Skocz do zawartości

Jestem zielony w CA - Zestaw do oceny


KryG411
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum jestem nowy, 2 posty moje usunieto a potrzebuje pomocy bo na dniach mam zamiar zakupić taki oto zestaw głośników:

 

Hertz HSK165 na przód

 

Hertz EV165 na tył

 

Teraz mam pytanie czy głosnikie te na tył bedą pasowaly do tych HSK na przodzie i czy beda dawały rade. Do tego chciałbym kupić jakiś wzmacniacz moze być używany ale chciałbym jakis tani a dobry. W aucie chodzi mi o dobra góre oraz mocny i soczysty bass. Czy ten zestaw sie dobrze spisze?

 

Prosze o pomoc ekspertów, oczywiście maty wygłuszające tez zakupie na przód i w boczki na tył zeby wszystko miało ręce i nogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam pytanie czy głosnikie te na tył bedą pasowaly do tych HSK na przodzie i czy beda dawały rade.

Będą :super:

 

 

Do tego chciałbym kupić jakiś wzmacniacz moze być używany ale chciałbym jakis tani a dobry.

Proponuję zrezygnować z tylnych głośników a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na lepszy wzmacniacz i lepsze materiały tłumiące

 

W aucie chodzi mi o dobra góre oraz mocny i soczysty bass. Czy ten zestaw sie dobrze spisze?

Wszystko zależy od reszty sprzętu jak i od poprawności montażu :cwaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie ten wzmacniacz? jakie modele? jakiej firmy?

 

Czy którys z tych spełniałby wymagania tych 2 zestawów czy to shity? :

 

MAGNAT EDITION 44HQ

 

http://allegro.pl/magnat-edition-44-hq-promocja-gratisy-sklep-od-ss-i1314422156.html

 

BLAUPUNKT EMA 460

 

http://allegro.pl/blaupunkt-ema460-moc-700w-nowy-sacz-i1327642423.html

 

SONY XM-GTX6040

 

http://allegro.pl/sony-xm-gtx6040-black-x-plod-max-power-600w-i1323666737.html

Edytowane przez KryG411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakie ten wzmacniacz? jakie modele? jakiej firmy?

 

Czy którys z tych spełniałby wymagania tych 2 zestawów czy to shity? :

 

MAGNAT EDITION 44HQ

 

http://allegro.pl/magnat-edition-44-hq-promocja-gratisy-sklep-od-ss-i1314422156.html

 

BLAUPUNKT EMA 460

 

http://allegro.pl/blaupunkt-ema460-moc-700w-nowy-sacz-i1327642423.html

 

SONY XM-GTX6040

 

http://allegro.pl/sony-xm-gtx6040-black-x-plod-max-power-600w-i1323666737.html

 

prosze Cie nie kupuj tego badziewia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'to shity"

Najpierw wyglusz drzwi ( w tym skontaktuj sie z K@milem Adminem)

Jaka kwota na wzmacniacz?? 2 czy 4 kanaly, ajkies wymagania muzyczne?? (gatunki)

 

 

no jak 2 zestawy głośników HSK165 + EV165 to 4 kanałowy, nie wiem do jakiej kwoty, poradzcie mi jakie sa dobre a tanie, mogą być używki, nie jestem az takim audiofilem zeby np kupic wzmacniacz za 1k, napisz jak to widzisz zeby bylo dobrze i tanio, muzyki slucham rozniej ale przewaznie house, elektro-house, trance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KryG411 odpowiedz sobie na pytanie :

Ile głośników w samochodzie mają osoby odpowiadające Ci w temacie i dlaczego ?

(Dla ułatwienia dodam że ich instalacje są napisane w opisie).

pomocne będzie znalezienie informacji kto to jest Bartosz Nazar i co on dla Ciebie zrobił :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz kolejne tematy ( które lecą do kosza ) , czekasz na odpowiedz ...a ona cały czas znajduje się na forum. Wystarczy poszukać . No ale tak - najprościej powiedzieć ze sie nie znalazło lub ze Twój przypadek jest szczególny.

 

Daruj sobie magnaty , błyszczące Sony i inne sraupunkty. Rozgladnij się np za starszymi Alpine z czarnej serii , coś co będzie miało z 80W RMS @4 Ohm na kanał ( może być 4 kanalowka która po zmostkowaniu da Ci ok 100W na kanał ) . Tylne głośniki dokupisz jesli stwierdzisz ze przednie nie wystarcza a teraz pieniądze przeznacz na wzmacniacz :)

 

PS ja w podpisie mam 4 głośniki ...uppppppssssss ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KryG411 odpowiedz sobie na pytanie :

Ile głośników w samochodzie mają osoby odpowiadające Ci w temacie i dlaczego ?

(Dla ułatwienia dodam że ich instalacje są napisane w opisie).

pomocne będzie znalezienie informacji kto to jest Bartosz Nazar i co on dla Ciebie zrobił :wink: .

 

Widzę ze wielu ma tylko 2 głośniki na przód a w bagazniku suba, ja nie moge sobie na suba pozwolić bo to kabriolet wiec nie ma gdzie wsadzic skrzyni dlatego byłem za 4-ma głosnikami zeby to jakos grało a nie sam przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz ze dodatkowe " byle jakie " głośniki z tylu bedą chociaż namiastka suba ?

 

Ja juz wymiekam, to że jestem nowy to nie znaczy ze nie czytałem forum bo siedziałem juz kilka godzin na nim ale opinii i wyborów jest tyle ilu jest uzytkowników i firm sprzętu, teraz to sam nie wiem co jest dla mnie dobre? chciałem się zmieścić w 1k z głosnikami, wzmacniaczem i reszta pierdolek, to może kupić te HSK165, wzmacniacz i zrobić sobie suba pod zamówienie? bo wysokośc dostępna w bagazniku po złożeniu dachu to max 30cm, podajcie jakieś przykładowe zestawy bo teraz to juz sam nie wiem, chciałbym zeby dzwiek był fajny podczas sluchania przeważnie electro-house, żeby bass był lepszy niż oryg audio opla.

 

W golfie V miałem tylko 2 głosniki z przodu (2xwoffer + 2twettery) i nigdy mi sie to nie podobało jak grało siedząc z tył taka łysa cisza.

Edytowane przez KryG411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedziałem juz kilka godzin na nim ale opinii i wyborów jest tyle ilu jest uzytkowników i firm sprzętu, teraz to sam nie wiem co jest dla mnie dobre?

skoro Ty nie wiesz co jest dla Ciebie dobre to skąd do diaska ( :hyhy: ) my to mamy wiedzieć? A czy kupując tv szukasz na forum jaki chcesz czy idziesz do sklepu i oglądasz kilkanaście i wybierasz ten, który w Twoim odczuciu wyświetla najlepszy obraz? Na forum nikt Ci nie poda gotowej recepty na granie dla Ciebie bo takowej nie ma, jest tyle możliwości, że głowa mała. Jeśli naprawdę chcesz to zrobić z głową to pośpiech jest złym doradcą. Musisz pojeździć troszkę po spotach i posłuchać troszkę instalacji forumowych kolegów, wówczas wyrobisz sobie swoje zdanie na temat tego co byś chciał mieć u siebie

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu powtarzac tego co napisali koledzy, ale skoro nie masz zbyt miejsca na suba to przy dobrze wygluszonych drzwiach i pozadnym zasileniu HSK da ci jego zludzenie.

A jak chcesz suba i masz te 30cm wysokosci ( nie wiem jak dalej) to szukaj 10" suba, tylko martwie sie ze ten tysiac juz nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglusz drzwi- to podstawa, bez tego mozesz zostac przy fabrycznych glosnikach a i tak bedzie to samo, chociaz nie, bo im lepsze glosniki zamontujesz tym wiecej trzeszczenia roznych elementow drzwi i nie tylko uslyszysz ;p.. kup uzywany wzmak np. Alpine z serii chociazby V12, albo slynne 35xx.. zainwestuj w kable, bo bez nich tez lipa.. i zacznij myslec, to wszystko zacznie ukladac sie w logiczna calosc.. Jakie masz radio? odpusc glosniki z tylu, zamontuj porzadnie przod, w bagaznik skrzynie i wtedy osadz czy czegos brakuje.. Edytowane przez maciek4523
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup te HSK, porządny wzmacniacz do nich, wyglusz chociaż po taniosci drzwi i gwarantuje Ci ze pojawi się uśmiech na Twojej twarzy. Z biegiem czasu jesli stwierdzisz ze Ci mało to pomyslisz o subie . Fajne urzywane sprzęty mozna nie raz kupić za grosze.

 

Ps - prowadzisz auto siedząc z tylu ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HSK sa dobrym zestawem w tym przedziale cenowym, mozesz tez rzucic okiem i poczytac o morel maximo, sa nieco drozsze od HSK ale tez godne uwagi.. jak tanio wygluszyc drzwi? polecam APP U 200 UBS Aerozol.. za 100zl kupisz 6 puszek tego aerozolu i dosc tanio a solidnie wygluszysz drzwi.. powinno jeszcze starczyc na bagaznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmowcy piszą Hsk to bardzo dobry zestaw w tym przedziale cenowym jak go porządnie zasilisz to zobaczysz co potrafi. Wyglusz dobrze drzwi oraz tapicerke matami, gdyż te glosniczki maja naprawdę porządny wykop żeby tapicerka ci nie wpadala w rezonans.Będziesz w 100% zadowolony. Edytowane przez kris1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz juz wiem na czym stoje. Kupie te HSK165, kolega z forum napisal mi ze może sprzedac mi wzmachol Philips dap 600 4-kanałowy co wy na to? hmm.. jesli z przodu dałbym te HSK to na te pozostałe 2 kanały mogłbym suba podłaczyć? hmm.. mam mozliwosci obudowe zrobić sam bo mam narzedzia i MDF tez sie znajdzie wiec jakie głosniki są dobre na suby? dzis wymierze wymiary jaka bym mogł miec duza skrzynke w bagazniku ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...