Skocz do zawartości

Tang Bang


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest...

straszliwie "kierunkowy" (zadbaj o dobry montaż, nakieruj dość precyzyjnie na facjatę a odwdzięczy się min. na wokalach :ok: ) , niemiłosiernie "głośny" (będziesz miał jazdy z poziomami jak pójdzie z jednego pieca z innym grajkiem) nie proponuję ciąć go niżej niż na 500-450 Hz .

Moja zwrotnica do niego to ...wynik stosu doświadczeń, odsłuchów itd.

Początkowo też nie miałem do niego przekonania ale gra z grubym twetem i woferem i zdecydowanie ... "wiochy nie sieje" :lol: .

Nie upal go :mur: ma tylko 8 wacików :P i jest 8 ohmowy, (to tak jakbyś tam pasywkę klecić chciał)

 

Jak pisze hehepack zarówno jemu jak i tweterowi wystarcza 25 zapcowych watów :ok: .

Powiem Ci szczerze myslałem nad czymś lepsiejszym ale on został :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera - przepraszam . Pisałem w kontekście moich wynalazków a nie napisałem o nich - BB 3.01 . Doskonale radzą sobie od 250hz zasilane protovision reality 284. Narazie powizoryczne komory z ..doniczek i mat ale wstępne odsluchy są bardzo obiecujące :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam pany "poczęliście" z zabójczą efektywnością 86dB 1W/1m .

Mi to to non stop się darło i górowało ale w końcu potłumiłem :kijemgo: .

 

Emil aktywnie z nim :cwaniak: .

Hehepacku u mnie jest też spore pokrycie :rotfl: na oktawach między woferem i średnim 470 do 600 Hz "idą" oba a jak wiesz mam przełączniki :rotfl: i mi najbardziej odpowiada takie zazębienie.

 

Te maluszki na prawdę sporo wnoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie jest prowizorka i wyglada to tak - bb w doniczkach przyklejone na odp***l byle w buzke patrzyły , cięte od dołu 250 hz 12db/oct , w gore grają pełnym pasmem. Woofery cięte w BP 60hz 12db/oct - 200hz 12db/oct . Spędziłem tylko kilka godzin przy tym i brzmi to bardzo fajnie dla mnie ale jeszcze sporo zmian mnie czeka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad tym "wynalazkiem":

 

http://www.fabrykadzwieku.pl/Naglosnienie/Glosniki/Glosniki-wysokotonowe/2/MONACOR-SPX-20TB-Miniaturowy-glosnik-pelnopasmowy-HiFi.html

 

Z wyglądu jest bardzo podobny do głośniczka Omnes BB2.01. Podejrzewam, że jest to wytwór TangBanga, tylko jest sprzedawany przez Monacora. Tu jest przykład zastosowania tych głośników:

 

http://www.klangfuzzis.de/viewtopic.php?f=2&t=50469&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze uderzył w http://www.madral.net/product_info.php?products_id=147&osCsid=35d6a6ee254c75ddc125bcf35d0240b7 (Hi-VI B3N) A tu trochę info http://www.zaphaudio.com/audio-speaker18.html Jak mój Ref się nie sprawdzi to będe testował tego dziada. Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

U mnie narazie jest prowizorka i wyglada to tak - bb w doniczkach przyklejone na odp***l byle w buzke patrzyły , cięte od dołu 250 hz 12db/oct , w gore grają pełnym pasmem. Woofery cięte w BP 60hz 12db/oct - 200hz 12db/oct . Spędziłem tylko kilka godzin przy tym i brzmi to bardzo fajnie dla mnie ale jeszcze sporo zmian mnie czeka.

 

Nie chce zakladac nowego tematu <niech inni sie tez pomecza tak jak ja szukajac:D> wiec zapytam tu:

Czy te glosniki moga grac tak ciete tylko z wooferami jako 2 way? Na forach niemieckich zdania byly podzielone i zakonczone konkluzja ze to zalezy od upodoban. Przed aplikacja chcialbym to wiedziec gdyz ewentualnie bede musial dokupic i ciagnac jeszcze jeden kabelek na jakas wysoko cietą piszczalke dodatkowo. Bedzie to zasilane Udimension 4.3x pro. No chyba ze jakies gwizdalki ciete okolo 10 khz zasilone tylko z clarka 958 <odpada przeciaganie kabla>?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet by mi do głowy nie przyszło uzyc ich jako tweetera...

Jako tweetera cietego do 250hz:)

Tak jak juz pisalem na forach niemieckich w postach ktore znalazlem kilka osob mialo je tylko z wooferami lecz zdania byly na ten tamat podzielone - kolega Waski ktorego cytowalem podal cięcia wofera i sredniaka nic nie wposminajac o wysokotonowcu dlatego pytam - noz widelec moze wlasnie tak testowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok przeslanie dosc jasne - nalezy dolozyc wysokotonowca.

Teraz pytanie jak mnej wiecej taki tweeter mialby byc ciety - tak na moj maly rozumek to mysle ze dosc wysoko i szkoda byloby mi chyba dawac dotychczasowe Audio Systemy ktore moga grac od 2200 hz gdyz moga robic robote u kogos innego i zasilic moj portfel. Chetnie poslucham jaki wysokotonowiec wystarczylby tutaj -lista zyczen - najlepiej zeby byl maly i tani ale dawal rade:)

Rozumiem ze zasilenie nawet wysoko cietej piszczalki spod Clarka byloby mocno zle? <wiem wiem kombinuje jak kon pod gorke majac wolne cztery kanaly w proxie ale nie chce mi sie wyciagac kanapy tylnej (w tym aucie deczko z tym schodzi) i fotela oraz rozbebeszac wykladziny zeby pociagnac dodatkowe kabelki- choc jesli bedzie to konieczne to wiadomo sie zrobi ...>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...