Skocz do zawartości

seryjne głośniki VW i Pionerr 88RS- Problem


wrc16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód to VW Bora seryjne głosniki w drzwiach przod tyl plus tweetery także przod tył.

Podpinajac jakies radio dalco czy jakiś sony z niższej serii grają wszystkie głośniki , natomiast po podpięciu Pioneera P88rs gra tylko przód, z tyłu słychac w tweeterach że jakiś sygnał jest ale nie grają głosniki ani w drzwiach ani te tweetery, podpinajac na szybko spowrotem stare dalco wszystkie graja jak trzeba..

 

Co może być przyczyna takiego objawu? cos trzeba zmienić w ustawieniach radia? Jak tak to co bo juz mi nic do głowy nie przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyna takiego objawu? cos trzeba zmienić w ustawieniach radia? Jak tak to co bo juz mi nic do głowy nie przychodzi.

Do takich ustawień służy opcja FADER ale skoro radio było przepinane to wszystkie ustawienia powinny się zresetować na zero.

Wycisz przód FADER-em i zobacz co będzie słychać w tylnych głośnikach ale szczerze to mi to wygląda na "upaloną" końcówkę mocy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich ustawień służy opcja FADER ale skoro radio było przepinane to wszystkie ustawienia powinny się zresetować na zero.

Wycisz przód FADER-em i zobacz co będzie słychać w tylnych głośnikach ale szczerze to mi to wygląda na "upaloną" końcówkę mocy :/

 

Tyle że fader nie działa przod tył a tylko lewa i prawa strona (po prostu opcja przód tył jest jakby nie aktywna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wraz z wrc16 kombinowaliśmy i nie wychodziło, najgorsze jest to że w opcjach (nie pamiętam nazw) tam gdzie reguluje się prawo lewo w ogóle nie ma pozycji przód tył

 

resetowaliśmy również ustawienia radia i też nie pomogło.

 

po pomiarze napięcia na wtyczce głośnikowej radia na wszystkich pinach pokazuje napięcia około 0,3V (w zależności jak głośno jest i jaka muzyka leci)

 

jak można sprawdzić czy jest spalona końcówka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fader działa na lewo/prawo (przynajmniej w tym radiu)

 

Przód/tył tez tylko że akurat teraz jest tak jakby był nie aktywny (jest krzyżyk ale działa tylko lewo prawo gorny i dolny własnie nie jest aktywny i nie da sie tego sterować)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze rozwiązania jak to mówią są najlepsze- trzeba było wcisnąc przycisk reset na panelu (jest tam taki malutki przycisk trzeba go nacisnac gdługopisem czy jakimś innym ostrym i małym urządzeniem i to wszystko hula jak trzeba :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...