Skocz do zawartości

pomocy w wyborze głośników


Gobel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, znowu potrzebuję waszej pomocy :D

zmieniłem auto z Saaba na Lanosa GSI no i bez grania wytrzymałem 2 tygodnie ;)

zaczynam sie powoli przymierzać i wstępnie plan wygląda tak:

 

radio to JVC KD-R611 albo KD-R711 z racji ze SUBA NIE BĘDZIE zastanawiam się czy koniecznie potrzebna mi będzie 711 :?:

 

Wzmacniacz - ale to później, tymczasowo samo radio :) jakaś nie duża 2 kanałówka np ESX, można sugerować jaki sprzęt pomoże w osiągnięciu zamierzonych efektów.

 

no i zestaw przedni, tylko jeszcze nie wiem jaki, zastanawiam się nad focal-em 165 A1, jakimś rainbow-em i np. μ-Dimension EL Comp 6

 

docelowy efekt to dobrze brzmiące granie z mocnym i dynamicznym kickiem oraz fajną średnicą do słuchania wysokich damskich wokali w rockowo heavy-metalowym repertuarze :) Przypominam ze suba raczej ma nie byc, ani teraz ani w przyszłości. na poszczególne zabawki mogę przeznaczyć po ok 500zł tak żeby z wygłuszeniami, kablami itp itd wyrobić się PONIŻEJ 2000zl

 

 

Pomóżcie proszę coś wybrać bo człowiek taki nie obyty ze sprzętem i sam sobie nie poradzi :) z góry dziękuje :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym był podyktowany wybór radia? Nie lepiej jakąś rozwojową alpinke np CDA-9855r bądź CDA-9833r ? U nas na giełdzie za ok 550zł.

ESX wydają się być dobrymi wzmacniaczami, sygnowane Zed-audio widziałem gdzieś ostatnio Quantum 120.2 za coś około 600zł, zasili chyba każdy zestaw przedni w Twoim przedziale cenowym.

Jak już Rainbow to może SLG wydają się być ok, używane na naszej giełdzie 400zł. Wygłuszenie jak ma być zrobione raz a porządnie to 400zł na parę drzwi optymalnie.

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym był podyktowany wybór radia? Nie lepiej jakąś rozwojową alpinke np CDA-9855r bądź CDA-9833r ? U nas na giełdzie za ok 550zł.

ESX wydają się być dobrymi wzmacniaczami, sygnowane Zed-audio widziałem gdzieś ostatnio Quantum 120.2 za coś około 600zł, zasili chyba każdy zestaw przedni w Twoim przedziale cenowym.

Jak już Rainbow to może SLG wydają się być ok, używane na naszej giełdzie 400zł. Wygłuszenie jak ma być zrobione raz a porządnie to 400zł na parę drzwi optymalnie.

 

a widzisz, nie dopisałem, chyba wolał bym nowy sprzęt, z używkami wiecznie coś jest nie tak :D

a JVC z najnowszej serii to podobno przyzwoicie grający, nie psujący się sprzęt i ma pilota :D na alpine mam chęć od jakiegoś czasu, ale na przyzwoity nowy model mnie nie stać,

ESX nowy z najnowszej serii signum (taki czarny)

tak naprawdę każda 100zl się liczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nowe, ok. Głośniki nowe, jasna sprawa. Ale wzmacniacz nowy? Po co ? :D Dobrej klasy używany wzmacniacz mam na myśli np. audio art 120.2 oraz 70.2 były ostatnio do sprzedania w okolicach 300zł na forum. A nowy o takim brzmieniu kosztuje... jakieś 3 razy więcej. Nie zawsze nowe znaczy lepsze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie jak ma być zrobione raz a porządnie to 400zł na parę drzwi optymalnie.

 

Troszkę przegiąłeś z tą kwotą :D

 

Proponuje na przód "stare" HSK dopóki są dostępne w śmiesznej cenie. Doszły do mnie wczoraj i jak za tą kasę(299) - bajka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio nowe, ok. Głośniki nowe, jasna sprawa. Ale wzmacniacz nowy? Po co ? :D Dobrej klasy używany wzmacniacz mam na myśli np. audio art 120.2 oraz 70.2 były ostatnio do sprzedania w okolicach 300zł na forum. A nowy o takim brzmieniu kosztuje... jakieś 3 razy więcej. Nie zawsze nowe znaczy lepsze :)

 

też racja, na wzmacniacz używke jeszcze bym się dał namówić, ale ostatnio kupiłem steg-a który miał wywalone potencjometry.

nie upieram się przy swoim, ale co nowe to nowe :)

 

najważniejszy jest wokal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedź wyczerpała chyba temat, już dokładnie wiem co mam kupić :P

 

nom.... bo takich tematów było mnostwo wystarczy przejrzec ostatni miesiąc (nie trzeba nawet całego forum) W tej kwocie za wielkiego wyboru nie masz i jesli masz po 500 PLN na sprzet to dużo Ci tu nie wyczarują

 

Glosniki Tempo6 (jak dobrze poszukasz), HSK, Proa Simplex, Rainbowy itp, R6A itd..... czyli forumowe hity w tej cenie

Wzmaki w tej kwocie tylko uzywki i faktycznie ESX by Zed Audio to fajna opcja w tej cenie (prawdziwy Amerykaniec), Signum to najnizsza seria i pewnie made in china

radio no cóz juz wybrałes.

 

Pytanie jak to wszystko zgrać zeby dobrze zagrało, bo samo wrzucenie do auta, sukcesu nie wróży.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom.... bo takich tematów było mnostwo wystarczy przejrzec ostatni miesiąc (nie trzeba nawet całego forum) W tej kwocie za wielkiego wyboru nie masz i jesli masz po 500 PLN na sprzet to dużo Ci tu nie wyczarują

 

Glosniki Tempo6 (jak dobrze poszukasz), HSK, Proa Simplex, Rainbowy itp, R6A itd..... czyli forumowe hity w tej cenie

Wzmaki w tej kwocie tylko uzywki i faktycznie ESX by Zed Audio to fajna opcja w tej cenie (prawdziwy Amerykaniec), Signum to najnizsza seria i pewnie made in china

radio no cóz juz wybrałes.

 

Pytanie jak to wszystko zgrać zeby dobrze zagrało, bo samo wrzucenie do auta, sukcesu nie wróży.............

 

 

nie to żebym się czepiał, bo zupełnnie nie o to mi chodzi, ale przyznam ze liczyłem ze ktoś mi podpowie:

"wiesz, jak bez suba to te nisko schodza, tu jest nisko ciety tweeter i mocna srednica, a w tamtym jest to czy to."

to że za 500zl moge kupić to czy tamto to ja wiem, wystarczy włączyć allegro, tylko pytanie co z tego wszystkiego, przynajmniej w teorii ma szanse spelnic moje oczekiwania.

 

a co do zgrywania, to nie bardzo wiem co masz na mysli, co mozna z takim zestawem zrobic poza wrzuceniem tego do auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to żebym się czepiał, bo zupełnnie nie o to mi chodzi, ale przyznam ze liczyłem ze ktoś mi podpowie:

"wiesz, jak bez suba to te nisko schodza, tu jest nisko ciety tweeter i mocna srednica, a w tamtym jest to czy to."

to że za 500zl moge kupić to czy tamto to ja wiem, wystarczy włączyć allegro, tylko pytanie co z tego wszystkiego, przynajmniej w teorii ma szanse spelnic moje oczekiwania.

no wlasnie wiec na cos takiego bym nie liczył, chcesz cos co nisko schodzi i ma w miare dobrą srednicę?...... Prosze bardzo Revelator 15 uzywka za same woofery ok 1,1kPLN (lub Proa Coloris - niezłe zejscie nowe 1,2kPLN, MP 5.16 - nowe 850 PLN)z czym sie dobrze zgrywają a np. z Tec LS29 Neo (uzywki ok 800 PLN) lub np. Morel Supremo lub Piccolo (oba w uzywce w ok. 1,1 kPLN). No to juz Ci dałem przepis, wofer grają fajnie, i mają niezła srednicą, natomiast mocną stroną tweetery jest to ze naprawde można jest nisko ciąć. Tylko jest mału problem bo cały komplet przekracza cały Twoj budżet a gdzie pozostałe rzeczy + zwrotka????

 

Dlatego Ci napisałem ze głosniki cały komplet (woofery, tweetery + zwrota) w cenie ok. 500 PLN to mozesz zapomnieć, zeby wszystko osiągnąc bez modyfikacji a i nawet i z nią, ktora troche będzie kosztować.

a co do zgrywania, to nie bardzo wiem co masz na mysli, co mozna z takim zestawem zrobic poza wrzuceniem tego do auta?

 

no wlasnie, kiedyś to zrozumiesz. Nie przejmuj sie mi zajęło to ponad 1,5 roku.......

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie popadajmy w skrajności że coś z przyzwoitą średnicą i zejściem musi kosztować ponad 2k plnów w nówce.... Faktem jest że ciężko to osiągnąć ale można próbować. Gobel ja pamiętam jak u Ciebie słuchałem i Ty lubisz krzyczeć wysokimi i czuć kopyto. W tej muzyce co słuchasz zejścia jako tako Ci wielkiego nie potrzeba. Popytaj (wiesz gdzie) o dego PO-650, woofer może i nie schodzi nisko ale sam mówiłeś słuchając ich u mnie jeszcze w hondzie że do normalnego słuchania wystarczają. HSK to dobra propozycja bo w cenie jakiej teraz chodzą kupujesz zestaw o hertzowym brzmieniu które sądzę, że może przypaść Ci do gustu. Disaster dobrze napisał aby kupować tak zwane "pewniaki" to na system przedni budżet by nie wystarczył. Powiedz mi czemu odpychasz bassowce z bagażnika? Coś będziesz przewoził?:>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie popadajmy w skrajności że coś z przyzwoitą średnicą i zejściem musi kosztować ponad 2k plnów w nówce.... Faktem jest że ciężko to osiągnąć ale można próbować. Gobel ja pamiętam jak u Ciebie słuchałem i Ty lubisz krzyczeć wysokimi i czuć kopyto. W tej muzyce co słuchasz zejścia jako tako Ci wielkiego nie potrzeba. Popytaj (wiesz gdzie) o dego PO-650, woofer może i nie schodzi nisko ale sam mówiłeś słuchając ich u mnie jeszcze w hondzie że do normalnego słuchania wystarczają. HSK to dobra propozycja bo w cenie jakiej teraz chodzą kupujesz zestaw o hertzowym brzmieniu które sądzę, że może przypaść Ci do gustu. Disaster dobrze napisał aby kupować tak zwane "pewniaki" to na system przedni budżet by nie wystarczył. Powiedz mi czemu odpychasz bassowce z bagażnika? Coś będziesz przewoził?:>

 

no kolega wyżej troszke mnie rozjechał, ale cóż...

dobrze mówisz, może ja się źle wyraziłem, nie tyle o zejście, a o 'kopyto' sie rozchodzi, no i właśnie może trochę mniej wysokich, wiecej średnich... wiem wiem, dużo wymagam, ale wiem że sie da, w saabie bylo zupełnie przyzwoicie ze znacznie mniejszym budżetem :)

bo wychodziło by na to że za 500zł wszystkie graja tak samo i bez roznicy czy te czy tamte, a dopiero powyżej 1000 sa jakieś różnice, a to nie prawda.

interesował by mnie zestaw gdzie jest nisko ciety tweeter, ale nie wiem czy w tych pieniadzach takie bywaja :)

 

co do suba... nie chce mi sie juz rzeźbić :D chciał bym pojezdzic samochodem w calosci, z klamkami itp :P a w bagazniku na zwykla skrzynke malo miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem to JVC RD611. Bieda z nędzą, po pewnym czasie uwaliła się masa na RCA. Grało słabo, panel trzeszczał i ogólnie nie wyglądało jak radio za prawie 4 stówki. Też się podpaliłem że nowe, gwara i pilot. No, pilot ma 6 przycisków na krzyż i poza przełączaniem piosenek i zwiększeniem głośności nic nim nie zrobisz a do tego jest taki mały, że aż nienaturalnie się go trzyma w dłoni.

 

 

Ja bym na Twoim miejscu szukał czegoś używanego w tej kasie, na pewno lepiej zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz PO-650 z Audisonem, powinno być całkiem całkiem. Rozglądaj się tutaj po giełdzie bo nie raz trafia się pewny sprzęcik od userów w dobrej kasie, kupowanie nówek ma tylko sens jak jest ich wysprzedaż inaczej traci się tylko kasę, tak jak z samochodami - poza gwarancją i tak nic nie zyskujesz, a przeważnie i tak każdy samochód wytrzymuje jej okres o ile się o niego odpowiednio dba - tak samo ze sprzętem CA.

Wracając do tematu za wielkiego pola manewru nie masz bo jeżeli koniecznie nówki to prawie wszystko lepsiejszych firm zagra na podobnym budżetowym poziomie. PO ćwiczyłem dosyć długo i one mają naprawdę duży potencjał i warto się nimi do takiej muzyki zainteresować. Radio - byle nie nowe w tej kasie - popsujesz na starcie resztę systemu jego wadami.

Jakbyś kupił radio z aktywką to można pokusić się o skompletowanie tweetera i woofera oddzielnie - pewnie więcej zyskasz...

Edytowane przez Woolly24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie popadajmy w skrajności że coś z przyzwoitą średnicą i zejściem musi kosztować ponad 2k plnów w nówce....

 

Ja nie popadam, ja podałem zestawy ktore to oferują ale nie jest powiedziane ze w kazdej budzie zagrają tak samo. Druga sprawa kolega Gobel, napisał powyzej ze ma zamiar to wrzucić do autka i ma to zagrać no bo jak nie jak tak........ juz troche w tym temacie siedzisz wiec chyba raczej nie musze Ci tłumaczyc co chodzi w tym sporcie......

 

no kolega wyżej troszke mnie rozjechał, ale cóż...

 

kolego wyżej już troszkę wie, więc Ci napisał jak sie sprawy mają...... ale z drugiej strony nie jest powiedziane, ze jak kupisz sobie Dego PO czy HSK, wygluszysz drzwi poprawnie, zamontujesz głosniki porpawnie, podlaczysz radio, wzmak i powiesz..... tak to jest własnie to . Ja tak powiedział ale trwało to tylko 2 tygodnie, pozniej niestety cały czas było cos nie tak a najgorsze było to jak słuchałem innych samochód, wtedy moj juz wogle nie grał....... itd., itd., u Ciebie wcale tak byc nie musi. Tylko staram Ci sie uzmysłowić ze zestaw na przód za 500 sam z siebie nie zagra........

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

kolego wyżej już troszkę wie, więc Ci napisał jak sie sprawy mają...... ale z drugiej strony nie jest powiedziane, ze jak kupisz sobie Dego PO czy HSK, wygluszysz drzwi poprawnie, zamontujesz głosniki porpawnie, podlaczysz radio, wzmak i powiesz..... tak to jest własnie to .

Jasne, że nie - bez kupowania po odsłuchach można jedynie domniemać co może zagrać tak jak oczekujemy , a co nie... czytając opinie co też nie zawsze jest miarodajne. Montaż i specyfika samochodu to kolejne sprawy ale o tym na forum już dużo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSK to dobra propozycja bo w cenie jakiej teraz chodzą kupujesz zestaw o hertzowym brzmieniu które sądzę, że może przypaść Ci do gustu

 

no i po przeszukaniu kilku forów, wielu opinii... i CEN :D wybór padł na HSK za 309zł :)

ciete przy 3.300Hz powinny mi odpowiadać :D

teraz trzeba będzie rozebrać drzwi i zobaczyć jak są przygotowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...