Skocz do zawartości

car audio garbus kilka pytań


melanrzz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż chcę zrobić nagłośnienie w moim garbusie. Pierwsza sprawa, to taka, że tam oryginalnie jest jeden głośnik obok kierownicy za taką siatką. To chcę zostawić wraz z fabrycznym radiem (w końcu mają już 42 lata :) ). Radio CD ma być w schowku. Mógłbym dorobić otwory na głośniki w drzwiach, wygłuszyć je i zamontować nagłośnienie (głośniki raczej 13cm) a na boczkach dać maskownice, jednakże wtedy musiałbym "niszczyć" fabryczne boczki. Myślałem nad tym, by zamiast wsadzać je w boczki, poprostu zrobić małe skrzynki i podwiesić je pod deską rozdzielczą. Widać by ich nie było, bo garbus tak skonstruowany jest:). Jak akustycznie by to wyglądało?

 

Kolejnym problemem są syki.. Otóż od kierowcy bądź pasażera do szyby i miejsca gdzie mogę je zamontować jest ok... 40cm... może 50cm, dodatkowo nie byłyby one daleko od siebie, bo wąskie jest wnętrze garba. Nie za mało by dobrze skierować dźwięk i by syki nie dawały po uszach??

 

Myślałem również do bagażnika za kanapą (jest taki nieduży między ścianą grodziową silnika a kanapą pasażerów o głębokości z 50cm, szerokości z 60-70 a długości z 30-40) dać malutką skryznkę zrobioną na jakimś głośniku 20cm... Co o tym sądzicie?

 

Jeszcze jedną opcją jest nad tym bagażnikiem półka i tam dać głośniki, ale tego rozwiązania unikam jak ognia więc... ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxtz w swojej Corsie zrobił od nowa całe boczki , Ty też masz je płaskie więc oryginały bym zachował w szafie a nowe bym zrobił.

Radzę zobaczyć całą jego instalacje , gdyż może być dla Ciebie pomocne.

PS

Ze względu na budowę tego auta raczej nie widzę możliwości obycia się bez czasówek mimo, że traktuje je jako zło konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm... kurcze czyli wchodzimy w wyższą sferę car audio jak dla mnie:) Ale cóż... człowiek się uczy całe życie:)

 

Grzegorzu słuchaj nie mogę znaleźć nigdzie tematu w którym maxtz robił boczki... Chyba jakiś nie ten tego jestem;)

 

A z tym opóżnieniem to dokładnie chodzi o to by, tweeter zagrał chwilkę później od wooferów, by dźwięk był jednolity i zgrany tak?

Edytowane przez melanrzz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie z większością się nie zgadzam ale jako że jestem jedyny to nie będę pisać Veto gdyż mnie jak czarownicę spalą na stosie :zalamany: .

 

Jeśli już zaprzega się czasowki to czemu nie zrobić tego w całości ? Rozumiem jeśli ktoś wzbrania się przed czasowkami .. Ale w tym wypadku wybierze się mniejsze zło . Chyba ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corsa

 

Wąski zawsze powtarzałem ale nie bierzecie tego co piszę na poważnie.

Usiądź z kartką ołówkiem i linijką ( najpierw pomierz auto ) i narysuj po kolei co jej i co robi czasówka.

Jeśli ktoś to w końcu zrobi będziemy mogli analizować wszystkie za i przeciw. :zawstydzony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...