Skocz do zawartości

Woofery dla ziomka


Czeslaw28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie kolega szuka wooferow a dokladnie nie wie ktore wybrac w kwocie do 600zl(najlepiej nowe) i w okolicach 60-80w beda graly aktywnie pod piecem helixa A4 ktory mu sprzedalem:)radio jeszcze nie wybrane tweetery chyba ProX T2 muzyka czarna i house ja polecam mu helixa p206(przerabiałem) on wynalazl Audio-System EX165 SQ i Beyma SC-650 problem jest taki ze nie ma jak odsluchac (kierowac TIRa) caly tydzien w trasie wiec ja mam zrobic zakupy:) jesli mozecie wypowiedziec sie cos o tych przetwornikach to bede-bedzie wdzieczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozważasz Beymę to ze swojej strony polecę Ci model W6 Power (bez korektora fazy) miałem "braci" ze szpikulcem i robiły robotę nie całkowitą ale nawet bez suba :super: .

SC to taki chyba bardziej budżetowy model, tu akurat miałem model 13 cm, to też grało (nie najliszej :rotfl: ) to akurat jedna z tych firm co to robi "zółte" które grają :rotfl: .

Tych AS-ów nie znam :kwasny: .

 

P.S. pamietaj, że po zakupie nówek należy "grzać" je, bo początkowo ...mulą (jak wiekszość zacniejszych zresztą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli proxy zniosłyby niższe cięcie (i uszy właściciela również), to przy systemie bez suba można by się może zastanowić nad wooferami z R6A...?

To, że żadne woofery nie zagrają jeżeli drzwi nie zostaną odpowiednio przygotowane jest pewnie jasne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie wiecie sprzet nie jest dla mnie wiec tudno mi ocenic czego kolega oczekuje wybralismy prawie w ciemno te woofery z wyjatkiem helix-ow te mialem wiec wiem co potrafia co do R6A to wyczytalem ze lubia dostawac sporo wiecej wacikow zeby zagrac i mimo ze A4 to dobry piec to nie jestem pewien czy sobie z nimi poradzi tak jak powinien i raczej ma to grac bardziel muzykalnie niz napier a srednicy w nim brak.. ale to moje czysto teoretyczne gdybanie.. drzwi beda zrobione tak jak ksiazka pisze czeka juz dyna extreme. w aucie docelo bedzie sub. za jakis dlugi dlugi czas. Edytowane przez Czeslaw28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje PHD - chyba disaster3 ma takie na sprzedaz

 

ja ich nie sprzedaje na razie.... Chyba ze ktos mi napisze na PW; "podaj konto, wysyłam kase, jak pieniądze bedą na koncie prosze o wysyłke".

Nie bede jezdzil z dziurą w drzwiach. MP 5.16 zamontuje dopiero miedzy świetami, czekam cały czas na pierscienie (z mdf-u i nierdzewki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam gdzies napisales ze te PHD lubia WACIKI i ja tez jestem podobnego zdania bo u siebie w aucie mam tez A4 i pod nia woofery Rainbow germmanium i gdy dostaly 150w z Genesis Profile Two Ultra lub nawet te 110 z u-d proX840.4 graly mocniej i bardziej dynamicznie jakosciowo moze troche ustepowaly A4 ale chyba do tego zostaly przeznaczone by grac z zyciem i energicznie podobnbie jak PHD..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do R6A to wyczytalem ze lubia dostawac sporo wiecej wacikow zeby zagrac i mimo ze A4 to dobry piec to nie jestem pewien czy sobie z nimi poradzi

no właśnie, wyczytałem... słuchałeś ich kiedyś w jakiejś aplikacji? :)

U siebie miałem je zarówno pod 100 wrms jak i 25 wrms - i w tej ostatniej konfiguracji grają do teraz. Waciki wacikom nierówne, a A4 to zacny piec.

raczej ma to grac bardziel muzykalnie niz napier

wrócę do pierwszego pytania - słyszałeś te woofery odpowiednią ilość razy, aby stawiać takie opinie na ich temat?

srednicy w nim brak..

tak nie jest - niemniej rzeczywiście ten zakres nie jest ich najmocniejszą stroną. Stąd pytanie o niższe cięcie proxa, aby skompensować ewentualne braki, jeżeli zostaną stwierdzone przez właściciela systemu na podstawie odsłuchów (a nie czytania :wink: ). Ale to już takie gdybanie, skoro system i tak w ciemno kupowany... :niepewny:

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw R6A slyszalem raz czy dwa i jakos nie chce mi sie wieżyc ze tak samo graly jak dostaly 100w i 25w z podobnej jakosci i klasy piecykow...

 

To nie o to chodzi. Pod mniejszą iloscią watów też grają ok ale jak dostaną więcej dobrych watów to grają jeszcze bardziej ok :) A nie, że jak dostaną 70 wat to w ogóle nie grają bo to nie prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce mi sie wieżyc ze tak samo graly jak dostaly 100w i 25w

no i słusznie, bo nie grały tak samo. Pod 25w 'nominal power' grają lepiej :)

Nie mówię że to najlepszy zestaw - ale przy wyborach w ciemno, woofery są na rynku dość chodliwe i przy niskiej cenie zakupu (ca. 300zł) ew. ich późniejsza zmiana nie byłaby chyba dużym problemem.

Poza tym... czy w przyjemności słuchania chodzi tylko o wyrywanie drzwi kickiem? :wink:

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wooferów R6, to wg mnie bardzo uniwersalny przetwornik, przy odpowiednio wytłumionych drzwiach i odpowiednim cięciu, na pewno nie zawiedzie oczekiwań.

Jak dla mnie jego profil grania mi do końca nie pasuję, wole twardszy przetwornik.

Natomiast Helix A4 w testach wypada mocowo nie najgorzej, wypluwa 93W RMS na kanał, także tragedii nie ma.

Co do PHD, to uważam je za miękkie wooferki, nie mój profil grania, słyszałem je u kolegi Marcina z Płocka, nie pamiętam dokładnego modelu, ani piecyka pod jakim grały.

Jeżeli natomiast charakterystyka firmy i profil ich przetworników jest podobny, to w HH się sprawdzą w 100%.

Kicka i szybkości im nie brakuję, ale nie grają twardo jak ja to lubię, dodam że testowałem je w muzyce rockowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie zakup wooferow zostal przelozony na przyszly tydzien wybrac jest trudno komus tak w ciemno a tu do stawki dodaliscie jeszcze R6 kolega wroci na weekend i sam bedzie sie glowil ktory wybrac ja stawiam ma Helix-y bo sam je mialem testowalem pasywnie ale zawsze jakis poglad mam o r6 tez juz wiem wiecej dzieki wam moze jeszcze ktos sie wypowie o AS ?i bedzie temat zamkniety a i pojawilo sie radio alpinka 9855 i 2 komplety tweeterow ProX T2 i TEC SQ 25 wiec cos sie dopasuje. Kolego ruby1986 mozesz mi dac namiary na te testy A4 chyba ze wiesz to z autopsji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...