Skocz do zawartości

Głuszymy drzwi :) Czyli standardowo - jakie maty?


Geto90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niedawno zacząłem zabawe z car audio i jestem na etapie wygluszenie drzwi przednich :)

 

Niestety ucze sie i pracuje stad niezbyt duzy budzet :/ Chce zrobic przyjemny system w samochodzie, nie musi to chodzic bardzo glosno ale przyjemnie :) W przodzie beda graly Morel Maximo i teraz pytanie jakie maty zastosowac do wygluszenia drzwi?

 

Wiec tak budzet niski - 100 do 150 zl. Drzwi dosc duze i dlugie bo Hondy Civic Vgen coupe 95r :/ Czym je najlepiej wygluszyc? W tych pieniadzach podejrzewam ze szalu nie bedzie ale z drugiej strony to slyszalem ze jezeli zrobi sie to solidnie i dokladnie to nawet te tanie maty dobrze sie sprawuja :) Generalnie do glosnikow z tej polki nie ma tez co ladowac duzo w wygluszenie bo sie to nie kalkuluje. Powiedzcie jakie beda najlepsze z tych budzetowych. Pod uwage bralem.

 

1. Mate APP (jakos najmniej jestem do nich przekonany - ludzie bardzo narzekaja)

2. Tasma dekarska Soudal

3. Mata bitumiczna taka standardowa - jako jedyna z tych trzech opcji mam u siebie w miescie po 7zl za 25x50

 

I teraz pytania:

1. Ile bede potrzebowal tej maty? Tzn jak to liczyc - na drzwi od zewnatrz z obu stron plus na zewnatrz czyli niby 3 warstwy, tak? Sporo tego wychodzi... Ale chce to zrobic porzadnie :) Dalej - czy w okolicach glosnika jakos specjalnie grubiej wygluszyc? Gdzie najlepiej zamontowac zwrotnice? I co z ciegnami i reszta bajerow w drzwiach?

2. Ktora z wyzej wymienionych mat najlpeiej wybrac? A moze jest jakas inna - lepsza opcja?

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mate APP (jakos najmniej jestem do nich przekonany - ludzie bardzo narzekaja)

 

 

Mata bitumiczna taka standardowa - jako jedyna z tych trzech opcji mam u siebie w miescie po 7zl za 25x50

 

 

Dziwny zbieg okolicznosi ze APP to mata bitumiczna ktora wystepuje w tym wymiarze i w tej cenie :D

 

 

2. Ktora z wyzej wymienionych mat najlpeiej wybrac? A moze jest jakas inna - lepsza opcja?

 

Najpierw trzeba wiedzec co sie ma przy ich uzyciu osiagnac a pozniej wybierac materialy....

 

 

 

 

 

1. Ile bede potrzebowal tej maty? Tzn jak to liczyc - na drzwi od zewnatrz z obu stron plus na zewnatrz czyli niby 3 warstwy, tak? Sporo tego wychodzi... Ale chce to zrobic porzadnie :) Dalej - czy w okolicach glosnika jakos specjalnie grubiej wygluszyc? Gdzie najlepiej zamontowac zwrotnice? I co z ciegnami i reszta bajerow w drzwiach?

 

 

j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać nie lubimy użyć opcji szukaj, a szkoda ...

 

Lubimy :) Szukalem spor, ale albo sa starsze tematy np z 2008 gdzie byly inne maty ofercie i ludzie nie mieli tyle doswiadczenia z tym zwiazanego albo mijaja sie tematu z budzetem np250 plnow. To nie to z jestem wygodny :) Ale chcialbym zeby ktos tak pomogl indywidualnie do mojego przypadku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny zbieg okolicznosi ze APP to mata bitumiczna ktora wystepuje w tym wymiarze i w tej cenie

 

No rozumiem, ale czytajac rozne tematy na roznych forach zrozumialem ze APP to te firmowe z ktorymi jest sporo problemow a Ci sami uwazaja ze maty kupione w sklepie bodajze lakierniczym (nie firmy APP) daja duzo lepsze efekty, nie pekaja w ziemie itd. Stan to to tak jakos oddzielilem. Przepraszam za zamieszanie ale wybaczcie srednai znajomosc tematu. gdybym wiedzial ocb w tym wszystkim to bym tutaj nie pisal :)

 

Najpierw trzeba wiedzec co sie ma przy ich uzyciu osiagnac a pozniej wybierac materialy....

 

Nie wiem co mam do wyboru ;) Chodzi mi o to zeby w koncu z glosnikow wydobyc jakis bass bo skrzynki nie planuje i chce zrobic w miare dobry na moj budzet przod. Generalnie zeby sie to wszystko nie tluklo i nie brzeczalo a zeby przyjemnie "miekko" bylo slychac muzyke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetl postUżytkownik sanders156 dnia 16 listopad 2010 - 00:29 napisał

Dziwny zbieg okolicznosi ze APP to mata bitumiczna ktora wystepuje w tym wymiarze i w tej cenie

 

 

No rozumiem, ale czytajac rozne tematy na roznych forach zrozumialem ze APP to te firmowe z ktorymi jest sporo problemow a Ci sami uwazaja ze maty kupione w sklepie bodajze lakierniczym (nie firmy APP) daja duzo lepsze efekty, nie pekaja w ziemie itd. Stan to to tak jakos oddzielilem. Przepraszam za zamieszanie ale wybaczcie srednai znajomosc tematu. gdybym wiedzial ocb w tym wszystkim to bym tutaj nie pisal :)

 

 

APP i BOLL wlasnie zaopatrza takie sklepy pomijajac fakt ze to sa te same maty tylko oni pakuja je w swoje opakowania i to tyle , ludzie narzekaja bo nie potrafia ich stosowac , kupuja twarde , nie podgrzewaja i im sie lamia , trzeba kupic miekkie , zainwestowac w opalarke i bedzie ok , trzeba zaslonic otwory technologiczne jakims sztywnym materialem np. plexi lub blacha , tapicerke trzeba usztywnic oraz warto stworzyc miekkie polaczenie jej z blacha drzwi za pomoca gabki zamknieto komorkowej , karimaty itp. , glosniki musza byc bardzo solidnie i stabilnie zamontowane.... To kilka podpowiedzi ale ulatwiam ci sprawe bo jeszcze powinienes wiedzec dlaczego i co to wszystko ma na celu , ta wiedza pomaga podejmowac decyzje podczas prac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

APP i BOLL wlasnie zaopatrza takie sklepy pomijajac fakt ze to sa te same maty tylko oni pakuja je w swoje opakowania i to tyle , ludzie narzekaja bo nie potrafia ich stosowac , kupuja twarde , nie podgrzewaja i im sie lamia , trzeba kupic miekkie , zainwestowac w opalarke i bedzie ok , trzeba zaslonic otwory technologiczne jakims sztywnym materialem np. plexi lub blacha , tapicerke trzeba usztywnic oraz warto stworzyc miekkie polaczenie jej z blacha drzwi za pomoca gabki zamknieto komorkowej , karimaty itp. , glosniki musza byc bardzo solidnie i stabilnie zamontowane.... To kilka podpowiedzi ale ulatwiam ci sprawe bo jeszcze powinienes wiedzec dlaczego i co to wszystko ma na celu , ta wiedza pomaga podejmowac decyzje podczas prac....

 

Wlasnie o taka pomoc mi chodzilo.

Czyli w tym budzecie najlepsza opcja beda te maty? Jest jakas roznica miedzy APP a BOLL? Napewno musza to byc miekkie maty. A latem nie splywaja? Jeszcze Honda jest czarna :/ Opalarke juz mam takze w montazu powinno byc ok. Otwory technologiczne tak calkowicie zaslonic? czy wstarzczy te wieksze jakos pozmniejszac? W jaki sposob usztywnic tapicerke? Myslalem zeby przykleic do niej taka pianke jak pod panele. Mate dawac tez miedzy dystans a blache czy przykrecic normalnie do blachy i wtedy okleic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, ale jestem bardzo przewrażliwony na punkcie mat APP.

 

Miałem jednego klienta, który przyjechał do mnie z takimi matami...

Przy samym wyciąganiu z opakowania pękały w rękach...

 

Osobiście wolałbym założyć dekarkę niż APP.

 

A najlepiej odpuścić sobie jedną imprezę czy wyjście na miasto i dorzucić do mat GMS/STP!

 

A temat poleci do kosza, bo wałkowany 1000 razy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że sama mata; choćby to był Dynamat - to nie wszystko... Musisz jeszcze wiedzieć po co Ci ona, oraz jak i gdzie jej użyć. Czasami wyklejenie drzwi najdroższym Extream'em, nie przyniesie takiego efektu jak furtki zrobione z głową nawet za pomocą najtańszych, budżetowych rozwiązań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeciwnie :D

Zaczynałem od mat APP/BOLL i złego słowa na nie powiedzieć nie mogę - trzeba tylko wiedzieć jak się do tego zabrać :wink:

 

Tez mam zamiar zaczac od tych mat :) Moze jakies wskazowki? Lub linki do ciekawych instrukcji krok po kroku jak to dobrze wygluszyc? :)

 

miki87 rozumiem, wlasnie dlatego chce w razie czego kupic wiecej tanszych mat ale zrobic to wszystko porzadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wybacz, ale jeżeli mata pęka mi przy wyciąganiu z opakowania to chyba nie ma sensu smile.gif

 

Możliwe, że akurat klient miał jakieś gorsze maty, które leżały w magazynie z parę latek.

 

Nie gorsze tylko twarde, które niestety trzeba dość dobrze podgrzać są jeszcze miękkie z którymi już dużo lepiej się pracuje. Stosując jedne i drugie (oraz kilka innych trików) można całkiem przyzwoicie zrobić drzwi - moim zdaniem dużo lepiej niż dekarką msn-wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najtańszym i sensownym rozwiązaniem są maty sinus'a.Są droższe od badziewia w/w ale są grube,ciężkie,tłumią i nie pękają w przeciwieństwie to app i taśmy.Po podgrzaniu robią bardzo plastyczne i łatwe w nakładaniu.Mają mocny klej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec ku mojemu (milemu) zaskoczenieu dzisiaj na miesice znalazlem w jednem sklepie maty APP i BOLL miekkie za calkiem dobra cene - 7zl. Ktore w razie czego brac? APP czy BOLL? Jest w ogole jakakolwiek roznica? Hm gosc proponowal mi tez taka mate z filcem za 15zl 50x50, mowil ze jest sporo lepsza od zwyklej bo generalnie glosnik powinien grac w takim srodowisku. Mial racje czy moze to jakis tutejszy "znafca"?

 

Powiedzcie mi czy dodatkowo warto zainwestowac i dokupic z3-4 sztuki jakiejs lepszej maty typu STP, GMS czy Dynamat? Da to jakas znaczniejsza poprawe czy raczej nie ma sensu i lepiej skupic sie na dokladnym wygluszeniu APP? Dodatkowo chcialem zapytac w jakis sposob zamontowac dystans do blachy? I czy ma on siedziec bezposrednio na niej czy moze lepiej podlozyc jakas uszczelke lub mate?

 

Z gory dziekuje za pomoc :)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktore w razie czego brac? APP czy BOLL?

Wszystko jedno msn-wink.gif

 

 

Hm gosc proponowal mi tez taka mate z filcem za 15zl 50x50, mowil ze jest sporo lepsza od zwyklej bo generalnie glosnik powinien grac w takim srodowisku. Mial racje czy moze to jakis tutejszy "znafca"?

Filc strasznie chłonie wodę, której w drzwiach nie brakuje tak więc.......

 

Powiedzcie mi czy dodatkowo warto zainwestowac i dokupic z3-4 sztuki jakiejs lepszej maty typu STP, GMS czy Dynamat?

Zawsze warto zastosować lepsze materiały - spokojnie wystarczy stp/gms msn-wink.gif

 

Dodatkowo chcialem zapytac w jakis sposob zamontowac dystans do blachy? I czy ma on siedziec bezposrednio na niej czy moze lepiej podlozyc jakas uszczelke lub mate?

Przykręcić bezpośrednio do blachy dodatkowo uszczelniając silikonem lub jeszcze lepiej klejem montażowym msn-wink.gif

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filc strasznie chłonie wodę, której w drzwiach nie brakuje tak więc.......

 

Tez sie nad tym zastanawialem, czyli filc odpada. Zostaja zwykle maty :)

 

Zawsze warto zastosować lepsze materiały - spokojnie wystarczy stp/gms Dołączona grafika

 

A budzetowo zmieszcze sie w tym? Jest sens? I jezeli juz to gdzie ewentualnie wstawic te kawalki? I ogolnie na ktorych miejscach skupic sie szczegolnie - np polozyc dwie warsty zwyklej APP?

 

Przykręcić bezpośrednio do blachy dodatkowo uszczelniając silikonem lub jeszcze lepiej klejem montażowym Dołączona grafika

 

I juz w pelni przykrecony dystans okleic jeszcze bo bokach mata, tak? :)

 

Kolejne pytanie - gdzie najlepiej zamontowac zwrotnice? I czym? Wywiercic jakies dziurki i przykrecic czy moze przykleic na czyms? No i czy zwrotnice zamontowac juz na przyklejonej macie czy jak?

 

I kolejne pytanie - co zrobic zeby plastiki w drzwiach tak nie strzelaly i nie trzeszczaly? Te jakby wmontowane w drzwi typu schowek czy oprawka klamki?

 

Duzo pytan zadaje ale w koncu od tego jest forum - zeby sobie pomagac :)

 

Z gory dziekuje :)

Edytowane przez Geto90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans możesz okleić jeśli wpłynie to na sztywność mocowania dystansu/woofera, zaszkodzić na pewno nie zaszkodzi.

 

Zwrotnice zamontujesz tam gdzie będziesz miał miejsce, a za wiele opcji pod boczkiem nie ma. Wszystko zależy od samochodu. Ponadto, nie montuj ich zbyt blisko woofera, bo niektóre plastikowe obudowy zwrotnic potrafią "dzwonić" wraz z jego graniem. Ważne by zwrotki zamontować dość solidnie, aby nie "poluzowały" się od trzaskania drzwiami.

 

Sposobów na plastiki jest wiele, a w zasadzie "każdy orze jak może". Przydatna będzie np. taśma parciana, cienka gąbeczka, jakieś pianki amortyzujące, kawałki maty, kawałki peszela, można użyć spraye wyciszające do tego przeznaczone itd. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

      Ja też kiedyś montowałem zwrotki w drzwiach ale sporo wygodniej jest je zamontować w bagażniku. Chyba, że nie mają regulacji to wsio ryba, ale w razie jak źle podłączymy kable plus z minusem to szybciej będzie otworzyć bagażnik niż za każdym razem zdejmować boczki (idzie zima )  :)  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam jestem zdania ze naprawde warto poczekac (miesiac?) dolozyc te 100zl i miec zrobione raz i dobrze. W przyszlosci pewnie bedziesz chcial cos wymienic itp. A po co robic dwa razy? Po co znow sciagac? kupowac nowe maty? Poczekaj , dozbieraj, nie codziennie sie rozbiera całe drzwi. . A jak Twoja choroba CA sie bedzie rozwijać to nie bedziesz musial juz myslec o ponownym wygłuszaniu drzwi. Warto poczekac i miec pewnosc materialu, kleju oraz tez tego ze WYGŁUSZA a nie tłumi juz nie mowiac o samej wadze takich najtanszych mat ( drzwi po jakims czasie czesto niestety opadaja)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...