Skocz do zawartości

Który wzmacniacz do morel tempo 6?


maciek4523
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie, jest to moj pierwszy post tutaj wiec pozdrawiam wszystkich :) Moje pytanie dotyczy glosnikow morel tempo 6 i mam maly dylemat z tym czym je zasilic.. mam aktualnie dwa piece, jeden z nich Alpine mrv T-707 V12.. a drugi Magnat Xcite 560.. Alpine jest dwukanalowy Magnat cztero.. Jeszcze nie mam, ale niedlugo w bagaznik pojdzie skrzynka, a na przodzie beda smigac wspomniane morele.. Jaki wzmacniacz bedzie dla tego zestawu (morele + skrzynia) najlepszy.. czy uzyc magnata i zmostkowac skrzynie i morele dac na dwa pozostale kanaly czy morele pod ta alpinke.. a , moze skrzynke pod alpine, a do moreli doradzicie jakis wzmacniacz, sprzedalbym wtedy magnata, ewentualnie dolozyl i zakupil cos pod te morele..? Proszę, wyrazcie swoje opinie.. jezeli potrzeba to podam specyfikacje obu piecow i moreli.. dzieki wielkie, pozdrawiam, Maciek.. dodam tylko , ze Car Audio zainteresowalem sie niedawno, systematycznie zglebiam wiedze, zapoznalem sie z FAQ Nazara, ale nie jestem w stanie na podstawie np parametrow pieca powiedziec czy bedzie odpowiedni do danych glosnikow czy nie, wiem , ze najlepiej posluchac i samemu ocenic, i tak wlasnie zrobie, zamontuje oba piece i bede kombinowal, ale moze ktos jest juz na tyle doswiadczony i mial do czynienia juz z wymienionymi przeze mnie piecami i glosnikami, ze jest w stanie mi odpowiedziec na to pytanie.. jeszcze raz dzieki..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jakie masz radyjko?

 

Powiem Ci tak, tweeter jest trochę nieprzyjemny tak więc alpina przyostrzy górę, a Magnata nie podpinałem ale za to Mac Audio Fearlessa i rewelacji nie było :dobani: . A jeszcze jak przyjdzie do tego jednostka Alpina to już na pewno bedziesz musiał zciszyć tweeter. Niestety zwrotką tego nie zrobisz. Musisz jakiegoś l-pada wpiąć.

 

Co do kicka pod magnatem (w moim przypadku Mac Audio) rewelacji żadnych :dobani: . Natomiast Alpina już sobie radzi i to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak graja z ww piecykami ale mialem je pod Soundstreamem P204 hmmm i bez rewelacji, tak jak kolega pisal wyzej, slaby kick srednia gora. Teraz mam to co w opisie i jest sporo lepiej przyjemniejszy bass i bardziej wyrazista gora, ale dalej nie powala, troche wiecej srednich. Ale to juz mysle wina glosnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej wiem czego NIE kupic :P magnata na bank sprzedaje.. Ta alpine V12 dam na suba i teraz poszukam czegos do tych moreli.. gdyby ktos mial jakies sugestie, pozytywne doswiadczenia z tymi morelami i jakims piecem, prosze pisac.. dodam, ze szukam cieplego bassu, dobrego i wyraznego srodka.. gora mnie nie interesuje za bardzo.. nie przepadam za wysoka gora.. dzieki Edytowane przez maciek4523
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, tweeter jest trochę nieprzyjemny tak więc alpina przyostrzy górę

Morel Tempo ma nieprzyjemną górę? Pod czym je słuchałeś? Jest to bardzo kulturalny zestawik, gdzie tweeter jest dość neutralny, w niczym tańszym niż R6A nie słyszałem porównywalnego/lepszego tweetera. Będzie to zapewne pytanie retoryczne: słyszałeś HSK?

 

maciek, sporo osób ma Tempo. Ja nie będę pisał o grze pod moim u-D. Jr. poprzednim, taką ocenę musieliby dać inni, którzy słyszeli np.: mój samochód pod nim. Ja tylko powiem, że grało to u mnie bardzo ciepło, z troszkę uwypukloną średnicą.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niczym tańszym niż R6A nie słyszałem porównywalnego/lepszego tweetera

Osobiście jestem zdania że tweeter w R6A jest nieco lepszy niż w Tempo - ale nie są to też zestawy tej samej klasy. Poza tym zgadzam się, że

Jest to bardzo kulturalny zestawik, gdzie tweeter jest dość neutralny

:wink:

 

Jeśli chodzi zaś o wzmak, to z mojego skromnego doświadczenia mogę tylko powiedzieć, że jeżeli

dodam, ze szukam cieplego bassu, dobrego i wyraznego srodka.. gora mnie nie interesuje za bardzo.. nie przepadam za wysoka gora..

swoje Tempo pędziłem kiedyś sony xm (3026 dokładnie). Jeżeli kick nie musi drzwi wyrywać, to jest to bardzo porządny wzmak, zrównoważony tonalnie. Powinieneś znaleźć w nim czego szukasz powyżej. Był też okres AA 200.2 - jednak taką konfigurację (jak każdą inną zresztą) byłoby wskazane odsłuchać przed zakupem - nie każdemu brzmienie może przypaść do gustu.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdania że tweeter w R6A jest nieco lepszy niż w Tempo - ale nie są to też zestawy tej samej klasy. Poza tym zgadzam się, że

Nie jestem w stanie ocenić, czy lepiej, bo grał w ogóle pod czym innym - KDC-BT6544U, Phase RS4. Mogę powiedzieć jedynie, że był porównywalny jakością, ale wydawało mi się, że ten zestaw u brata stanca w golfie grał bardziej szczegółowo, detalicznie. R6A jest ze 200zł droższy, a DLS ma w cenie Tempo jakiś tam zestaw jeszcze, ale nie słyszałem go.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem zadowolony ze zmiany. Obawiałem się na początku, że nie będzie w stanie może napędzić przodu, ale moje wątpliwości zostały wnet rozwiane, gdy podłączyłem go pod instalację:) Widzę, że w awatarze, masz też jakiegoś HC. 50 czy 100? Pod czym go masz?

Ja tam jestem jeszcze płotką, może Raadek się wypowie w tym temacie, jak to u mnie gra.

Edytowane przez TomoMadej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak 2-kanalowy na sam przod, do pedzenia moreli.. alpine zostawie na suba.. a co myslicie o magnatach? ten xcite 560 co mam to 4-kanalowka, moze by dal rade tym morela, on daje kolo 100 rms na kanal, moze troszke wiecej, wiec do moreli jak znalazl, a na mostku na suba wychodzi mu kolo 250.. dla mnie ok.. a co wy o tym myslicie? ten magnat przybyl do mnie przypadkiem tak naprawde, to stary wzmak i ciezko mi znalezc opinie na jego temat na necie, moze wy jako starzy wyjadacze, wiecie cos o nich? do tej pory pedzil mi suba i powodow do narzekan nie mialem, jeszcze nie podpialem suba pod ta alpine zeby porownac bo wygluszam bagaznik i wszystko lezy w garazu, dzieki, pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morel Tempo ma nieprzyjemną górę? Pod czym je słuchałeś? Jest to bardzo kulturalny zestawik, gdzie tweeter jest dość neutralny

Zestawik jest kulturalny...fakt, a Tempo 6 magluje od dwóch lat i były spięte pod Soniaczami, Alpinami, Nakami, Gienkami i nawet początkowo Mac Audio. Tweeter mnie poprostu nie urzekł, więc piszę moje odczucia.

Ogólnie jest z nim taki problem że jak zejdziesz za nisko albo na orginalnej zwrotce 6db to jest taka fajna górka w charakterystyce wysokotonowca, które zajebiście wkur... przynajmniej mnie. No ale nie ma się co czarować to najniższa seria mt-1 czy tam mt-11.

 

słyszałeś HSK?

Nieomieszkałem posłuchać.

 

z troszkę uwypukloną średnicą.

być może pod tym Juniorem, nie wiem nie słyszałem ale i tak mi trudno w to uwierzyć, bo ten zestaw ma słabą średnice. Natomiast słyszałem że pod Juniorem gra nieźle.

 

a co miales na mysli mowiac, ze nie powala?

To że rewelacyjnie to nie grało. Kick jak dostał nawet tych kiepskich wattów z Maca był ok natomiast z Alpinki był lepszy, bardziej kontrolowany i mniej buczący. Natomiast ton wysoki wykręcał uszy jak woźny w podstawówce. O średnicy zapomnij, a zwłaszcza na orginalnej zwrotce.

Zresztą masz dwa wzmaki na start to je podepnij i zobaczysz jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T6 dają radę bez średniaka, tylko oczywiście nie na ori zwrotce. mt-11 ucięte przy 2- 2,5 kHz i ściszone odpowiednio względem woofera dają radę, ale żeby pokazać na co je stać potrzebują odpowiedniego wzmaka.

woofer nie potrzebuje dużo mocy, a ładnie kopie i ma dobre zejście, układ drgający jest lekki dlatego wzmak powinien mieć dobrą kontrolę.

co do gry mt-11 mnie się bardziej podobała niż ht-25, ale niestety w tej samej konfiguracji nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...