Skocz do zawartości

Jaki akumulator kupić?


Gość groH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj niestety nie udało mi się odpalić samochodu:/ Akumulator wcale nie jest taki stary. Ale podejrzewam, że zakatowałem go też po części systemem audio. Na pokładzie są 3 wzmacniacze o łącznej mocy około 800W RMS. Silnik 1,6 8V, altek 70A i aku 55Ah. Jakiej firmy akumulator polecacie? Chciałbym kupić coś na lata. Interesują mnie coś do około 350zł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z aku tak jak ze wszystkim , jak trafisz na to i Centra, czy Bosch(tu użyte jako synonimy dobra) będą padać jak muchy , a taki shit z macro będzie działał latami przy odpowiednim traktowaniu, czyli podstawą też jest ładowanie i co ważne czas jego ładowania. Jeżdżąc np. 10km dziennie do pracy zapomnij o odpowiednim doładowaniu aku . Czas samego ładowania nie pozwoli na uzupełnienie strat po rozruchu (2x) autka . Trzeba doładować co jakiś czas prostownikiem .

Miałem kiedyś ori aku opla przez 8 bitych lat i to w dieslu bez żadnych kłopotów ...miałem też potem inne ale co mniej więcej 2 lata trzeba było je wymieniać (wydatek nie duży a głowa spokojna).

 

PS: nie patrz na gwarancję ... ciężko wyegzekwować , no chyba że naprawdę będzie wada materiałowa , a tak to zawsze zwalą na przeładowanie /niedoładowanie (niepotrzebne skreślić ..znajomy handluje aku ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ZAP'ów nie znalazłem w pojemności 55Ah... Pewnie skłonię się ku akumulatorom Centra z serii Futura.

A jeszcze jedno pytanie. A co myślicie o akumulatorach Optima Yellow tyle że używanych? Jak jest z ich trwałością? Ile lat posłuży taki aku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec kupił miesiac po mnie identycznego kagera 71ah... 2 lata i ledwo sie zaczełą zima a zarówno mój jak i ojca umarł bezpowrotnie.... Z ta delikatna rozncia ze ja swój zakatowałęm a on nawet nie ma porzadnego radia...

Uwazam ze i ja i on trafilismy kijowo...

Edytowane przez mastah22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest varta,to jest niby produkowane przez varte,tak jak black power czy jakoś tak,miałem tego black powera w omedze,99Ah lub coś koło tego ,padł latem... po roku...

Po czym została kupiona centra futura 100Ah i hula jak ta lala :D

Edytowane przez zola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam bosha silver s4

mam w obu samochodach i aku nie do zniszczenia

jeden ma 3 lata drugi nowy bo oryginalny padl

na tym starszym jak padl altek jezdzilem prawie 7h i zrobilem prawie 100km po warszawie na swiatlach. Az nie moglem uwierzyc. Do ostatniego momentu odpalal a po przejechaniu ostatnich 2km padl definitywnie na skrzyzowaniu.

Ladowanie 12h na prostowniku i smiga do dzis bez problemowo.

Oba to 62Ah koszt ok 260zl. Kolega ma sklep z czesciami jak bys chcial cos kupic w dobrej cenie to odezwij sie na PW.

Tez mam 3 wzmaki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym bardziej polecał tego Bosch-a. Ponieważ jakiś miesiąc temu też stałem przed takim wyborem no i wybrałem bosch-a.Dokładniej mam Bosch S4 60ah za 233 zeta.Szwagier mi załatwiał od znajomego i tłumaczył że Centra leci w uja z gwarancją i tyle ile ich dostał w żadnym nie uznali gwarancji i "ponoć" częsciej siadają. Mo ale wybór należy do Ciebie :chytry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Centra futura albo Bosch silver - bosch pewnie droższy , ja mam future już drugą ale ta pierwsza dostała po głowie przez kłopoty z ładowaniem i w sumie z 15 głębokich rozładowań , służyła przez 5 lat a od 2 służy jako awaryjny.

 

Polecam gruntowną diagnostykę całego systemu ładowania czyli (wartości w V):

Wartości prawidłowe

1) Napięcie ładowania bez obciążenia na akumulatorze 14,0 - 14,4

2) Napięcie ładowania bez obciążenia na alternatorze 14,1 - 14,5

3) Napięcie ładowania pod max obciążeniem na akumulatorze 13,6 - 14,1 w zależności od mocy alternatora

4) Napięcie ładowania pod max obciążeniem na alternatorze 13,7 - 14,2 w zależności od mocy alternatora

5) Napięcie różnicowe pod max obciążeniem między masą silnika a masą nadwozia - 0,0 - 0,02

6) Napięcie różnicowe pod max obciążeniem między masą nadwozia a masą akumulatora - 0,0 - 0,05

7) Napięcie różnicowe pod max obciążeniem między masą silnika a masą akumulatora - 0,0 - 0,07

8) Napięcie różnicowe pod max obciążeniem między plusem alternatora a plusem akumulatora - 0,0 - 0,1

 

Powyższe pomiary pozwolą w sposób wiarygodny ocenić sprawność regulatora napięcia jak i alternatora pkt 1-4 jak i spadki napięć masy pkt 5-7 oraz spadki napięć przewodu prądowego pkt 8

 

Dzięki takim pomiarom wymieniłem regulator , masę silnika i masę aku na 25mm2 , oraz dołożyłem do orginału przewód prądowy 12mm2 - między alternatorem a klemą

 

Jeżeli masz spadki napięć, to regulator na alternatorze widzi 14,4 a na aku trafia np tylko 13,6

Pomiar napięć różnicowych najbardziej obnaża takie ukryte niedomagania.

 

Na Twoim miejscu pomyślał bym nad mocniejszym altkiem od np bogatszej wersji min 90A a najlepiej 120A

Edytowane przez gazownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację , ale pisałem o alternatorze a nie akumulatorze.

 

Akumulator można dać większy na seryjnym altku jeśli robił by długie trasy i to i tak tylko z 10 - 20 Ah.

 

Standart w/g mnie to A altka x 0,6 = Ah Aku

Edytowane przez gazownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim dieslu po zmianie na 180A altka mam dokładnie taką baterie

http://allegro.pl/bosch-s5-silver-110ah-920a-laziska-gr-mikolow-i1335365711.html

 

Cenowo dość dużo, ale potwór niesamowity. Jak pierwszy raz wstawiłem go do auta to przy kręceniu rozrusznikiem myślałem,że wyrwie się z silnika :D

Idealny dla duzych poborów prądu, u mnie często pracuje przetwornica na 230V o dużej mocy i to istna elektrownia.

 

Jak ktoś ma diesla z dobrym altkiem to polecam, u mnie ładowanie 14,6V od roku i bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mnie też ostatnio akumulator odmówił posłuszeństwa (od nowości po 7 latach) W Warszawie przy ul. Puławskiej (przy poleczki) jest centrala ZAP sznajder, po krótkich negocjacjach nabyłem Bosch 0 092 S50 040 w dobrej cenie. polecam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...