Skocz do zawartości

Alpine CDM-7892/CDA-7893 vs. 9855/53 vs. 9813/15 vs. 9835/33


MB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że pomysł dokupienia do obecnego sprzętu zwrotnicy aktywnej spalił na panewce, zacząłem coraz poważniej myśleć o zakupie nowego radia z ową zwrotnicą. Planuję cięcie systemu 2 way w okolicach 1-2khz

 

Z tego co udało mi się wyczytać w internecie:

 

Seria 9855 i 9853 różnią się od siebie głównie wyświetlaczem - zwrotka i proc są na pokładzie, a brzmienie ?

 

Seria 9835 i 9833 j/w. z tym że chyba to nieco wyższa półka?

 

Seria 9813/15 znów wariacje z wyglądem wizualnym to chyba główne różnice, posiadają proc i zwrotnicę i ponoć góra jest nieco ostra

 

Seria 7893/94 nie odtwarza mp3 ale to bez znaczenia, podobnież grają bdb, ale czy mają zwrotnicę aktywną? I czym od nich różni się CDM-7892?

 

Prosiłbym o możliwie jak najwięcej informacji i szczegółów a propos tych jednostek, może są jakieś inne warte uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 7894 9855 i moge powiedziec ze 7894 jest troszke łagodniejsza na górze 9855 nie przypadła mi do gustu teraz czekam na 9833 to pewnie potem cos i o niej skrobne :)

miałem tez 7906 i wymiata wszystkie poprzednie ale jak to kedys na spocie dan124 powiedział "06 jest fajna póki dział " :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba wiem kto mi gwizdnął te 9833 w niedzielę :P Żałuję bo przespałem dobrą okazję.

 

Rozumiem że CDA-789x i CDA-985x nada się równie dobrze do nisko ciętego aktywnego 2 way? Nie chciałbym żeby okazało się po zakupie że nie mogę zejść dostatecznie nisko z podziałem...

 

Strasznie mnie intryguje CDM-7892 - czy ma zwrotnicę i o ile uboższy jest od CDA-7893/94

 

Do 7906 myślę że jeszcze mój sprzęt nie dojrzał... :P

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 7892 mam 7893

7892 nie odtwarza mp3,ma mnniejszy wyswietlacz w porównaniu z 93

93 ma wiekszy wyswietlacz odtwarza mp3 i ma troche wiecej bajerów niż 92 tj. zmiana koloru podswietlania,ustwienie bip(nie wiem jak to sie nazywa jest to dzwiek podczas wciskania przyciski :P) i pare jeszcze bajerów mało waznych

Profil brzmienia identyczny nie ostrzą góry oba posiadaja Bass Engine Plus Poczytaj co to zawiera...chyba ze wiesz

 

serie 981X odradzam bo maja ostrą góre No chyba ze sobie dobrze klocki dobierzesz to bedzie znosna...chyba ze lubisz ostra góre :D

 

z 983X słyszałem 31 jak dla mnie to to samo co 33 Ale jakoś mi nie podpasował dzwiek jakis taki bezplciowy jak dla mnie xD :D jedynie czym moze sie pochwalic to aktywna zwrotka

 

I do grupy 983X wziabym 31 i 33 a nie 33 i 35 ;)

 

MB a Ty nie jestes z lublina przypadkiem ?

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 7892/3/4 odpadają bo mają tylko bass engine plus czyli czasówki bez korektora

 

Z bass engine pro zostają

9831/33/35

9853/55

9813/15 - tutaj jak ktoś wspomniał minusem jest ostra góra

 

Jak się ma 983x do 985x?

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9831 też odpada ze względu na brak crossovera. 9835 są dość drogie, 9815 również.

 

A więc na placu boju pozostaje 9833, 9855, 9853 i 9813.

Jak się nie chce to każda wymówka jest dobra....

 

Tak, ruszyłem dupę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobne odrobine w temacie 9855 - dynamiczny dół , trochę sporo góry ale da się to ujazmic . Pasek glide touch trochę chybiony ale na co dzień się z niego nie kozysta. Aktywke 2 way można postawić ładnie. 3 way nietety już nie - trzeba kombinować ale chyba większość tak ma. Czytelne i funkcjonalne menu. Cieżko mi wiecej napisać o brzmieniu bo nie mam porwnania bezpośredniego do innych alpin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nieco 'szperałem' w necie i wypatrzyłem jeszcze CLARIONA DXZ778R - warte toto uwagi w porównaniu np. do 9833r?

 

A może istnieje jakaś równie ciekawa opcja typu radio + procesor w rozsądnych pieniądzach ~450zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9812/15 to ten sam profil brzmienia, dam głowe ze 13 tez... Zupelnie tekturowata i przebarwiona góra w stosunku do 7893/4, no ale aktywki na 94 nie bedzie...

 

Jezeli szukasz jakosciowego grania, nie zalezy ci na mp3 ,moze powinienes przemyslec kwestie znalezienia pieca z osobnymi gainami i poszukania jakiegos drx'a któejs z czarnych alpinek czy innego oldscholowego decka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak porównalibyście granie 7894RB do 9833R ? Chciałem kupił jakieś niezłe radio do 500-600 zł z czasówką i aktywką. Wiem, jest sporo osób uważających, że to psuje granie, ale ja chciałem zobaczyć co to jest, z czym to się je i w ogóle. To tylko radio, a nie ślub, zawsze można sprzedać;)

 

Mam pewien problem, gdyż do końca nie wiem, co kryje się pod terminem "ostrzy górę" - jest to zapewne dość względne pojęcie.

Opiszę to na 2 świetnych samochodach, których słuchałem, a mianowicie Bravolocie Gilotyny oraz Madzi Pawelszu.

 

Gilotyn@ ma u siebie stare HSK, sporo osób uważa, iż mają ostrzą górą. Ma podobno łagodnego Audisona VR203 pod tweeterami, zwrotnica pasywna chyba o seryjnych wartościach, ale elementach zmienionych na lepsze jakościowo, oraz sławną w swej czystości starą Alpinkę 7906, której nie znam charakterystyki brzmieniowej. W tym samochodzie, sorry Gilotyna, nie mogę słuchać muzyki, tweetery przerażająco penetrują moją mózgoczaszkę, a Emil podczas słuchania ze mną tych samych kawałków był wniebowzięty - tu widać, jakie są gusta. TO PRZEZE MNIE MOŻE BYĆ ROZUMIANE, JAKO OSTRZĄCA GÓRA.

 

Gdy na przedostatnim warszawskim spocie wsiadłem do Madzi pod nowymi tweeterkami od Scanspeaka i pod jakimś malutkim Gienkiem i pod seryjnym radiem BOSE, teraz ja byłem wniebowzięty, bardzo wyraźna, przejrzysta i detaliczna, nawet nie wiem jak to opisać, dla mnie po prostu odnalezienie skrótu do mojej Mekki, nieodłączna część wycieczki, którą muszę zaliczyć na następny zlot. Po prostu odnalezienie ścieżki, którą mam podążać, mój cel. Tu też góra dawała się we znaki, więc TO PRZEZE MNIE TEŻ MOŻE BYĆ ROZUMIANE, JAKO OSTRZĄCA GÓRA.

 

Moim marzeniem jest chociaż zbliżenie (nie stać mnie na te tweetery) sposobu grania mojego sprzętu do tego, który pokazuje Mazda.

Jest ktoś w stanie mi pomóc przy wyborze radia? Problem mam z pojęciem ostrząca góra. Spoko, można słuchać dziesiątek odtwarzaczy, ale w ten sposób za rok radia nie wybiorę, z którym przecież żenił się nie będę...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...