porządnym prostownikiem nie pisze tu o prostowniku za 50 czy 100zł) i stan akumulatora po 2 latach nadal 100% sprawności także z całego serca polecam takowy aku :)

 

http://lucartoil.istore.pl/pl/bosch-s5-06-63-ah-610-a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście planuje kupić boscha s5 61AH 600A. Jest w Łodzi za 270 zł. Według tej stronki, którą podałem w poprzednim poście do Galanta VI 2.0 wystarczył by bosch s4 60Ah 540A, jednak to jest podane zapotrzebowanie do wyposażenia standardowego. Montując niezbyt wymagające prądowo car audio lepiej jest według mnie dołożyć, uwaga! całe 20 zł różnicy i kupić aku z wyższej serii s5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce siać fermentu ale teraz to bez znaczenia jaki aku kupisz - wlasnie ostatnio jak mi samochod padl (opisane w moim topicu) to myslalem na poczatku ze aku ale okazał sie rozrusznik i gosc (z assistance, ktory mnie holował) powiedział mi zeby wlasnie Bosch'y sie wystrzegac bo to juz chinczyki a wlasnie zeby kupic Centre Future bo jeszcze produkowane w Europie...... i badz pan mądry???

Mowiąc inaczej jak mi kiedyś padnie to ja nie kupie ani Bosch'a ani Futury tylko taki jak mam obecnie (okazuje sie ze to czystej krwi Germaniec i wrzucany czesto na 1'szy montaz do samochodów) MOLL http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-moll-62ah-480a-kamina-start-p-965.html?osCsid=821448f9ad7dab981c0a3795540a6401 (taki mam teraz) ale jak padnie to kupie ten http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-moll-58ah-540a-plus-p-207.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie jak przyjechało assistance do wymiany żarówki w megane II to nawet nie wiedział ja się za to zabrać po 3h dopiero wymienił haha także tamten może być na podobnym poziomie :) usłyszał gdzieś od kolegi czy coś podobnie jak z autami francuskimi ojciec jeździł 4 francuzami i nie narzekał :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz umieć umiałem wymienić i wcale nie trzeba od nadkola wchodzić, fakt zajmuje to jakies 30 minut ale da rade a po pomoc zadzwoniłem bo byłem w gipsie hehe :P ale koniec OT :P:)

 

 

a może kolega sie pokusi o taki aku fakt z banera ale.... na 4 klemy moim zdaniem przydatne w audio :)

 

 

 

 

Akumulator Banner UniBull 69Ah 520A 50300 - Akumulatory - SklepCentra.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...