Skocz do zawartości

Pianka montażowa do wypełniania


Woolly24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy pianka montażowa nadaje się do zmniejszania objętości subwoofera? Bo po całkowitym wyschnięciu nie jest twarda lecz lekko elastyczna. Bo niby można ją przesmarować na wierzchu żywicą ale czy jest taki sens? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie np. do zmniejszania litrażu drzwi użyłem styropian, który się nie nadał a na dodatek tylko pogorszył dźwięk a pianka ma dosyć zbliżoną konsystencję czy strukturę, więc według mnie się nie nada ale osobiście nie sprawdzałem.  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 U mnie np. do zmniejszania litrażu drzwi użyłem styropian, który się nie nadał a na dodatek tylko pogorszył dźwięk a pianka ma dosyć zbliżoną konsystencję czy strukturę, więc według mnie się nie nada ale osobiście nie sprawdzałem. 

Niestety warunki w drzwiach mocno odbiegają od warunków skrzyni zamkniętej, może po prostu Twoim głośnikom nie pasował mniejszy litraż ;) Aczkolwiek w skrzyni może wystąpić podobny efekt, wiem że polecany jest styrodur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanec, cały czas do znudzenia powtarzam nie ważne czym się robi ważne aby zrozumieć co chcesz osiągnąć i czy wiedza i analiza zagadnienie pozwalają wykorzystać wszystkie zalety rozwiązania które chcesz wdrożyć oraz zniwelować wady tego rozwiązania aby miały na tyle mały negatywny wpływ by można to pominąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć drzwi, nalać wody, a później przelać do menzurki i zmierzyć.. tak by było najdokładniej.

 

Z większym lub mniejszym przybliżeniem można przyjąć, że drzwi to prostopadłościan o znanych (bo można pomierzyć miarką) wymiarach.

Tu już nie powinno być problemu z policzeniem, bo wiedza w tym zakresie to poziom podstawówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tą pianka można również zmniejszyć litraż skrzyni bass refleks ??? czy tylko zamkniętą????

A co to za roznica? uLitraz to litraz, tyle ze w BR nalezy pamietac ze wraz z zmniejszeniem litrazu czestotliwosc strojenia wzrasta i musisz przeliczyc dlugosc portu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...