Skocz do zawartości

Tanie radio do aktywki


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Po mału kompletuje klocki do mojego przyszłego autka (ford mondeo mk1).. Na razie zapisałem się na kurs i myślę, że za jakieś pół roku wleci dopiero autko.

 

Muzyka jakieś słucham to reggae, rock i dobry hh. Myślałem o zrobieniu bi-ampu. Głośniki jakie posiadam to: HSK. Chciałbym woofery puścić pod alpine 3544, natomiast tweetery pod sony xm-3520 (coby je trochę złagodzić). Oczywiście w późniejszym czasie dojdzie jakiś sub do dopełnienia pasma.

 

Jakie radyjko wybrać? ..nie chodzi mi o wygląd i bajery, po prostu ma grać. Kasy chciałbym wydać jak najmniej (400zł to już naprawdę maximum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radyjko wybrać? ..nie chodzi mi o wygląd i bajery, po prostu ma grać. Kasy chciałbym wydać jak najmniej (400zł to już naprawdę maximum).

 

Z tematu wynika ze szukasz radia do aktywki, jesli chodzi o aktywke to wlasnie chodzi o bajery (bo to te bajery są m.in. potrzebne ze zrobic aktywke) no chyba ze kupisz zewn. proc.

 

Nakamichi z HSK ladnie wspolgra :wink: Cd-40z albo CD-45z chba w okolicach tego budzetu dorwiesz (bywaly bynajmniej za tyle na allegro)

 

 

Co do wypowiedzi kolegi FUBU to jesli autor szuka faktycznie radia do aktywki to powyzsze raczej srednio sie do tego nadają. Glownie to one są akurat pod pasywke......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba ze kupisz zewn. proc.

Jeśli w tej kasie kupię coś sensownego, to czemu nie.

Glownie to one są akurat pod pasywke......

także odpada, nie mam na razie zielonego pojęcia o pasywce, a z aktywką myślę, że jakoś sobie poradzę..

 

zależy mi żeby wyciągnąć z tych głośników jak najbardziej średnicę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wypowiedzi kolegi FUBU to jesli autor szuka faktycznie radia do aktywki to powyzsze raczej srednio sie do tego nadają. Glownie to one są akurat pod pasywke......

 

Aaaa moj blad nie spojrzalem na nazwe tematu tylko na sama tresc i mi umknelo :(

 

zależy mi żeby wyciągnąć z tych głośników jak najbardziej średnicę..

 

A to jej im brakuje? :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to napisałem?

 

O, tutaj

 

zależy mi żeby wyciągnąć z tych głośników jak najbardziej średnicę..

 

nawet jeszcze ich nie podłączałem :P

 

To podlacz, posluchaj i dopiero dumaj co chcesz osiagnac. Rozdzielenie zwrotki na biamp najpierw rozwaz jak to Ci nie podejdize to dopiero aktywke odpalaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood PS (jakiś) ja miałem PSW9521 (chwilowo nie mam, ale może do mnie wróci) dużo ustawień, wygląd trochę kosmiczny (ale trudno o radio z aktywką bez takiego wyglądu). W cenie do 400zł na pewno coś trafisz. Ogólnie brzmienie Kenwood'ów (a kilka już miałem) jest bardzo neutralne, bez podbarwień :cool: Ustawień też mają sporo (współczynnik Q, zwrotki aktywne, DSP itd.itp, (dla mnie było za mało ustawień więc radio zmieniłem :wink2: ))

 

Może JVC SH1000? Bywało na allegro po 400zł.

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwood PS (jakiś)

ciężko dostać te kenie z tego co widzę, poza tym ceny z kosmosu..

Może JVC SH1000? Bywało na allegro po 400zł.

bywało, kiedy? ..z archiwum allegro najtaniej 540zł :D

 

bez przesady Panowie, ja się uczę, mam 17lat a wy mi tu z takimi cenami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój był za 300zł chociaż miał uwaloną masę od RCA i panel czasem lubił się przyciąć (ale nie zawsze), w sumie kupujący trochę mi kręci, więc jeśli byś był na niego chętny to już PW.

 

Co do SH1000 to może wycofali aukcje bo były 2 i oscylowały w okolicach 400zł :zawstydzony: (albo może się wyżej skończyły, bo to nie kup teraz było).

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpine 7893 7894 7892(bez mp3)

 

Nie wydaję mi się, żeby te modele miały wbudowaną w sobie zwrotnicę aktywną :suchy: ?

 

Jak już to lepiej trochę dołożyć i zakupić 9833R, ale ten temat był już tyle razy wałkowany, że masakra.

A co do jego ceny, to ostatnio, kolega kepke_23 miał ten model za 490 zł., o ile dobrze pamiętam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nie doczytalem :D

 

No jesli chodzi o alpine 983X To powiem ze udało mi sie 2 razy kupic 9831 raz za 250 a raz za 220 :D wiec tanio mozna kupic

 

Aktywke maja... :P

 

Zawsze sie zadstanawiałem czym sie rózni 31 od 33 bo jak narazie zadnej róznicy nie znalazłem

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko dostać te kenie z tego co widzę, poza tym ceny z kosmosu..

 

bywało, kiedy? ..z archiwum allegro najtaniej 540zł :D

 

bez przesady Panowie, ja się uczę, mam 17lat a wy mi tu z takimi cenami :P

 

Były były :D mój kolega kupił ostatnio takiego w idealnym stanie za 400zł a był chyba jeszcze jeden albo dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli chodzi o alpine 983X To powiem ze udało mi sie 2 razy kupic 9831 raz za 250 a raz za 220 :D wiec tanio mozna kupic

chyba będę na coś z tych alpinek polował.

Zawsze sie zadstanawiałem czym sie rózni 31 od 33 bo jak narazie zadnej róznicy nie znalazłem

też jestem ciekaw, może ktoś rozjaśni? :)

Były były :D mój kolega kupił ostatnio takiego w idealnym stanie za 400zł a był chyba jeszcze jeden albo dwa

wyglądają jak ze statku kosmicznego. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sprzedałem DEH-P945R za grosze z racji "śfiszczoncej" przetwornicy i jako-tako wyglądu. Jeżeli przymkniesz na takie mankamenty oko to myślę że P945R lub P99R(deck) można kupić w takiej cenie- oczywiście nie od ręki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerób zwrotki od HSK na bi-amp i nie będziesz potrzebował radia z aktywką. A wtedy w tej cenie masz większy wybór - wspomniane Naki, Clarki np. 9175/9375, starsze Alpinki. A jeśli nie to polecam Kenia - kolega ostatnio kupił coś z 85xx za 350PLN'ów i jakby nie ten wygląd to sam bym wziął takie :D

 

Tak z lekka offtopowo - pozbywasz się R19 i przesiadasz się do Mondeo mk1? Słaby wybór :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerób zwrotki od HSK na bi-amp

macie może jakąś instrukcje jak to zrobić? :P

pozbywasz się R19 i przesiadasz się do Mondeo mk1? Słaby wybór :D

czemu tak myślisz? R19 niby jeździ ale wygląd kiepski, komfort jazdy także.. jeździłem już kiedyś mondeo mk1 i jak za tą kasę (do 3 tysi) myślę, że nic lepszego nie dostanę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to banalnie proste.

 

Wchodzisz na stronę hertza, i wybierasz swój model głośników -> technical information.

W pliku pdf masz schemat zwrotnicy. Kilka dotknięć lutownicą powinno sprawić że oddzielisz od siebie tor woofera oraz tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu tak myślisz? R19 niby jeździ ale wygląd kiepski, komfort jazdy także.. jeździłem już kiedyś mondeo mk1 i jak za tą kasę (do 3 tysi) myślę, że nic lepszego nie dostanę

 

Wygląd - kwestia gustu. Co do komfortu to bym się sprzeczał - ojciec miał R19 w sedanie, wujek Mondeo - i jedyna przewaga Mondeo to ilość miejsca. Zamiast dokładać do Mondeo zainwestuj w R19 bo za 3k to kupisz padakę zarówno mechanicznie i blacharsko. No i ze względu na audio - w Mondeo z tego co kojarzę są bardzo kiepskie furtki do włożenia 16,5 - trzeba dużo rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamusa, 2 lata temu ojciec sprzedał takowe mondeo i po przesiadce do Berlingo '99r. śmiemy stwierdzić iż te pierwsze było wygodniejsze..nic się nie psuło, może trochę oleju brał, ale to norma w 16V.. poza tym środek renówy ma się nijak do mondeo. i dużo by tu wymieniać :) te r19 nie jest moje zresztą, a brata.. za 3kzł jak dobrze poszukam to kupię w naprawdę dobrym stanie i to z gazem, kolega teraz kupił i chwali sobie (po zmianie z corolli '94r).

 

No i ze względu na audio - w Mondeo z tego co kojarzę są bardzo kiepskie furtki do włożenia 16,5 - trzeba dużo rzeźbić.

wiem, że są tam jajka.. i dlatego wybiorę to auto, lubię grzebać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...