Skocz do zawartości

Ładowanie telefonu tylko gdy zapalony silnik.


Crest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

gdzie w aucie mogę się podpiąć ładowarką samochodową żeby telefon który będzie w aucie non-stop, ładował się po zapaleniu auta? Myślałem żeby podpiąć się pod zasilanie wzmacniacza w bagażniku ale nie wiem czy to dobry pomysł.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze konsola wykonana z zelbetu ;) Nie wiem skąd obawa ze telefon nie będzie miał zasięgu. Często jeżdżę przez miejsca o słabym i zerowym zasięgu i nr widzę różnicy gdy tel mam w kieszeni , pod konsola czy w schowku ( widzę zasięg na monitorze kompa wiec mam podgląd na bierzaco ) . Ale jak mówiłem zawsze możesz kupić/zrobić przedluzacz gniazda i wtedy telefon przykleisz sobie nawet na dachu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tez prawda. Ale to nie GPS by schowany miał mniejszy zasięg. Spróbuj a się dowiesz. Domyślam się ze telefon ten ma służyć jako tracking device - w takim wypadku taka różnica nie miała by nawet znaczenia. W innym wypadku po co się o to martwić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopok... napisałbyś w pierwszym poście, że potrzebujesz podpiąć ładowarkę do telefonu który ma służyć naprowadzaniu samochodu a nie się czaisz jak murzyn... A dokładniej pytanie powinno brzmieć, gdzie w aucie mamy 12V po uruchomieniu silnika/przekręceniu stacyjki, bo przecież reszta szczegółów to już banał.

W zależności od samochodu będzie kilka takich punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesu ale kto to będzie zagłuszał jak do "wzięcia" jest Vento (z całym szacunkiem dla autka z "mojej" stajni VW ) . Zamiast tracić kasę na doładowania co miesiąc raz "poprzecinaj" instalkę w "odpowiednich" miejscach , załóż ukryte przełączniki i masz święty spokój z amatorami , a "profi" spytasz? Oni nie zajmują się już takimi wozami :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze druga opcja do czego miałby służyć taki zestaw... Otóż, niektóre firmy śledzą swoich pracowników jeżdżących autami służbowymi i może o to chodzi;-) ..Ale jak autor tak dalej będzie to obszernie wszystko wyjaśniał jak do tej pory to w tym odcinku się nie dowiecie:P

A może o żoneczkę się rozchodzi? http://www.sieradzanie.pl/images/smiles/icon_badcrack.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tez chciałem bawić się w to i sprzęt miałem już na pokładzie - modem GSM , komputer oraz odbiornik GPS...ale stwierdziłem - po co ? :) Bedą mieli wziąć to wezmą. A Ci co nie dadzą rady to wezmą co w aucie . Tak czy inaczej śledzenie o d... rozbić . Już lepszy alarm z dobrym powiadamianiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesu ale kto to będzie zagłuszał jak do "wzięcia" jest Vento (z całym szacunkiem dla autka z "mojej" stajni VW ) . Zamiast tracić kasę na doładowania co miesiąc raz "poprzecinaj" instalkę w "odpowiednich" miejscach , załóż ukryte przełączniki i masz święty spokój z amatorami , a "profi" spytasz? Oni nie zajmują się już takimi wozami :)

O pstryczkach też myślałem. Niby Venciak, ale kupiony za swoje i go lubię ;)

 

@miki87

Żoneczki jeszcze nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby to był rower ( nie mylić z roverem ;) ) to go szkoda i warto zabezpieczać. Jeśli chcesz się w to bawić to oczywiście możesz . Ale raczej zastanowił bym się nad innymi rozwiązaniami typu dobry alarm z powiadomieniem. Tyle ze nie jest to tania opcja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...