Skocz do zawartości

Audio do Fiata Punto I do 300 zł


Wego
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jest to mój pierwszy post na tym forum. Kilka tygodni temu dostałem stare autko Fiata Punto I. Niestety nagłaśnia je tylko jakieś starsze radyjko sony 4x45W z CD i małe głośniczki na podszybiu 87 mm...

Kolejnym problemem jest to, że jedynymi fabrycznymi miejscami na głośniki są 87 mm dziury na podszybiu z przodu i z tyłu obok półki bagażnika 100 mm.

Jestem ciekawy Waszych pomysłów rozbudowania audio w tym autku za cenę 200 - 300 zł. Radio zostaje stare, jest całkiem ok. Myślałem o 16,5 cm w półce w bagażniku, ale będzie wtedy zaburzona scena i to chyba nie jest najlepszy pomysł.

Pozdrawiam i czekam na Wasze propozycje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy Waszych pomysłów Rrozbudowania audio w tym autku za cenę 200 - 300 zł.

 

1. kupić jakieś niedrogie głośniki w drzwi np. takie GMS-y od kolegi z forum http://www.strefacar...ry-25c-zwrotki/

2. wytłumić drzwi „dekarką”

3. dorobić jakiś skromny panelik do zamontowania tych głośników.

 

W 300zł sie spokojnie zmieścisz tylko musisz poświęcić na to z jeden weekend msn-wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wego - po 1 dobrze jest sie przedstawic

po 2 dobrze jakbys zrobił fotke swoich drzwi-tu nie ma astrologów jak wygladaja drzwi w punto nr 1.

 

Najtansze panele to panele basserowskie BASSER 75zł ale dobrze by było czy wejdzie.

Jak wspomniał maxtz -wytłumienie dekarka- bedzie w lato smierdziało - koło 70zl rolka

Kabelki-mile widziane 2.5mm2 -z 4m nie wiecej jak 20zł

jak masz system ze zwrotka to trzeba doliczyc 2-3metry do wteeterów 1.5mm2 -12zł

Pare złoty na spinki do drzwi chyba ze wszystko masz skrecane na sruby

I masz 100zł z haczykiem na glosniki..

 

Kriss- tutaj jest do 300zl do wydania.. To po co mu same panele jak nie bedzie miał kasy na glosniki?? :wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomer wiem ze kolega napisał do 300zl ale widzisz napisał ze sam niewie czy podjąć się aż takiej roboty, miałem Punto 1 1,5 roku temu i znam bardzo dobrze to auto. Ja bym sam zrobił na miejscu kolegi panel, troszkę chęci, jest fajny artykuł tutaj na strefie pokazane zdjęcia i tutaj radzilbym koledze poczytać przejzec co i jak. Ja wedle tego artykułu zrobiłem sobie słupki .Po mojemu to wyglądałoby następująco panele okrągłe, wyciecie w tapicerce otworu,schowek będzie trzeba dociac na krańcu od strony zawiasow, dołożyć panel, na to, sprawdzić czy przy zamykaniu szyby glosnik nie będzie się ocierac z szyba, wrazie czego można zwiększyć grubość panelu, jak już to będzie, no to zywica. Poczytaj artykuł i zobacz fotki jest fajnie pokazane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...