Skocz do zawartości

Sony XM czarny czy złoty?


zabol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie która seria wzmacniaczy sony xm jest lepsza czarne czy złote? Chodzą mi po głowie modele z czarnych xm 5520 lub 5540 a ze złotych 6020 10020 który z nich nie ostrzy na górze.Łatwiej jest kupić czarnucha jest ich po prostu więcej ale czy warto?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem czarnych ale wydaje mi sie ze graja podobnie czarne i złote :P

 

Mam 6020 fajny piecyk I napewno nie ostrzy górą... I pozostałe ze złotych mozna uznac za łagodne na górze

Oba warto kupować tylko zależy w jakiej kwocie za dany model ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6020 i 10020 są bardzo neutralne za co można je naprawdę polubić mając dobry system.

Jadają się według mnie na cały system przedni (gdy jest uzupełniany subwooferem) lub średnie i wysokie tony.

Jeśli chodzi o grę bez subwoofera to znam lepiej grające ale ... pod tym względem rozczarował mnie ostatnio 944 więc może zbyt wiele oczekuję.

PS

Mój 6020 jest ..... czerwony :zawstydzony: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6020 i 10020 są bardzo neutralne za co można je naprawdę polubić mając dobry system.

Jadają się według mnie na cały system przedni (gdy jest uzupełniany subwooferem) lub średnie i wysokie tony.

Jeśli chodzi o grę bez subwoofera to znam lepiej grające ale ... pod tym względem rozczarował mnie ostatnio 944 więc może zbyt wiele oczekuję.

PS

Mój 6020 jest ..... czerwony :zawstydzony: .

 

6020 kolegi jest czesciowo rudy (po tym jak ktos wylal na niego (chyba) cole).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa :D Ja miałem na oku 922 za coś ok 300zł ale gościo nie chciał mi wysłać z UK do Polski Chciałem posłuchac i odsprzedać Bo z tego co wiem to po ok 500 u nas chodzą

 

Nie wiem jak 944 ale 922 czytałem troche o nim to chwalono go

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Jeśli miałbym go z czymś porównywać to jest lepsza pod każdym względem wersja Helix-a HXA lub Esprita ale .... gra HXA podpasowała mi tylko z tweeterami TN Focal-a , resztą nigdy nie byłem zachwycony.

Ogólnie w mojej aplikacji według mojego gustu dużo lepiej sprawdził się MTX -> tam miałem wszystko na scenie na masce, ten uwypuklił mi jakoś średnicę przez co wokal szczególnie żeński przybliżył się.

Miękka góra rozmyła brzmienie tweeter-ów DT przez co straciłem na detaliczności góry (tu właśnie lepiej sprawdziły by się twardsze dobre metalowe kopułki w stylu Focal-a , Cantona czy MB Quart-a) ;

Dół może ze względu na wyeksponowaną średnicę nie jest tak donośny jak w MTX-ie.

Nie piszę, że to zły wzmacniacz, gdyż był skłamał ale ... zupełnie nie trafia w mój gust w mojej aplikacji.

Tak jak Ci pisałem już Michas82lca zawsze w ocenie wchodzi oprócz obiektywnej również subiektywna ocena związana z gustem.

Tak też na tą należy się zapatrywać.

Warto też wziąć pod uwagę że mam inne wzmacniacze dobrze grające i nie porównuję go po przesiadce z VK .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony "czarne" i "srebrne" grają lekko inaczej. Porównywałem kiedyś 4045 i 3040F. Są różnice, choć nie duże. Pamiętam, że czarnuch był lekko cieplejszy w odbiorze, mimo teoretycznie mniejszej mocy lepiej trzymał system, oraz na basie był bardziej mięsisty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości gdzie można zobaczyć takiego złotego xm-a :?:

 

 

 

 

Mam 10020 i jakoś mi na złotego to nie wygląda :rolleyes:

 

No widzisz pisząc zloty 99,9% forumowiczów wie o czym rozmawiamy.Jak nazywają ta serie złota czy srebrna? Jak możesz udzielić odpowiedzi na to pytanie to proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest napisane w 1 poście?

"która seria wzmacniaczy sony xm jest lepsza czarne czy złote?"

 

Może nie do końca złota, ale też czyste srebro to nie jest;]

Chciałeś się do czegoś przyczepić ale nie wyszło;]

Edytowane przez Marcyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem się do niczego przyczepiać tylko wydawało mi się że zarówno "czarne" jak i "srebrne" wzmacniacze sonego są na forach nazywane "złotą serią"

Ja z pytania kolegi ( "która seria wzmacniaczy sony xm jest lepsza czarne czy złote?") zrozumiałem że chodzi mu o kolor a nie serię, poniważ gdyby chodziło o serię to chyba powinien zapytać: która seria wzmacniaczy sony xm jest lepsza czarna czy złota?"

 

Jeżeli jestem w błędzie to wszystkich czujących się obrażonymi serdecznie przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony "czarne" i "srebrne" grają lekko inaczej. Porównywałem kiedyś 4045 i 3040F. Są różnice, choć nie duże. Pamiętam, że czarnuch był lekko cieplejszy w odbiorze, mimo teoretycznie mniejszej mocy lepiej trzymał system, oraz na basie był bardziej mięsisty.

 

A ja z kolei porównywałem 2 czarnuchy: 3040F oraz 5540

Mimo, że oba czarne mają różnice (dla mnie dość spore) w brzmieniu.

3040F tak jak kolega napisał, gra bardziej ciepło i gładko.

5540 trochę lepiej radzi sobie na dole (czuć więcej mocy), a na górze (i środku) jest bardziej chłodny i ostrzejszy, ale i jakby bardziej detaliczny.

Oczywiście to moje odczucia, wzmaki porównywane na tych samych klockach w tym samym aucie.

 

Wniosek z tego taki, że nie ma co uogólniać, która seria jak gra... Każdego trzeba posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...